Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem bírom elfogadni...

Miért nem bírom elfogadni lelkileg a világunk anyagelvű törvényszerűségeit?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy semmilyen formában nem bírom elviselni a kötöttségeket. Azt sem szeretem, ha időponthoz vagyok kötve, azt sem, hogy dolgozni muszáj, de nagyon nem szeretek. Pedig a szakmámban vagyok, de azt a dolgot, amit szeretek, így is mintha erőszakkal nyomnák le a torkomon egész nap. Nem bírom az időpontokat, a korán kelést, hogy a munka miatt az egész életem át kell szervezni, nem bírom érzelmileg, hogy mindennek valahol meg kell fizetni az ellenértékét vagy anyagilag vagy dologilag. Olykor a kudarctól is félek, sosem volt semmilyen párkapcsolatom, lévén az is egy kötöttség.

Sőt, ha munkanélküli vagyok, sokal jobb érzés felkelni, sokkal jobb az étvágyam, sokkal jobb az általános közérzetem is.

Nem szeretem az anyagi világ rideg, kemény, fájó dolgait. Oh... Minő rideg ez anyagi világunk... Mi fájó korlátok közé teszi a végtelen és szabad lelkem... Miért kell elviselni napról napra mindezt?

23/F



2017. aug. 13. 14:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

Esküszöm a szívemből beszéltél. *-*

Szerintem te is jobb agyféltekés vagy. Én is így érzek ahogy te.

23/F szintén. :)

2017. aug. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Csatlakozom :) Ugyanígy érzek

23/L

2017. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Ugyanígy vagyok vele sokszor. Ha a munkanélküliség nem járna másmilyen kötöttségekkel, függőséggel, nem mennék dolgozni sehová. Legfeljebb a magam örömére.
2017. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Probald ki, hogy egy huzamosabb ideig azt csinalsz, amit szeretnel. Nem dolgoznal, nem kelnel koran, sajat magad fonoke lennel.

Majd ird meg, hogy milyen tapasztalatokkal gyarapodtal. :)

2017. aug. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%

1-es hozzászóló vagyok.

Próbáltam és az a tapasztalatom, hogy kellemes. Nincs semmim sem szétzilálva, ha kelek kipihenve kelek ráadásul magamtól csörgőóra nélkül, nincsenek korlátok, én vagyok 0-24-ben a saját magam ura, magyarul amúgy királyságosság az érzés.

2017. aug. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Hát ez csinos :D

Először is vegyél vissza a potméteren, az anyagi világ pontosan azt a célt szolgálja a létezésedben, ami miatt most befeszülsz. Célja van. Célja van annak, amit írtál, és célt ért bennünk is. És a cél a fejlődés. Fejlődés a korlátaid (és azok leküzdése) által, fejlődés a megtapasztalás által, a kudarcok által, a párkapcsolat által, és minden ilyen anyagi hablaty által, ami az egységsugarú ember szemében az életCÉL. Életcél megfelelni, mert az a fontos. Pedig nem. Életcél szépnek lenni, mert a rajtunk lévő máz a fontos, pedig nem. Életcél első lenni, mert a verseny a fontos, pedig nem. Életcél megugrani a társadalmi korlátokat, pedig azokat mi, magunknak állítjuk. Ennél sokkal többek vagyunk. Ne csodálkozz azon, ha ezeket a korlátokat zsigerből megugrod. Ez annyit jelent, hogy létezésedben olyan fejlettségi szinten állsz, amelyet pillanatnyilag nem ismersz fel, vagy nem értesz ezen a társadalmi szinten. Ki fog ez alakulni, amint megérted, hogy valójában mi a rendeltetésed. Szóval ne szuttyogj ;)

2017. aug. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%
Én is ilyen vagyok. Igazából ez senkinek nem jó, csak vannak akik jobban tűrik. Direkt úgy van megcsinálva minden, hogy szörnyen érezd magad..
2017. aug. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

Kedves kérdező, és kedves, hasonló cipőben járó hozzászólók!


Ez csak a nevelés hiánya*. Vsz senki nem mutatta meg nektek arra fogékony korotokban, h mire jók azok a dolgok, amikre itt most panaszkodtok.


A munkában, ha jól választasz szakmát és munkahelyet, akkor ki tudod fejezni magad, értéket hozol létre, és fejlődsz. Megtanulhatod az önfegyelmet, megtanulhatsz másokkal együtt működni, kiterjesztheted a kreativitásodat. Természetesen vannak kényelmetlen részei is, de azokon túl lehet lépni.


Lássuk, milyen megoldások kínálkoznak ti szempontjaitok figyelembe vételével?


-bűnözés. Nem kell korán felkelni, izgalmas. A rizikója a lebukásnak magas, a mellékhatások -bünti- kellemetlenek. Összességében nem javasolnám.

-eltartathatjátok magatokat a társdalommal, vagy élősködhettek másokon. Ez illik is a nárcisztikus személyiségekhez. Összességében nem javasolnám amiatt, mert rövid lefutású, és nem valami elegáns.

-kivonulás a társadalomból. Kisebb, emberi életre alkalmas, lakatlan szigeteket még találtok itt-ott a térképen. Bár a lakhatóvá tételükhöz kell a munkabírást igényel, és ez sokat levon az értékéből, ugye?

-felnövés. Hát, úgy látom, még nem tartotok itt, de meg kell említenem a teljesség kedvéért. Ne érezzétek úgy, h kihagylak titeket valami jóból. Elsőre meredeknek tűnhet a javaslatom, de közép és hosszú távon kifizetődő. Végre megalapozottan felnőttnek és erősnek érezhetnétek magatokat. Nem csak ilyen nagyra nőtt, megrekedt gyereknek.

-kreativitás. Ezt azért írom ide, mert vannak művészek, feltalálók, kutatók stb, akiknek nincs 5/7 és 8/24 órás munkájuk, de mégis hasznos emberek, a működésüket a társadalom igényli.


Addig, amíg nem jelölitek ki a célt a fenti listából és/vagy jobbat nem találtok, addig felnőtt partnerkapcsolatra nem vagytok alkalmasok. A diszfunkcionális nem játszik.


*Önneveléssel -ha már a megfelel nevelés kimaradt az életetekből- túl tudtok jutni a mostani "igényeiben már felnőtt, képességeiben még gyerek" állapoton. Érdemes lenne kipróbálnotok, sztem megér egy-két próbálkozást.


Remélem, segítettem!

2017. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hasonló érzések vannak bennem is, tavaly felmondtam a munkahelyemen és komolyan az volt életem legjobb 3 hónapja míg semmi kötelezettségem sem volt...aztán elfogyott a pénzem és megint dolgozok :D 23/f
2017. aug. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
A tipikus jobb agyféltekéseknél a tipikus bal agyféltekés válaszok/magyarázatok nem működnek.
2017. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!