Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire „elegáns“ ha egy...

Mennyire „elegáns“ ha egy iskola a tanári felmondásokat az érettségi utánra tartogatja mert akkor már nem kell a tanár?

Figyelt kérdés

Egy szívatás vagy csak üzleti logika és gazdaságosság kérdése? Iskola felmond egy csomó tanárnak de még nem most mert itt az érettségi és arra nagyon kell a munkaerő.

Lemegy az érettségi és másnap kapják meg a tanárok a felmondást.

Már most tudja a vezetés kit küld el, de nem mondja meg, mert attól fél a tanár bosszúból még az érettségi előtt felállna/elmenne betegállományba.

Így lemegy az érettségi és másnap kapják meg. Akkor már nem érdekes mit gondol a tanár, nyárra úgyse kell, őszre meg úgyis lesz másik.

Ez így tajparasztság vagy csak üzleti logika?


2018. jún. 16. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A nem fegyelmi jellegü felmondásokat a tanév végével szokás közölni, mert a munkaszerzödés eleve tanévre szól.
2018. jún. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

", mert a munkaszerzödés eleve tanévre szól.


Ember könyörgöm, elemi logika. Csak sima elemi logika....semmi több.


1. Már miért szólna a munkaszerződés a tanévre? Határozatlan idejű szerződés, nincs lejárata.

2. Ha tanévre szólna, akkor az határoZOTT (és nem LAN) idejű szerződés lenne ami lejár és nem kell felmondani senkinek mert lejár és kész.

3. csak úgy jelzem halkan: tudod te meddig tart a tanév? Na meddig tart szerinted?



Halkan szólok a tanév MINDIG 09.01-től aug 31-ig szól. Aztán 09.01-el indul az új tanév.

Vagyis naptári évben egyetlen olyan nap sincs amely tanéven kívüli nap lenne...

Az más kérdés hogy a tanév SZORGALMI IDŐSZAKA meddig. Az más téma.

2018. jún. 16. 15:35
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom kérdező, de az biztos, hogy a stílusod valami kegyetlenül ütnivaló.
2018. jún. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Munkaügyes kamutroll tanáros kiadása, azért.
2018. jún. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez egy teljesen logikus döntés. Mindenki a saját érdekeit nézi, év közben nagyon ritka és extrém esetben küldenek el tanárokat. A tanárnak meg mindegy mikor van elküldve, ha nem jobban jár vele, mert év közben nehezebb elhelyezkedni, pont evégett. Nyáron meg dögivel keresik a tanárokat szeptemberre. De nem tudom mi köze egy 8 általánost végzett munkaügyis trollnak a tanárokhoz, hidd el, ők nem esnek ezen kétségbe és megoldják.
2018. jún. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

" ők nem esnek ezen kétségbe és megoldják."


Hát az ittenieket elnézve a "nem esnek kétségbe" már most megdőlt, pedig még csak annyit tudnak hogy egy részük el lesz küldve de azt se tudják még ki, és már a hajukat tépik.

Mondjuk ahogy lenni kell van köztük bőven olyan akinek a végzettségével nincs minden rendben hogy finoman fogalmazzak, na ők aztán tényleg téphetik a hajukat mert ők meg hova mennek, szabályosan sehova fel nem veszik őket tanárnak.

Ide se vehették volna őket fel, csak amikor ezek ide kerültek még másik diri volt, aki azóta elment, de a végzettség nélküli sleppje meg itt maradt.

Hát ez szép szitu nekik de nem sajnálom egyiket se.

2018. jún. 16. 21:27
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg inkább foglalkozz a saját dolgoddal. Gondolom közmunkára tett oda a munkaügy, ne csinálj úgy, mintha bármi közöd lenne a tanári karhoz. De ha ennyire nem sajnálod őket, akkor nem mindegy neked hogy mennyire tajparasztság vagy üzleti logika? Össze vissza beszélsz, mert már azt se tudod mit találj ki ami miatt hőböröghetsz...
2018. jún. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Gondolom közmunkára tett oda a munkaügy, ne csinálj úgy, mintha bármi közöd lenne a tanári karhoz. "


Ezt hogy sikerült összeálmodni? Rendes alkalmazottja vagyok az iskolának nem tanári hanem pedagógiai nevelési munkát segítő munkakörben. És az itteni tanárok zömével ellentétben engem nem fenyeget a kirúgás mert nekem megvan a végzettségem ahhoz amit csinálok, míg az itteni tanárok legalább 40%-ának nincs.

2018. jún. 17. 09:06
 9/12 A kérdező kommentje:

Marha kíváncsi leszek egyébkétn mint fog az a „matek info“ tanár csinálni aki 4 éve itt van úgy hogy semmiféle végzettsége nincs, valaha elkezdte az egyetemet, de kibukott, még az abszulotóriuma sincs meg, de azért itt van 4 éve. Most vége ennek és hova megy majd? Hát tanárnak biztos nem lévén papírja semmi. De annak is akkora nagy arca van majd megoldja olyan bölcs.... mondjuk mintha mostanában valeriánát láttam volna marokszám kapkodni..

hát főhet a feje.



És ne mondjuk hogy nem az én dolgom. Nem, de azért kérdezni és nyitott szemmel járni azt tán csak szabad!

Tisztára olyan az egész mint amikor egy nagy követ felfordítasz és ezer csótány szalad szerteszét alóla. Nem bírják a napot... jobb nekik az árnyék úgy nem látszik hogy csótányok....

na ez itt épp ilyen!

2018. jún. 17. 09:15
 10/12 anonim ***** válasza:
1es pontosan, lényegretörően megfogalmazta kérdésedre a választ. Az azt követő fröcsögésedet nem olvastam, sry.
2018. jún. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!