Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bukdácsoló egyetemisták!...

Bukdácsoló egyetemisták! Benneteket nem tölt el depresszióval, amikor szembesültök, hogy az ismerőseitek már végeztek az egyetemen, ti meg csak szenvedtek?

Figyelt kérdés
Amikor látom a facebook-on az ismerőseimet - főleg azokat akikkel együtt kezdtem - ahogy a szakdolgozattal vagy a diplomával (sokszor másoddiploma) egyenruhában pózolnak, miközben én még javában a vizsgaidőszakban görnyedek és izzadok a laptop felett és ha belegondolok, hogy nekem még legalább 2 évet kell küzdenem, hogy egyáltalán eljussak a szakdolgozatig, akkor olyan szintű depresszió kerülget, hogy legszívesebben öngyilkos lennék. A legrosszabb az az egészben persze, hogy ezzel később hátrányban leszek a munkaerő piacon, mert egy későn végzett embert közel sem fognak úgy foglalkoztatni, mint egy kora huszonéves friss diplomást (azt hiszem 25 év alatti munkavállalók foglalkoztatásáért jár csak kedvezmény a cégeknek). Csakis azok válaszoljanak, akik hozzám hasonló problémákkal küzdenek egyetemistaként, mert tudom, hogy aki okos, az már akkor tudja, hogy meglesz időben a diplomája, mikor már felvették az egyetemre. Ezt a depressziót, lelki őrlődést, hogyan lehetne kezelni? Ti hogyan bírjátok feldolgozni, hogy mindenki sikeres csak ti nem?

2017. jún. 23. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Megkérdezhetem, milyen szakon tanulsz? Ill. ennél is fontosabb: szereted-e azt amit tanulsz?


Köszönöm a válaszod!

2017. jún. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én lustaságból fél évet csúsztam és depis voltam otthon.

Viszont hogy mondod hogy van olyan csoporttársad aki a másoddiplomáját kapja. Hát... nekem is van olyan csoprttársam, aki 5 félév csúszással most végez. Ő szerintem tojt az egészbe.

2017. júl. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!