Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha nem tetszik az...

Mit tegyek, ha nem tetszik az egyetem, ahova felvettek?

Figyelt kérdés

Valójában nem ide akartam volna jönni.A helyre,amit elsőnek megjelöltem,nem vettek fel.Ezt jelöltem meg másodiknak,ide felvettek.

Amúgy meg nem ugyan az a szak,mielött még ezt kérdeznétek



2018. okt. 14. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Iratkozz akkor ki. Első félév esetén majdnem büntetlenül megteheted, nem kell fizetni érte(de elveszik így a féléved)
2018. okt. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha késöbb megbánom hogy kiiratkoztam?És ha jövőre sem vesznek fel az eredeti helyre?
2018. okt. 15. 01:45
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem akkor ezt az első félévet végezd el ezen a szakon. Ha még mindig nem tetszik, akkor passziváltatsz a második félévben és februárban jelentkezel a másik képzésre. A köztes időt megpróbálod hasznosan, élvezetesen eltölteni. A nyáron kiderül, hogy felvételt nyertél a másik szakra vagy sem. Ha nem sikerült vagy felvettek, de rájöttél, hogy mégis inkább az elsőt folytatnád, akkor lesz lehetőséged tanulni. Ha pedig felvettek és szeretnéd, akkor azt elkezded, az elsőről pedig kiiratkozol.
2018. okt. 15. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértek a 3. hozzászólóval, szerintem sem érdemes elvágni a lehetőségedet itt. Hasonlóképpen voltam én is anno, és végül nem is vettek fel oda, ahová vágytam, így elvégeztem azt, ami nem igazán érekelt. Aztán dolgoztam is azon a vonalon, így sikerült megbizonyosodnom róla, hogy tényleg nem érdekel ez a terület. :)

Node végül évek múltán találtam egy olyan posztgraduális képzést, ami érdekelt, megcsináltam azt is, így „pályára álltam”. S ami a legtanulságosabba az egészben: kiderült, hogy nemhogy nem volt elvesztegetett idő az első képzésem (ami nem érdekelt), hanem igen sok tekintetben tudom használni az új szakmámban az ott megszerzett tapasztalatokat, és emiatt speciálisabb munkaerőnek számítok a többieknél.

Szumma szummárum szerintem semmilyen tanulás nem vész kárba, nem elvesztegetett idő.

2018. okt. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi a szak neve?
2018. okt. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hazdálkodás és menedzsment Foszk.

Az NKE-re akartam volna menni

2018. okt. 17. 18:40
 7/7 A kérdező kommentje:
*gazdálkodás
2018. okt. 17. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!