Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemisták milyen legyen...

Egyetemisták milyen legyen egy szülő?

Figyelt kérdés

Azon felül, hogy szereti és anyagilag támogatja a(felőtt korú) gyermekét?


Lehet őszinte?

Vagy ha őszinte akkor lesz ellenség?


Őszre egyetemre megy a lányom.

Mivel barátnőjét nem vették fel,így keresgéltünk albérletet is,nagyon nehéz volt találni, -lányom kijelentette sírva,hogy ő nem szeretne másokkal iegenekkel együtt lakni, pedig akkor már 25000ft-ért lehetett volna bérelni lakást.


Nehezen találtunk egy személyes kis lakást, -erőn felül fogjuk fizetni. Csak azért hogy nyugodtan tanulhasson, vagy ha lesz barátja bármi ne hotelba kelljen menni stb....

Erre most bejelentette, hogy a barátnője még is jönne (munkát vállal vagy tanfolyamot) és ott laknának együtt.


A barátnő elég gyerekes, nem tudta soha intézni a saját életét csak ha a lányom pátyolgatta, hátramozdítja őt.

Viszont a gyermekem vakon bízik benne.


Nem igazán tudok mit tenni, csak napok óta nem alszom a gyomrom görcsben...

Ok. Odamegy.


Mi lesz ha a folyamatos netezés " hülyéskedés "miatt stb nem fog menni az egyetem?


Vagy ha a barátnőnek akad komoly pasija?


Akkor ki költözik ki az albérletből?


Nem akarok hazudni a gyerekemnek, de elveszíteni sem akarom a szeretetét...


(Nem látja, hogy egy nyugodt biztonságos léggkört ad oda valakinek aki fordított esetben ő érte ezt nem tenné meg! )

(Ezzel a felállással számára idegenekkel (nekem ismerősöm gyerekeivel) is lakhatott volna. )


Ti hogy látjátok?



2018. aug. 2. 06:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell neki mondani hogy erődön felül nem vagy hajlandó támogatni a hulyesegeit.
2018. aug. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

A barátnő fizesse ki a fél albérletet, a lányok meg osztozzanak a házimunkán.

Hagyd őket egy kicsit magukra, nem kell mindent megoldani helyettük, különben ők nem nőnek fel, te meg belerokkansz...

2018. aug. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

El van kényeztetve a lányod. Kivágta a hisztit, aztán rögtön külön albérletet kapott.


De amúgy nem értem mi a probléma. A barátnő fizeti a költségek felét, és ennyi. Az egyetem nem csak a tanulásról szól amúgy, ne legyél naiv. Teljesen mindegy a környezet, ha ő tanulni akar, akkor fog is, de a "hülyéskedés" ígyis-úgyis elkerülhetetlen.


Ha pedig a lányodnak barátja lesz, akkor nyilván meg tudják majd oldani a magánéletüket, azoknak is sikerül, akik koleszban laknak. És ki költözik ki, ha a barátnőnek komoly pasija lesz? Hát nem egyértelmű? Ha ők ketten össze akarnak költözni (ami amúgy általában nem egyik pillanatról a másikra történik, tehát nem is értem miért agyalsz ilyeneken), akkor a lány elmegy, mert neki semmi köze a lakáshoz.


Teljesen feleslesegen idegesíted magad a dolgokon amúgy.

2018. aug. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valaki azért szeretne egyetemre járni, mert egy bizonyos szak érdekli és tényleg motiválja, hogy ezzel a szakmával foglalkozhasson, az akár a világ végére is elmegy akár kollégiumba is, hogy elérje a célját. Egyetemista vagyok és persze értem, hogy mindenkinek más a kapcsolata a szüleivel, de szerintem a szülők feladata ebben a korban igenis az lenne, hogy a felnőtt, önálló életre készítsék fel a gyerekeiket, kicsit eltávolodjanak tőlük (értem itt azt, hogy ne szóljanak bele abba, hogy kivel barákozik, stb), hagyják őket esetleg rossz döntéseket is hozni, ezzel rákényszerítve őket arra, hogy felelősséget vállaljanak a saját életükért. Nyilván egy szülőnek ez nem egyszerű, mert a legjobbat szeretné a gyerekének, de ha mindig "alá van tolva" a legjobb, akkor soha nem fog megtanulni felnőttként viselkedni. Nem bántásból írom, de a te lányod sem tudja intézni a saját életét, semmi gond nincs ezzel, anno én sem tudtam és ebben a korban még senki nem tudja. Ne aggódj a barátnő miatt, szerintem mindkettőjüknek előnyére válik, ha ott lesznek egymásnak, bármiben tudják majd egymást segíteni (lehet, hogy a barátnőnek több segítség kell majd, de ő is ugyanúgy segíti majd a lányodat abban, amire neki van szüksége), sokkal könnyebb lesz a lányodnak, ha nem egyedül kell boldogulnia egy idegen városban. Ne aggódj amiatt, hogy a lányod nem fog tudni tanulni. Aki tanulni akar, az bármilyen körülmények között tud. Ha nekem (és több száz másik diáknak) nem okoz gondot tanulni orvosin úgy, hogy 3 szobatárssal lakom koliban, akkor a lányodnak sem okoz majd gondot tanulni egy saját lakásban egy barátnővel. Rá kell bízni, hogy eldöntse, hogy a tanulás vagy a barátnővel hülyülés a fontosabb neki, mert bármelyiket választja, ő issza meg a levét, egy szülőnek már nem nagyon van ebbe beleszólása, kényszeríteni nem lehet egy 19-20 éves felnőttet. Szerintem azt nem tetted helyesen, hogy a sírás-rívás hatására egyből (pláne erőn felül) megadtad neki, amit akar. Ha a lányod felnőttként viselkedne, akkor elfogadná, hogy x összeggel tudod támogatni havonta, ennél több nincs, ennyiből kell gazdálkodnia. Ha te felnőttként kezelnéd a lányodat, akkor nem ugrottál volna egyből a hisztire, hanem a siránkozás ellenére közölted volna vele, hogy hiába nem akar másokkal lakni, sajnos nem tudsz neki kivenni egy saját lakást. Szerintem az a legjobb megoldás, ha egy szülő a gyerekére bízza a pénz beosztását, megbeszélitek, hogy minden hónapban utalsz neki x összeget és ebből saját magának kell gazdálkodnia (persze a nagyobb kiadásokat leszámítva, arra az én szüleim is adnak plusz pénzt). Ne aggódj amiatt, hogy nem fog szeretni a lányod, ha szigorúbb határokat húzol. Mindenképpen meg fog változni a kapcsolatotok, de ez a természetes, nem lehet örökké kisgyerekként kezelni egy gyereket. A két felnőtt közötti szeretet más, mint egy kisgyerek feltétel nélküli ragaszkodása az anyjához, de attól még az is ugyanolyan szeretet.
2018. aug. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak az őszinteség éri meg. Mondj el neki mindent, amit az egész helyzetről gondolsz, mint egy felnőtt embernek. És tényleg ne fizesd erődön felül: ha saját albérletet akar, szálljon be a költségekbe. A barátnőjéről is mondj el neki őszintén mindent, hogy szerinted milyen gondok adódhatnak majd, stb. Úgy bánj vele, mint felnőtt emberrel.
2018. aug. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem hagyd békén.

Két éve végeztem egyetemen, igaz, én az első két évben kollégista voltam, a második kettőben társbérletben laktam (igen, jól látod, csúsztam egy évet. Nem tragédia, állásinterjún se kérdeztek rá :) ).

Remekül elvoltam magamnak, magamnak intéztem a költözködéseket, és egy percig nem volt bennem félsz attól, hogy idegenekkel lakok majd együtt, de ehhez hozzátartozik, hogy én már középiskolában is kollégista voltam. A szüleim megmondták, hogy x összeggel tudnak támogatni, ennyi telik tőlük, én azt vagy beosztottam magamnak, vagy ha több kellett, akkor felemeltem a fokhagymaseggem és eltoltam dolgozni.

Bármikor fordulhattam a szüleimhez a problémáimmal (akár egy másfélórás rinyálással vizsgaidőszak közepén arról, hogy XY tanár mekkora szemétláda, és én ezt már nem bírom tovább, akár azzal, hogy éhen fogok halni, küldjenek kaját vagy pénzt vagy valamit). De az én szüleim egyszer se görcsöltek azon, hogy mi van, ha esetleg megbukok egy vizsgán, ők nyugtattak meg néha vizsgaidőszakban, hogy semmi gáz nincs, ha nem sikerül, vagy vigasztaltak utána, mikor tényleg nem sikerült. Nem a te dolgod ezen izgulni, hanem az elvileg felnőtt lányodnak. Engedd már el a kezét, tudom, kegyetlenül hangzik, hogy ne fizesd neki a teljes albérletét, vagy ne akard megoldani a gondjait a barátnőjével, de basszus, ha most megteszed helyette, soha a büdös életben nem fog felnőni és nem fogja megtanulni kezelni a saját problémáit (amik NEM a te problémáid). Ha elbukik két vizsgát azért, mert a barátnővel ökörködtek az albiban, akkor majd rájön, hogy ezt így nem lehet, tanul belőle, és megcsinálja a következő félévben... Semmi hátrány nem fogja érni emiatt, egy interjún se kérdezték meg tőlem, hogy miért négy év alatt végeztem a hároméves képzést. Ha pedig nem tudod fizetni minden kiadását, akkor nem tudod, ezzel nincs mit tenni. Igényeljen szociális támogatást, tanuljon sokat az ösztöndíjért, vagy menjen el pár órában dolgozni, mint sokan mások - aztán, ha ezek nem tetszenek neki, akkor majd fogad maga mellé "egy idegent", akivel felezhetik a költségeket, vagy felezik a barátnővel (ha tényleg jó barátnők, akkor ez egyébként automatikus kellene, hogy legyen. Én is a legjobb barátnőmmel éltem két évig, TERMÉSZETES volt, hogy lakbért, rezsit, mindent felezünk). Ha a barátnője átveri, majd tanul belőle, te hiába mondanál bármit, nem hallgatna rád - ezen kívül az is előfordulhat, hogy te ítéled meg rosszul a barátnőjét.

2018. aug. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Hát ő már felnőtt lány, nő!


A helyedben én feltétel nélküli szeretet jegyében erőmhöz viszonyítva megpróbálnám támogatni őt. Anyagiakat tekintve a teljes képzés, plusz egy csúszófélévben segíteném (ezutóbbi titok lenne), ha tovább tart, akkor bizony azt neki kell megoldania 🙂


Felelősséget nem vállalhatsz már érte, főleg nem érzelmi téren. Most már elengedheted. Ha tanácsra, segítségre van szüksége, akkor biztasd, hogy tőled kaphat, kérhet! De már nem irányítharod őt, csak segítheted úgy alakítani az életét, ahogyan azt ő szeretné.

Ha szeretné elrontani, hát akkor úgy... 🙂


A barátnős dolog jó, hiszen így az anyagiakkal jobban kijöttök, illetve az sem rossz, ha van társasága ott is, akit szeret. Egymás pótanyukái lesznek kicsit 😃


Szóval az ilyen „mi lesz, ha..” mondatoknak nincs értelme, mert ezeket már nem neked kell megfogalmaznod, hanem a lányodnak! 🙂

2018. aug. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
25f
2018. aug. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ne értsétek félre, pont, hogy az önállóság miatt lett volna jó ha kicsit külön lesznek a lányok.


Nem vagyok cseppet sem rosszindulatú a lányom barátnőjével sőt szerintem sokkal megértőbb és gondoskodóbb mint a saját édesanyja....

Hozzánk bármikor jöhet -jöhetett, sokszor vittük étterembe,külföldi nyaralásra,még a felvételikre is önzetlenül. Igen próbáltuk önállóságra bíztatni. -De mindennek van határa, ha a pátyolgatást a lányom akarja folytatni ám legyen... De most ehhez nem fogok aszisztálni és fizetni mint a katonatiszt ...


Történt hosszú betegség,halál és egyéb rossz dolog a családunkban, nem állunk úgy anyagilag mint régen.


Remélem megmaradhat a lányommal a jó kapcsolatom....

2018. aug. 3. 00:43
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szó nincs arról, hogy bármit is nektek kellene fizetni a barátnőnek. Azt írtad, hogy munkát vállal, abból (és gondolom a szülei támogatásából) majd szépen fizeti az albérleti díj és a rezsi felét és a többi ráeső költséget, ha pedig nem, akkor nem muszáj ott laknia. Az ő részéről is gyerekes és irreális elvárás lenne, ha felnőtt létére azt várná, hogy mások pénzelik majd. Viszont az sokat jelenthet a lányoknak, ha az anyagiaktól eltekintve ott vannak egymásnak, nem egyből az anyjuknak kell telefonálni, ha beszélgetnének valakivel, tanácsokat adhatnak egymásnak (mi a koliban pl rendszeresen megbeszéljük, hogy mit melyik boltban lehet olcsóbban kapni, hol van x orvos rendelője, hogyan jutok y helyre tömegközlekedéssel), ott vannak egymásnak, ha valamelyikük szomorú, együtt mégis biztonságosabb elmenni bulizni vagy ide-oda, ha ne adj' Isten valamelyikükkel történne valami, akkor a másikuk tudni fogja, hogy ekkor és akkor ment el otthonról és azt mondta, hogy x helyre megy.
2018. aug. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!