Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akkor most csak az anyag...

Akkor most csak az anyag miatt kérdezte?

Figyelt kérdés
Voltam nemet tanárnál és ismeteltunk és az első kérdése ugye az ismerkednek h sportolok-e,aztán h mit majd mondtam h futok ,aztán pedig kérdezte h milyen rendszeresen. Hirtelen le blokkoltam kicsit elakadtam aztán mondta h nem muszáj igazat mondani . Ezzel azt akarja mondani vagy utalni ra h nem hiszi el h tényleg futok?
2018. júl. 5. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak a beszélgetést akarja gyakorolni, és nem az a lényeg, hogy amit mondasz, az úgy legyen, hanem hogy mondj valamit - nem abban kételkedik, hogy szoktál futni (ez igazán nem is érdekes neki), hanem hogy ha valaki visszakérdez akármire, akkor válaszolj, és az lényegtelen, hogy igaz vagy kitalált dolog a folyamatosság a fontos. (Ugyanis ha netán az nem jut eszedbe, hoyg hetente kétszer esténként és emiatt nem válaszolsz, az rossszabb, mintha ehelyett közlöd, hogy nem rendszeresen, hanem amikor kedved van, az többet számít a nyelvhasználat szempontjából)
2018. júl. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő a német tanárod és személyi edződ is egyben, 2in1, akkor nem csak az nyelvgyakorlás miatt kérdezte. Ravaszok ám a nyelvtanárok!
2018. júl. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A mi német tanárunk sem győzte eleget hangsúlyozni ezt a bizonyos "nem muszáj igazat mondani" dolgot. Egyébként egy nagyon jó tanárról beszélünk.


Ezzel arra szoktak célozni, hogy azt mondd, ami először eszedbe jut! Ha elkezdessz gondolkozni, hogy mégis mely napokon mész futni, akkor elakadsz.


Ahhoz, hogy gördülékenyen folyjon a beszélgetés, rexfelxből rá kell végni egy "kedden és pénteken"-t. Mert hiába mész te szerdán és csütörtökön futni, ha időbe telik, amég végiggondolod. Itt nem azon van a hangsúly, hogy teljes mértékben megfeleljen a valóságnak, akit mondasz, hanem az, hogy megakadás nélkül, folyamatosan tudj beszélni az általad használt idegen nyelven.

2018. júl. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!