Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemisták! Milyen az egyetem?

Egyetemisták! Milyen az egyetem?

Figyelt kérdés

Azok is válaszolhatnak, akik már lediplomáztak és azok is, akik most járnak egyetemre.

Érdekel minden, kinek hogyan tetszik? Mik a fő különbségek a gimi és az egyetem között? Mennyire nehéz, hogy tanultok (milyen gyakran)? Egyetemen érzitek jobban magatokat vagy a gimnáziumban volt jobb?



2018. szept. 9. 19:38
 1/9 nemaRendőrség ***** válasza:
89%

Szeretem, már elvégeztem egy bsc-t, most msc-re járok plusz tanítok félállásban.


Fő különbség?

Azzal foglalkozol amivel akarsz! Gimiben ha nem értesz mindenhez akkor buta vagy(legalábbis az elitebb helyeken), itt meg az osztály bolondjából az "osztály tanára" lettem, mert végre azzal foglalkozok amivel akarok.

Informatikus vagyok, szerintem nem nehéz(nekem). Inkább csak vizsgák, zárthelyik előtt tanulok, de folyamatosan dolgozok kisebb nagyobb benti vagy itthoni projekteken ami azért sokat jelent.


Sokkal, de sokkal jobb az egyetem mint a gimi, bár én eléggé elfogult vagyok.

2018. szept. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Én egyértelműen sokkal jobban éreztem (/érzem) magam egyetemen, mint gimiben, de azt tudom, hogy ez elég megosztó kérdés, mert sokan mondják, hogy a gimis évek a "gondtalanok". Nekem elég sok személyes problémám volt akkor, emiatt zárkózott lettem és kiközösítettek. Az utolsó évre egész jól rendeződött, de sosem lesz egy felhőtlennek titulált élmény.


Mikor egyetemre jöttem hirtelen iszonyatosan "kitágult" a világ. Olyan rengeteg sok különleges embert ismertem meg, egy számomra addig ismeretlen nagyvárost, igazából először akkor lettek barátaim is, méghozzá rengeteg. Minden héten csináltunk valami programot az első félévben, ezeknek a hatására egy minimális önbizalmat még nekem is sikerült kiépítenem. Kicsit átalakult az értékrendem is, azzal kapcsolatban, hogy mi a fontos és mi nem, hogyan kezeljem a személyes problémáimat, hogyan álljak másokhoz. Az is nagy fejlődés volt, hogy a hivatalos ügyeket megtanuljam kezelni, illetve háztartást vezetni önállóan (mert én elköltöztem otthonról). Tanulás terén - én igazából elég szorgalmas voltam mindig, mivel gimi alatt sehova nem mentem kb. így más programom nem is nagyon lett volna, de azért össze sem lehet hasonlítani, hogy mennyivel többet kell egyetemen foglalkoznom a tananyaggal. Nekem az a stratégia bevált, hogy az elején "túltanultam", tehát tényleg nagyon részletesen, alaposan, és mikor láttam, hogy ennél kevesebb is elég lenne, akkor kezdtem el csökkenteni. Igazából évek alatt bele lehet szokni, és nagyrészt nem roskadsz össze alatta. Az mondjuk fontos, hogy a lelkedet is ápold és ne csak a tanulás legyen, hanem valami harmonikus élet, amiben mindennek meg van a maga helye (család, barátok, hobbik, munka, tanulás,stb.). A lényeg, hogy nagyon szép évek lehetnek ezek, amelyek alatt rengeteget fejlődhetsz és sok tapasztalatot felszedhetsz! :)

2018. szept. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Én elvégeztem egy mérnöki szakot. Szerintem embertelen volt, én alapból nem vagyok egy okos ember, de azért belevágtam. Rengeteget tanultam hogy végezzek csúszás nélkül, már rosszul voltam kb az egésztől pedig a téma alapvetően érdekel, meg voltak amiket érdekes volt tanulni. Most hogy elvégeztem és dolgozok sokkal több szabadidőm van mint egyetemistaként.

Fontos hozzátenni hogy azért voltak színötös tanulók akik kevesebbet tanultak mint én, szóval van akinek könnyebben megy.


Hol éreztem magam jobban? Nem tudom, a kettő eléggé más, gimi messze nem volt ennyire stresszes, ott még nem kellett törődnöm kb semmivel.

2018. szept. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Én most januárban végeztem az egyetemen. Egyértelműen egyetemen éreztem jobban magam. Gimiben mivel az elején csendesebb voltam, ìgy az egész 4 évre el lettem nyomva. Kialakultak a klikkek. Szörnyű volt. Ezzel szemben az egyetemen tiszta lappal kezdhettem, baràtokra leltem. Sokkal nyitottabb vagyok azóta, önállóbb lettem az ügyintézésben, mert onnantól kezdve minden hivatalos dolgot magamnak intézek. Szabadabb volt az egész, magamnak osztottam be a tananyag megtanulását. Érdekesebb dolgokat tanultam mint középiskolában. Az emberek nyitottabbak, segítőkészebbek. Nem volt kiközösìtés, lenézés. Segítettük egymást. Életem legjobb évei voltak. Ha lehetne végigcsinálnám az egészet ugyanígy! A gimit nem.:)

24N

2018. szept. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, persze jöhetnek még. :)


Nekem még van pár évem az egyetemig, de várom már, úgy képzelem el, hogy jobb lesz, mint a gimi. Lehet, hogy a tananyag több, de olyan szakra megyek, ami érdekel és amit szeretek és lehet, hogy ott is lesznek feleslegesebb tantárgyak, de még mindig kevesebb felesleges dolgot tanulunk, mint amit a 12 év alatt... És ami a legjobb, hogy végre megszabadulhatok majd a matematikától, mert olyan szakra szeretnék menni és olyan munkát szeretnék, amihez egyáltalán nem kell, én meg csak szenvedek vele, nincs hozzá agyam.

Van egy ismerősöm, 30 éves, 5-6 éve végzett az egyetemen, ő jogra járt és rengeteget tanult, nehéz volt, de ennek ellenére azt mondta, neki is a legjobb évei voltak és sok jót mesélt, ott ismerte meg a mostani legjobb barátnőit is, 18 évesen, amikor az egyetem kezdődött, már elköltözött otthonról és önállósodott.

Én is csendesebbnek számítok, talán emiatt, nem nagyon vesznek figyelembe az osztálytársaim, sokszor, mintha levegő lennék, nincsenek nagyon barátaim, rengeteg olyan dolgot tanulok, amire az ég világon semmi szükségem lesz (most nem arról beszélek, amit tudni kell, mert alap vagy alapműveltség), de rá kell áldoznom az időmet, mert dolgozat lesz, érettségi, felelés, vizsga, amikor helyette olyan dolgokkal is foglalkozhatnék, ami érdekel.

Én nem is annyira azt várom, hogy felnőtt legyek (azt is), hanem leginkább azt, hogy egyetemre menjek, mert akkor elindulok az úton afelé a szakma felé, amit majd szeretnék, még tanulok, de legalább olyat, ami érdekel és használni fogom és akkor már egyedül fogok élni, sokat fogok önállósodni, elkezdhetem a saját életemet. Remélem, barátokat is sikerül szereznem, legalább egyet vagy kettőt.

Olyan egyetemet, szakot néztem ki, ahol azért magas a ponthatár, szóval most ezért is szeretnék belehúzni a tanulásba.

2018. szept. 10. 10:12
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Azt ne gondold, hogy "felesleges" dolgokat nem kell majd tanulnod. Kitalálták, hogy a fősulisok ne legyenek szakbarbárok, és én miközben elvégeztem egy műszaki szakot, erre ráraktak plusz 1 félévet és megszórtak minket szociológiai, gazdasági (4 féléven keresztül, alkalmanként több tárggyal egy félévben!!) tárgyakkal, de még jogot is kellett tanulnunk. Ráadásul volt olyan tanár aki elég komolyan vette magát, tehát sokan buktak. Az embernek meg persze pont ehhez nem volt kedve a rendes szakmai tárgyak mellett...

Azonkívül volt más elméleti alapozás, hogy akik szakmunkás vagy technikusi suliból jöttek azok se legyenek teljesen műveletlenek, tehát a gimis fizikát is újra átvettük, ez is volt 1 év.

2018. szept. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az tök jó hogy mindenkinek a sajàt tapasztalata le van pontozva. Nyilván a pirosat nyomkodók tudják hogy mit élt át a másik. Az itteni kommentekben egyetlen olyan mondat nincs ami bántó, vagy rossz lenne. Szánalom. :) Vagy aki irigy valamire, az nyugodtan emelje fel a popsiját és tegyen azért hogy jobb legyen az élete, ne gyakori előtt üljön 0-24ben..
2018. szept. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöld kezet nyomtam.
2018. szept. 10. 12:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem neked írtam. Gondoltam,hogy nem te voltál. Csak bosszantott, mert tényleg olyan normális kommenteket kaptál, jó volt olvasgatni. Mindegy. Bocsi.
2018. szept. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!