Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Stressz, szorongás az egyetem...

Stressz, szorongás az egyetem miatt?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az egyetemet és nagyon tetszenek az órák, érdekel a szak. A koliban is jól érzem magam. Nyilván még furcsa és meg kell szoknom, de eddig tetszik. Valamint még vannak nehézségek pl. nem minden órán tudok megfelelően jegyzetelni, egy-két feladat megoldása több időt igényel, az olvasmányokkal kicsit meg vagyok csúszva, nem mindig tudok jól és gyorsan reagálni a szemináriumokon stb., de szerintem ez is csak idő és gyakorlás kérdése. Gondoltam, hogy majd idővel úgyis sikerül felvenni a tempót és belejönni a tanulásba, ha már kitapasztaltam a dolgokat. Ehhez képest csomó szaktársam kineveti, kigúnyolja, lenézi azokat, akiknek még nem megy minden, köztük engem is. Valamint állandóan azon megy a verseny, hogy kinek lett több pontja a teszteken, ki válaszol gyorsabban, kit dicsértek meg jobban, ki mond okosabb dolgokat, ki készült a legtöbbet, ki olvasta a legtöbb szakirodalmat stb., stb, már most mindenki azt tervezgeti, hogy még milyen szakot akar felvenni mellé, milyen ösztöndíjat akar, milyen egyéb tevékenységet (pl. kutatás) akar mellett csinálni stb. Az tök jó, hogy motiváltak és törekvőek, vannak céljaik stb., de azt nem értem, hogy mire jó ez a versengés, összehasonlítgatás. Azt gondoltam, hogy egyetemen már nincsen ilyen és mindenki a saját dolgával foglalkozik....


Engem ez nagyon zavar és frusztrál, streszel. Én is elég maximalista típus vagyok, de arra sikerült felkészítenem magamat, hogy az egyetem már nem olyan lesz, mint a gimi és nem kell feltétlenül az ötösre vagy a hibátlanra törekedni. Nyilván a tőlem telhető legjobbat szeretném nyújtani, de már nem érezném tragédiának, ha rosszabb jegyeim is lennének. Azonban a szaktársaim már azon is sápítoznak, ha valakinek nem jut eszébe a válasz egy kérdésre, nem tudja a megoldást vagy veszít néhány pontot egy teszten... Állandóan erről beszélnek, semmi más nem kerül szóba. Olyan szinten frusztrál és idegesít, hogy már kezdek tőle rosszul lenni. Teljesen beparáztatnak és már ki vagyok készülve a tesztek, zh-k előtt....


2018. okt. 5. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Melyik szak van tele ilyen nyomorék sznobokkal?
2018. okt. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Elég rosszul hangzik a helyzet.. Milyen szak ez?

(Én valamegyik közgázas szakra tippelek, ott jellemző ilyen képmutató mentalitás)


Szóval rutinos egyetemistaként: Lazíts! Nem kell mindenből a mindig a legjobbra hajtani, bár én is maximalista vagyok kicsit. Legyen meg a tudásod, ÉRTSD az anyagot ne bemagold!

Lehet, hogy a csoporrtársaid kiválóan be tudják magolni 5 re, de ha kapsz egy 3 ast pl úgy hogy érted is, az sokkal jobb. A másik hogy szelektálj! Mindig vannak könnyebb tárgyak, tölteléktárgyak, olyanok ami nem annyira hasznosak. Na azokból elég a minimumot teljesíteni, ne magolj be minden fost ha nem muszáj. A felszabadult időben meg képezd magad, tanulj olyan dolgot ami érdekel , olvass utána,stb..


Nekem így zajlott kb az eddigi egyetemi pályafutásom, nekem bevált. Nem mindig a szín ötösök a legjobbak..


Ne mindig a suliról legyen szó,az is elég frusztráló tud lenni.

2018. okt. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

2. válaszoló, ez milyen jó ötlet! Nekem is van jó pár felesleges tárgyam, ami frusztráló, mert mellette van egy rakás valóban fontos tárgyam is, kinek van ideje 15 különböző tárgy anyagát oda-vissza megtanulni?! Valóban érdemes inkább csak a lényegesebb, a szakmában hasznos tudást nyújtó tárgyakra koncentrálni, a többiből meg teljesíteni a minimumot. Köszönöm, igyekszem megfogadni ezt a tanácsot, megkönnyíti majd az első vizsgaidőszakomat!


Kérdező, nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél! Hidd el, ez nem az átlag egyemeti légkör, én is kíváncsi lennék rá, hogy hol tanulsz?!

Csak azt tudom tanácsolni, csak magadra koncentrálj. Annyit vállalj, amennyit tudsz. Nem érdemes másokkal foglalkozni, mert te magadért tanulsz, nem azért, hogy másoknak megmutasd, jobb vagy náluk. Szégyen, hogy egyetemre járó hallgatók ilyen gyerekes mentalitással rendelkeznek. Az még rendben van, hogy maximalisták, de hogy másokat lenéznek, mert ők nem tudnak ugyanolyan szinten teljesíteni?! Igyekezz megerősödni és ignorálni mások nem építő/jóindulatú kritikáját, pár év múlva már nem is fogod őket napi szinten látni, de a most megszerzett tudásod nem vész el! Tanulj a magad tempójában és hajrá! Sok sikert és kitartást, menni fog ez! :)

2018. okt. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Én is most kezdtem el az egyetemet, bennem is stressz, nem is kevés, túl sok mindenre kell figyelni, de nekem is az a tanácsom, hogy a kevésbé fontos tárgyakkal ne foglalkozz annyit, mert azoknak úgyse veszed hasznát. Annak olvass utána jobban, ami tényleg érdekel és így lesz majd sikerélményed. Nem a bemagolt információk visszaböfögött tömkelegétől leszel igazán jó a hivatásodban, hanem azért, mert van hozzá érzéked és valóban szívvel-lélekkel csinálod. Kitartás, az első vizsgaidőszak után könnyebb lesz, ezzel biztatom magam! :D
2018. okt. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Germanisztikára járok, német szakirány. Na most ez így biztos hülyén hangzik, de szerintem itt nem igazán van egy éles határ a hasznos és töltelék tárgyak között, hiszen ez a szak nem egy konkrét munkára készít fel. Főleg most az első évben rengeteg alapozó tárgyunk van, amik pláne nem kapcsolódnak szorosan a szakhoz, de elég szigorúan vissza is kérik az anyagot. Ennyiből szinte semmire sem kellene tanulnom, mert semminek sem fogom hasznát venni. Nem is a tanulással van a baj, mert az megoldom, sőt tök szívesen járok be az előadásokra és csomó érdekes feladatot is kapunk. A szaktarsaim viselkedése idegesít... ha nem kellene ezt hallgatnom állandóan, akkor sokkal könnyebb lenne minden és nem lennék már tiszta ideg egy héttel a zh előtt. Így sokkal nehezebb, mert nehezebben koncentrálok és a tanulás helyett is idegeskedek, sírok stb.
2018. okt. 6. 09:59
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Elhiszem, hogy így még nehezebb az egész, de csinálj valami olyat, ami kikapcsol és leköt, sport, olvasás, stb, ne csak tanulj. És próbáld valahogy kizárni, amit mondanak a többiek, csak magaddal foglalkozz!
2018. okt. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Hát jó lesz, ha utánanézel a szorongásoldó technikáknak és kipróbálod, hogy neked mi segít, mert a jövőben a munkahelyen pontosan ugyanez lesz. Olyan nincs, hogy az emberek a saját dolgukkal foglalkoznak. A legtöbb ember folyton a másikat figyeli, hogy az mit csinál, aztán az alapján bírálja. A munkahelyen is azt fogják csinálni, hogy figyelik, hánykor értél be, hánykor mentél el, mit és mennyit dolgoztál, többet-e mint mások vagy kevesebbet, hibáztál-e, milyen hibákat követtél el, betartod-e a szüneteket, mennyi a fizetésed a többiekéhez képest, hogyan öltözöl, milyen a hajad, mit eszel ebédre, és így tovább. Több helyen is dolgoztam már és a munkaidő nagy része a mások vizslatásából és kibeszéléséből állt mindenhol. Ezt csak akkor fogod megúszni, ha olyan munkád lesz, amit egyedül, otthonról tudsz végezni.
2018. okt. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, gimiben sosem volt ilyen...
2018. okt. 6. 14:33
 9/11 anonim ***** válasza:
29%
# 1 melyik nincs? inkább ez a kérdés Lassan ez lesz a jellemző amit a kérdező leírt.
2018. okt. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Háát orvosin nem ezt tapasztalom utolsó...
2018. okt. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!