Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek miért csinálta ezt?

Szerintetek miért csinálta ezt?

Figyelt kérdés

Volt egy tanárunk, aki elég fiatal volt és laza, de emellett jó tanár is, mindenki nagyon szerette. Sokszor úgy éreztem, engem a többieknél kicsit jobban kedvel, sokszor órákon kívül is beszélgettünk, nem csak tananyaggal kapcsolatos dolgokról. A tantárgyából is nagyon jó voltam egyébként (német) és folyton dicsért, hogy milyen jó a szókincsem, a kiejtésem és mikor mondtam neki 11. környékén, hogy nyelvvizsgázni akarok, mindig mondta, hogy bízik bennem és szerinte kisujjból kirázom, ahogy az érettségit is.

És a lényeg, hogy egyszer 12.-ben beszélgettünk és kérdezte, érettségi után mit csinálok majd és mondtam, hogy eddig úgy volt, továbbtanulok ezzel, amit eddig tanultam az iskolában, de mostanában egyre inkább azon gondolkodom, hogy mégse ez az, amit életem hátralévő részében csinálni szeretnék és lehet, végül mégse ez lesz belőlem, hanem cukrász XD Ugyanis nagyon szeretek sütni és a kézügyességem is elég jó, meg kreatív is vagyok, szóval úgy érzem, szívesebben csinálnám azt, mint ami addig a tervem volt. És ezt csak ennek a tanárnak mondtam el, még a barátnőimnek, vagy a szüleimnek se.

És érdekes módon pár héttel később tudomást szerzett erről néhány osztálytársam (akikkel mellesleg kölcsönösen utáltuk egymást, ők amúgy ilyen tipikus prolik voltak, akik év végén mindenből bukásra álltak kb, és a szóban forgó tanár is sokszor nekem beszélte ki őket, hogy milyen lusták és zavarják az óráját, stb.) és elkezdtek ezzel csúfolni, hogy haha, cukrász akarok lenni, milyen szánalmas, aztán kitalálták, hogy még arra se vagyok jó, és max mosogatni fogok valami cukrászdában vagy étteremben és év végéig, azaz több, mint fél évig ezzel cseszegettek.

Mint mondtam, csak ennek a tanárnak mondtam ezt, úgyhogy csak tőle tudhatták meg, de nem értem, akkor miért viselkedett úgy velem 4 éven keresztül, mintha annyira kedvelne? Tudom, hogy másnak ez semmiség, csak eszembe jutott, hogy egyáltalán hogy kerülhetett ez szóba, lehet, engem is ugyanúgy kibeszél nekik, mint őket nekem anno és ha pl. ezt is elmondta az osztálytársaimnak, miket mondhatott még rólam...

Lány vagyok mellesleg és a tanár is nő.


2018. jún. 16. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy az osztálytársaknak mondott bármit is, sokkal valószínübb, hogy a többi tanárral beszélt arró, hogy egy ilyen értelmes, jó taunló gyerek, mint te miért akarja elszúrni az életét azzal, hogy cukrásznak akar menni, mikor sokkal jobb lehetöségei is lennének.

Viszont a többi tanár is beszélhetett másokkal erröl, esetleg valamelyik "ellenséged" valami hülyeséget csinált és öt akarta jó útra téríteni a te példáddal vagy még rengeteg egyéb lehetöség van.


Mellesleg az is lehet, söt igen valószínü, hogy csalódott benned.

2018. jún. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Én az év zárása után kérdőre vonnám. Undorító dolog a pletyka,s látod mindenhol ott van. Nekem is van tanárral rossz tapasztalatom. Volt olyan akiben bíztam mégis kibeszélte a titkaimat. Szerintem ez mindegy hogy teszik vagy miért,szemétség. Lehet ő tette,sőt biztos ha másnak nem szóltál erről.
2018. jún. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Szeretném azt hinni, hogy talán más tanárnak mesélt erről és így tudták meg az osztálytársaim, de sokkal valószínűbb, hogy tőle tudják.

Egyébként számunkra már véget ért a tanév és gondoltam már rá, hogy év vége felé megkérdezem, ő mondta-e el nekik és miért, de rájöttem, ha tényleg tőle tudták meg, ezt is elmondja majd nekik és még szánalmasabbnak fognak nézni..Meg ugye nem vagyok benne 100%-osan biztos, hogy ő mondta el, szóval ha tényleg az van, amit az első válaszoló írt, én meg így random "letámadnám" a tanárt, hogy miért kellett elmondania az osztálytársaimnak a tervemet, azt se tudná, mi van és lehet, rosszul is esne neki, hogy ilyet feltételezek róla...Szóval inkább nem mondok neki semmit :D

2018. jún. 16. 18:26
 4/4 anonim ***** válasza:
A tanár valószínűleg tényleg kedvel téged. Valószínűleg véletlenül szólta el magát valaki előtt, nem tudta, hogy a terveid titkosak. Ennyi.
2018. jún. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!