Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért hiszi azt pár ember...

Miért hiszi azt pár ember hogy pénzzel mindent meg lehet oldani?

Figyelt kérdés

Múlt héten volt a szóbeli érettségi. Pofám leszakadt, mert a pihenőben nyíltan ment a szülők borítékos játéka. Ott csomagolták meg beszélték át hogy melyik tanárnak hogyan és mennyit, az érettségi bizottságnak mennyit meg a többi. Emellett a hölgy tanároknak arany ékszer, a férfiaknak karóra.

Kb a pofám leszakadt, osztályból rengetegen ezt csinálták.

Utána meg ha nem olyan lett a pontszám ment a sírás hogy "Nekem több mint százezer forintba került ez az egész érettségi és azok a szemétládák még így se képesek normális pontot adni! Hogy fogják így felvenni a gyereket? Szemét mind!" Mindenki hibás volt csak ők nem. Attól hogy nulla feleletet produkált a gyerek elvárták volna a max pontot a pénzért cserébe. És ment a sírás meg az anyázás a végén.

Érdekes én egy fillért nem költöttem se ajándékokra, sem lefizetésre. Sose jópofáztam a tanárokkal (mondjuk nem is kötözködtem), sose kerestem hol lehetne bevágódni, mégis normális pontszámaim lettek és kedvesek voltak velem. De én alapvetően vérlázítónak találom hogy páran át szeretnék vásárolni magukat a vizsgarendszeren. Még vérlázítóbbnak hogy amint az óra annyit üt hogy többé már nem érdek a nyalás úgy rögtön fenyegetőzni és anyázni kezdenek. Páran konkrétan sírva fakadva káromkodtak. Milyen világban élünk már?

Mit gondoltok erről? Nálatok is volt ilyen?


2018. jún. 28. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a vérlázító hogy egy tanár elfogad egy vastag borítékot, aranyékszert, karórát. ..(tanárként mondom). Az ilyen tanárokat el kell tiltani az oktatástól. Remélem ilyen egy állami iskolában nem fordulhat elő! Talán egy alapítványi suliban el tudom ezt képzelni.

Érettségin adtam én már mindenféle jegyet (buktattam is , meg max. pontot is adtam a vizsgán) és soha nem fogadtam el semmit se (na jó néha az érettségi után kapok egy üveg bort, de ezzel el tud számolni a lelkiismeretem).

2018. jún. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezért volt jó az én időmben, amikor még nem volt többszintű érettségi, hanem minden egyetemre és főiskolára külön felvételivel lehetett bejutni.
2018. jún. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem nem lep meg, őszintén megvallva.
2018. jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nézd, szerintem ahova én jártam gimibe, ott nem lehetett volna így megvesztegetni a tanárokat. Szóval szerintem ez nem megy így mindenhol. Viszont mondjuk 10 millióért már szerintem engedték volna.
2018. jún. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!