Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Furcsa lenne ha elhívnának a...

Furcsa lenne ha elhívnának a tanárt is (egyetem), belülni valahová beszélgetni?

Figyelt kérdés

Ha már nem tanít, a felévi jegyünk is meg van, utána 3-4 fős társasággal beülnék valahová beszélgetni egy kicsit, és arra gondoltunk, megkérdeznénk lenne-e kedve csatlakozni.


Órák után is néhányszor beszélgetett velünk, és arra gondoltunk talán örülne, mivel több közös óránk már nem lesz.


Ugyanakkor nagyon művelt, komoly szakember, lehet udvariatlan lenne csak úgy elhívni. Mit gondoltok?



2018. jún. 12. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem lenne udvariatlan vagy bármi módon kifogásolható - ha nem akar veletek menni, símán ki tud bújni alóla valami elfoglaltságra hivatkozva, viszont ha örülne a társaságnak, akkor neki is pozitív ötlet.
2018. jún. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, semmiképpen nem lenne udvariatlan, ha elhívjátok egy kötetlen beszélgetésre egy pohár ital mellett.


Ő pedig majd eldönti, hogy elmegy-e. Mindenesetre jól fog neki esni valószínűleg.

2018. jún. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan el lehet hívni, még örülni is fog, ha nemet mond akkor ez van, próba szerencse :-)
2018. jún. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi is ilyesmire készülünk, bár nálunk tett rá megjegyzéseket évközben, hogy benne lenne. Szerintem nincs gond az ötlettel, megkérdezhetitek... mivel felvetődött, gondolom kedveltétek és kialakult egy normális kapcsolat vele órákon, ilyenkor szerintem lehet nagyjából sejteni, hogy abszolút elutasító lenne-e, vagy lehet, hogy vevő lenne rá. Ha az utóbbit sejtitek, akkor ha udvariasan rákérdeztek teljesen jó :)
2018. jún. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 nemaRendőrség ***** válasza:

Mi is eljárunk egyik tanárunkkal inni. Sőt volt olyan(én is tanítok, bár még nem vagyok egyetemi tanár), hogy egyik diák akivel ittam valamikor tanítványom lett.


De 20ból 1 tanár ha benne van ilyenbe

2018. jún. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülni fog, ez egyfajta megtiszteltetés is, azt jelenti, hogy népszerű. (Tanárként mondom).
2018. jún. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!