Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak akkor, ha nem...

Mit csináljak akkor, ha nem kapok kollégiumot?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem továbbtanulni,szerdán kijönnek a ponthatárok.

De nekem még a havi 30-at kollégiumra is problémás lenne megoldani.Az albérletek meg 100 000-től kezdődnek.Mit tegyek,ha nem kapok kollégiumot?



2018. júl. 20. 03:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakra mennel? Hany km-re laksz most az egyetemtol?

Hacsak nem egy nagyon sok tanulast igenylo karra jelentkeztel, akkor menj diakmunkara. Rengeteg ember csinalja ezt suli mellett es ossze lehet vele kaparni 100k-t.

Ha 100 km-es korzeten belulsz laksz az egyetemtol, akkor szerintem maradj a tomegkozlekedesnel. Nem kenyelmes, de Sajnos mas opcio nincs, kolinal olcsobb lehetoseget nemnfogsz talalni megszalllasra.

Esetleg meg megprobalhatod, hogy bekoltozol egy lakotarshoz. Itt ket lehetoseg van: vagy kapsz egy nagyon jo fejet, vagy kapsz egy olyat, aki egy kialhatatlan ****.

2018. júl. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos az a havi 30? Nekem Pesten BME-n 10 környékén volt a koli, alig pár évvel ezelőtt. Vidéken meg 30-ért teljes garzonlakást kapsz.
2018. júl. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, nekem onkoltsegeskent 30ezer volt a koli, szoval letezo jelenseg.

Kerdezo, ha nem kapsz kolit, akkor fellebbezz. Masodik evre en sem kaptam, fellebbeztem, megirtam az indokot (nem tudtam volna az alberletet fizetni, emiatt a tanulmanyaimnak off lett volna), es megkaptam a szobat.

2018. júl. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Dehogy kapsz 30-ért garzonlakást vidéken.
2018. júl. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kapsz kolit, akkor ott van még a fellebbezés (bár nálunk mondjuk nem adják könnyen és max. akkor van értelme, ha mondjuk elszámolták a pontjaidat vagy ilyesmi) és van várólista is, ami azt jelenti, hogy év közben is feltöltik a megüresedő szobákat (én azt szoktam látni, hogy év elején többen ki szoktak költözni, mert pl. az elsősök közül többen rájöttek, hogy mást akarnak tanulni és ott is hagyják az egyetemet vagy esetleg nem tetszik nekik a kollégium és inkább albérletbe költöznek/ingáznak).


Ha pedig végképp nincsen semmi esély a kollégiumra, akkor marad a bejárás (ha megoldható) vagy más szállást kell keresni, ami szerintem sajnos mindenképpen drágább lesz... Én egy vidéki egyetemen tanulok, de itt sem sokkal alacsonyabbak az árak, mint mondjuk Pesten. Ez biztos sok mindentől függ, de azért a vidék az ebben az esetben nem a poros pusztákat jelenti, hanem egyetemvárosokról van szó és ilyen helyeken nagy biznisz az albérlet, hiszen van rá kereslet és emiatt nem nagyon lehet olcsó lakásokat találni. Felénk egy kollégium áráért 20.000-30.000 még egy fél szobát (értsd: szobatárssal laksz együtt) sem lehet kapni és ugye még ott van a rezsi is. Facebookon vannak szakos csoportok, szerintem ott meg lehet kérdezni, hogy ki járt még így vagy ki szeretne összeköltözni egy közös albérletbe és, ha többen laktok együtt, akkor úgy kedvezőbb mintha egyedül bérelnéd. Valamint vannak magánkollégiumok is, ami a kolinál drágább, de az albérletnél olcsóbb (viszont augusztusra már lehet, hogy betelnek a helyek). Nekem más alternatíva nem jut eszembe.

2018. júl. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
200 km-re lakok,egy olyan faluban,ahol vonat sem jár.Hogy járjak így be?
2018. júl. 20. 11:48
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt írta, hogy akkor járj be naponta, HA van rá lehetőséged. Így értelemszerűen nincsen, tehát mindenképpen szállás kell.
2018. júl. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Diákhitelt felvehetnék,de nem fogok milliókat fizetni albérletre egy büfészakért,amivel semmire sem megyek
2018. júl. 20. 13:12
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Akkor meg minek jelölted meg egyáltalán???... Atya ég....
2018. júl. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kollégiumot valószínű adnak így, nézik a szociális hátteret.
2018. júl. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!