Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék kimenni külföldre...

Bertri kérdése:

Szeretnék kimenni külföldre dolgozni és egyszerűen falakba ütközöm. Sok ember mondja, hogy kinn van de hogy hogy jutnak ki az rejtély. Rengeteg hamis címet kaptunk, sőt sajnos egyszer pénzzel is átvertek. Van valaki aki építőleg hozzá tud szólni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 7. 16:39
 1/2 anonim válasza:

Üdv!


Bár látom régi a kérdés de azért válaszolok.Azt ne várd hogy bárki segíteni fog neked,mert ez nálunk magyaroknál még inkább jellemző.Azért írok pár dolgot hátha majd még elolvasod a kérdést!Én ugyan így voltam az elején.Nem könnyű és nem egyszerű feladat.Én az ilyen express és aprod és hasonló oldalak állás hírdetésit nagy ívben kerültem mert ott van a legtöbb kamu és lehúzó.Mindenképpn hivatalos oldalakat kell nézni!Rengeteg ilyen van!Csak utánna kell járni a dolgoknak!Mert sajnos senki nem fog segíteni,pláne nem egy idegen,egy jó ismerős,barát,családtag igen,de sokszor én ezeknél is falakban ütköztem.Első sorban kell egy profi idegen nyelvű önéletrajz,jó utánna járni hogy e tekíntettben mik a feltételek az adott országban és hogy mik az elvárások.Külföldön nagyon megnézik az önéletrajzot hogy mennyire igényes stb.Ami szerencse mert ott kint nem úgy működik hogy az ismerősnek az ismerőse,persze ilyen is van de nem jellemző a dolog.Az önéletrajz mellé illik írni egy igényes bemutatkozó szöveget és sok esetben egy motívációs levelet is csatolni külön a bizonyítvánnyal.Külföldön sok esetben az önéletrajz dönt hogy meghívnak e állás ínterjúra vagy sem.Otthon ez nem olyan fontos,de küldöld erre nagy hangsúlyt fektet.Hogy most ez ó e vagy rossz,azt döntse el mindenki maga.Sok állás nem kamu amúgy,csak millió jelentkező van és ezt elsőre csak az önéletrajz alapján fogja tudni eldönteni és azok közül fog szelektálni.Tehát az első benyomás az önéletrajz,ezért nagyon profin kell megszerkeszteni hogy a többi versenyzővel fel vedd a versenyt.

Nem tudom melyik országról van szó,de annélkül nem tudok honlapot linkelni ahol hivatalosan lehet munkát keresni.

2013. febr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elsőként meg kell jegyezni, hogy nem megy minden csettintésre. Az otthonülő ember azt gondolja hm, milyen sokat kint dolgoznak, minden happy, teli vannak pénzzel, jó világ. Azért ez nem így működik. Másrészről pedig sokkal egyszerűbb mint gondolnád. Ha tudsz idegen nyelvet (pl. német) fogod magad, felmész a munkaügyi központ oldalára, és annyi munkát találsz mint a fene. Elküldözgeted az önéletrajzod, ha telefonon kell jelentkezni akkor meg felhívod őket. Ennyi az egész. Ha pedig nincs nyelvtudás akkor meg felejtsd el, nyilván főnökként te sem alkalmaznál egy lengyel vendégmunkást aki abszolút nem beszél magyarul. 8 éve dolgozom külföldön, 2 embernek segítettem, többnek soha. Több okból is. Egyrészt mert mindenki oldja meg a problémáját. Másrészt pedig ha te kiviszel valakit aki esetleg nem úgy dolgozik ahogy kellene, lop, csal, hazudik akkor azzal téged is megbélyegez.
2013. márc. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!