Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mennyire igaz az,...

Szerintetek mennyire igaz az, hogy a gyengébb mellett kiállnak a menőbbek az osztályban?

Figyelt kérdés
Inkább a középréteg szokta csesztetni a gyengébbeket, hogy menőbbnek tűnjenek?

2018. okt. 17. 16:56
 1/6 anonim válasza:
A középréteg pont azért cseszteti a gyengébbeket mert ezt látják a menőktől.Saját tapasztalat:az általánosban folyton csesztettek de mikor átjöttem gimibe az osztály nagy részével agyütt a menők pedig maradtak az általánosban akor már nem piszkált senki.
2018. okt. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez változó, attól függ, milyen az osztályközösség. Szerintem gyakoribb, hogy a menők pécézik ki a gyengéket, a középréteg meg beáll a sorba, nehogy ők is áldozattá váljanak. Ezt hívják birkának. Az én sulimban volt olyan is, hogy a menők álltak ki valakiért, meg olyan is, hogy kisajátították maguknak az áldozatot és megvédték, ha más osztályba járók bántották.
2018. okt. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Én eléggé menőnek mondhatom magam, jópár ismerősömmel együtt, habár ez egy elég gyerekes kifejezés. Nem nagyon fordult meg a fejemben soha hogy esetleg mást a külseje, vagy egyéb dolgok miatt csesztessek, de haverjaimmal sem szoktunk senkit. Szerintem 17 évesen illene már annyi intelligenciával rendelkezni, hogy ebből kinőljön valaki, és a csajoknak sem jön be ez a viselkedés. Ha mást, bénábbat csesztet esetleg valaki akkor nem nagyon fordítok rá figyelmet, ő dolguk, de média osztályomban egy fogyatékos( kicsit hülye?) srácot csesztettek, ő érte kiálltam mert jófej volt, és nem voltunk rosszban.
2018. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Igaz, ha valaki menő akar lenni, akkor csinálnia kell valami extrát, hogy kitűnjön a tömegből.
2018. okt. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ez igaz. Nem mondanám hogy "menőbbek", csak ahogy megfigyeltem minden osztályban van 1-2 olyan ember aki a középpontban van, vezeti a többieket. Általában a szekálásnak oka szokott lenni, maximum csak a nagyon fiatal gyerekek szokták azért bántani a másikat teljesen ok nélkül, vagy azért hogy menőbbnek tűnjenek.

Nálunk, ez az 1-2 ember néha nagyon félelmetesnek hat, de egyébként ha valakit bántanak az osztályban akkor a viselkedésük ellenére ők az elsők, akik a védelmére kelnek.Ami általában szokott működni :D

Nálam még anno általánosban volt olyan, hogy teljesen ok nélkül bántottak valakit, vagy hogy rétegezve volt az osztály menőbbekre, középrétegre meg stb. Szakközépbe már nem foglalkoztunk ilyenekkel. Csak éltük az életünket, tanultunk, stb. Ha valaki kevésbé volt társasági ember, vagy kissé furcsa volt, azt egyszerüen békén hagytuk, sosem bántottuk. Csak akkor volt konfliktus, amikor valaki botrányosan viselkedett. Volt egy lány, aki nagyon elő akarta adni magát, sokat hazudott amiatt hogy elfogadjuk, beszólogatott a tanároknak, óra közepén kezdett el cigit tölteni. Őt például egyből letörték. Mert, az ő esetében jogos volt a dolog, valahogy le kellett állítani a viselkedése miatt.

2018. okt. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Osztálya válogatja, nem kell általánosítani. Vannak olyan osztályok, ahol a tényleg jó fejek a falkavezérek, meg vannak olyan osztályok is, ahol a legnagyobb taplók azok. Meg közte minden árnyalat.
2018. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!