Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért csinálta ezt?

Miért csinálta ezt?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok egy szakközépben.A matek érettségiért jobban küzdöttem eddig,mint az összes többi érettségiért,és sikerült is 3-asra megcsinálnom(53 ponttal),az osztálytársamnak 43 pontja lett(ő legyen x.).Be kellett mennünk tegnap előtt(21-én),mert az osztályfőnök elmondott egy nyelvtan tételt.Akkor még nem tudtuk a pontjainkat x-el,de gondoltuk,hogy mivel kint cigizett a matektanár,ezért ráért,úgyhogy odamentünk hozzá,és megkérdeztük,hogy hány pontunk lett(normálisan persze).Megmondta,hogy mindkettőnknek 3-as lett(örültünk is),azt is mondta,hogy este mindenkinek az eredményét felrakatja valakivel a csoportba.Ezt ilyen röviden,besértődötten mondta el,annyit sem mondott,hogy gratulál nekünk.


Aztán miután visszamentünk az aulába,leültünk.Mögöttünk ült a matek tanár kedvence.Bejött a matektanár is,ránk se nézett,hanem odaült a kedvencéhez rögtön,amikor meglátta.

Felhívtam a legjobb barátnőmet,hogy megköszönjem neki is a segítséget,és erre kb.elhallgattak...és nem azért,mert annyira nem akartak zavarni...,na de mindegy is.


Az a baj,hogy mindig azt gondoltam a matektanárról,hogy velem is jóban van.Azt mindig is tudtam,hogy van egy kedvence,és kifújt,a többiekkel szinte nem foglalkozott semmit.

Mindig,amikor a kedvence kérdezett tőle valamit,akkor 10-20 perceken keresztül(egész szünetben,sőt volt mikor utolsó óra után is) válaszolt neki elég hosszan,részletesen kifejtve az adott dolgot.

Engem meg elküldött egypárszor...egyszer azt mondta:

"Nem segítek,ezt neked kell megoldani.Ez a te csatád lesz."

Akkor féltem ettől a csatától nagyon,14 db érettségi feladatsort megcsináltam+még a korompalis meg a gerőcsös gyakorlóból is megcsináltam sok mindent(gyakorlatilag 500 matekfeladatot megcsináltam),és a középiskolás matekból újat gyakorlatilag nem tudtak mutatni nekem.

Eddig mindig volt korrepes tanárom,a mostani lelkileg nagyon támogatott az érettségi napjáig,és támogat folyamatosan(amit megköszöntem már neki,de nem tudom eléggé megköszönni neki)...de szóval inkább a lelkemen segített hatalmasat,könnyítette meg azzal,hogy elmondhattam neki bármit,végighallgatta,és amikor tudott,akkor segített(mindig!).


A kedvencnek végül 3 ponttal lett jobb a matekérettségije,mint nekem.Sosem kedveltem azt a lányt,de a sikerének örültem(érdekes módon),viszont a tanárunkra nagyon haragszok...utána nap bevittem az OKJ-s jelentkező lapomat,és akkor már nem is köszönt.


2014. máj. 23. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kedvel ennyi és nekem sem vagy szimpatikus ... fölös dolgon problémázol.. válaszolt a kérdésedre? igen. 3-as lett? igen .. akkor mi a fenét akarsz még? két simit a buksidra?
2014. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem tudom,hogy miért idegesíted saját magad,meg miért válaszolgatsz,ha nem vagyok szimpatikus,de hát rád bízom:)

Szerintem nem elfogadható a stílus,főleg akkor,hogyha végig eltudta játszani,hogy kedvel.Még egy 6 perces rövid színjátékot azért megejthetett volna.

2014. máj. 23. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!