Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Voltatok már kiközösítve? Ha...

Voltatok már kiközösítve? Ha igen hány évig? Hogyan bírtátok ki? (nekem kellene tanács,8 éve kezdtek el kiközösíteni)

Figyelt kérdés

Lassan már kezdek tönkremenni tőlük. De szerencsére az osztályban van egy haverom, mi ketten kb. népszerűségileg a béka segge alatt vagyunk. Az engem nem érdekel hogy kiközösítettek, de az a baj hogy agyon piszkálnak, "oltogatnak" stb...

Szüleink már tudnak erről, sőt az egész tanári kar. Hogyan bírjam ki ezt az évet? :(


2018. okt. 3. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen. Évtizedekig. Nehezen. Ma már visszavágnék!


Szerintem ha holnap bemész suliba, akkor szó nélkül menj oda a legszemetebb főkolomposhoz és tiszta erőből vágd pofán mindenki szeme láttára váratlanul az összes eddigi dühödet és sérelmedet beleadva, mert amíg nem véded meg magad, addig nem lesz tekintélyed, sajnos ez van!


A másik opció: mindent eltűrsz és szenvedsz tovább szó nélkül, amíg bele nem gágyulsz.


Engem is kiközösítettek gyerekkoromban és én is csak némán tűrtem, de nagyon tönkretett lelkileg, ezért tanácsolom neked is azt, amit a mai felnőtt eszemmel magamnak is tanácsolnék, mert nekem is meg kellett volna tennem bármi áron - akármég úgyis, hogy kirúgnak vagy akármi más, mert az sem lesz élet, ami a kiközösített gyermekkor után ér, szóval adjátok meg a haverotokkal a kcsgöknek, azt, amit megérdemelnek és ha bárkinek ez nem tetszik, akkor nyugodtan mondjátok meg, hogy mivel senki sem védett meg titeket és tett semmit a szemét ellen, így nektek kellett kiállnotok saját magatokért!


Amíg nem szeded össze magad és nem ütsz vissza, addig nem lesz változás és még rosszabb is lehet a vége....


Szóval így is, úgyis rossz neked/nektek, akkor legalább csatában hulljatok el és ne gyáva nyúlként, akit lenéznek.

2018. okt. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Állandóan ki voltam közösítve általános iskolás koromban (később sem voltam közkedvelt, de egy fokkal jobb volt a helyzet), egy-két ember mindig akadt ugyan, akik szóba álltak velem, de gyakran cserélődtek. Megszoktam, amúgy is született magányos farkas vagyok, régóta nem lep meg, hogy sz'rba sem vesznek. Megváltoztatni nem tudod az osztálytársaidat, mindig ilyen taplók lesznek. Meg kell tanulnod kizárni a tudatodból a kreténeket, nem látszhat rajtad, hogy zavar a piszkálódásuk, mert addig nem fogják abbahagyni, amíg látják, hogy van eredménye.
2018. okt. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem általánosban leprásként kezeltek, senki sem volt hajlandó beszélgetni velem, mellette folyamatosan aláztak. Középiskolában már nem csak én voltam kiközösítve, hanem még rajtam kívül 2 lány, akikkel a mai napig szoros a barátságunk (13 éve ballagtunk a gimiből). Engem megerősített az "élmény", miután szereztem elég önismeretet megtanultam teljes mértékben leszarni mások véleményét és kiirtottam magamból mindenféle megfelelési kényszert. Ezt javasolnám neked is, őket nem fogod tudni megváltoztatni, de a hozzáállásodat igen. Egyébként ha azt látják rajtad, hogy abszolút leszarod a beszólogatásaikat és nincs fogás rajtad, akkor abba fogják hagyni, tapasztalat.
2018. okt. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen,voltam és vagyok most is.Sajnos.
2018. okt. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

felső tagozatban 4 évig, mert magyar votlam egy külföldi gimiben.


Utána azért, mert kissé érdekes kölök voltam, túlzottan figyelemre vágytam és emellett stréber is voltam.


Én az osztályomban nem is kerestem így barátokat. Az iskolán kívül volt hobbim, abba feccöltem az energiámat, így nem is éreztem a szeretet hiányát, mert az osztálytársaimra fókuszálás helyett az iskolán kívüli teékenység kötött le.


ilettve énekkaros is voltam. onnan szereztem barátokat és szünetekben velük lógtam.


Az osztálytársaim utáltak, sokszor szívattak - mégis érettséginél népszerű voltam az iskolában, nagy hírnévnek örvendtem és más osztályok tanulói imádtak. :)

2018. okt. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a mai napig,mert a faterom párttitkár volt.
2018. okt. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egész általánosban.

Valahogy kibírtam,de tudom hogy borzasztóan rossz,tarts ki valahogy.

Most gimiben viszonylag a népszerűbb rétegbe tartozok.

2019. okt. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!