Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Félek bevinni az iskolába a...

Félek bevinni az iskolába a méregdrága telefonom!?

Figyelt kérdés

Születésnapomra kaptam egy iPhone X készüléket és csak itthon merem használni, az iskolába még egyszer sem vittem be, mert borzasztóan félek, hogy ellopják. Az osztályban egy gyereknek van csak rajtam kívül iPhone telefonja, de az is egy iPhone 5, ami azért nem a legértékesebb forgalomban lévő telefon. Ennek ellenére az osztályból egyik gyerek sem származik a nagyon szegény családok egyikéből, illetve én kifejezetten senkiből sem nézem ki, hogy ellopna bármit is, de ahogy szokták mondani, az ördög sosem alszik. Az öltözőt általában be szoktuk zárni, de van mikor ez elmarad. Illetve, néhány napon másik osztály is velünk egy öltözőben öltözik. A tanárnak nem lehet odaadni, az ilyenkre nem vigyáz. Gondoltam arra, hogy a táskám cipzárára rakni egy kis lakatot, és a kulcsát pedig egy karkötőre rakni, mert az lakatot nem tudják szétfeszíteni, és azért az pedig nagyon feltűnő lenne, ha egy egész táskát lopnának el, főleg úgy, hogy az iskolában másnak nincs is ilyen táskája. Ez mennyire lenne jó ötlet? Vagy ha ez nem jó, akkor adjatok tanácsot, hogy mit csináljak. Szeretném használni a telefont és nem rettegni attól, hogy néhány f***szopó ellopja.


Mi lehet a megoldás ebben a helyzetben?


2018. nov. 6. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Veszel egy tokot rá, ami elvonja a figyelmet és azt hazudod, hogy egy régebbi...nincs más megoldás.
2018. nov. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Varj egy zsebet a belső aljába, csúsztasd be oda a mobilt, és nem látszik.
2018. nov. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Annyira tudom sajnálni az ilyen gyerekeket. Szegényke fél, hogy ellopják tőle a félmilliós telefonját...
2018. nov. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Bemenni az első Media Markt-ba és venni, egy 5000 forintos hagyományos telefont. Azt biztos nem lopják el. :-D
2018. nov. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Biztos nem vinnék iskolába ilyen drága telefont. Ha tellett ilyen drága telefonra, akkor kérd meg azt, aki vette - gondolom aput, vagy anyut - hogy vegyenek egy olcsóbbat is, mondjuk egy Huawei P10_et, vagy P20-at (az is drága, és menő is, de ennél jóval olcsóbb), és azt hurcold...
2018. nov. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Iskolába valami gagyit vigyel ezt meg otthon használd szerintem en ezt csinlnam. Vagy kötsz ra lopás törés elleni garanciát fizetni kell havonta valamennyit es ha ellopjak kapsz újat ha megserul akkor megjavítják. Es ha van ilyen garid akkor mar viheted a suliba a telot
2018. nov. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Azért néha elgondolkozom, hova fajul a világ. Régen a pár ezer forintos dolgok voltak a féltve őrzött eszközök, most meg félmilliós telefonok.
2018. nov. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Én komolyan mondom nem értem, minek kellett neked egy iPhone X, ha félsz elvinni magaddal iskolába? Ezt végig lehetett/kellett volna gondolni még azelőtt, mielőtt anyud/apud megvette neked. Így majdhogynem semmi értelme annak, hogy van neked az a telefon. Az ember azért vesz mobiltelefont, hogy az lehetőleg mindig magánál legyen, hiszen azon tudnak elérni, ha baj van, illetve ha te kerülsz bajba, mégis hogy gondoltad, hogyan érsz el bárkit? Most meg gyakorlatilag ott vagy az iskolában telefon nélkül. Ha meg mindenféleképp iPhone-t akartál, kérhettél volna pl. egy SE-t, aminek az ára az X árának a töredéke, mellé meg kérhettél volna egy iPad-et, még olcsóbban is jöttél volna ki. Arra, hogy csak otthon nyomogassad, játszogassál, meg netezzél, arra elég drága és értelmetlen dolog venni egy iPhone X-et annak függvényében, hogy ezeket a asztali gépeden/notebookodon is meg tudod csinálni.


Amúgy meg nem hinném, hogy ellopnák. Mikor még én voltam gimnazista, akkor is az osztály jó részének iPhone vagy valamelyik Galaxy S volt a zsebében, mégsem lopták el senki telefonját.

2018. nov. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem lopja el senki, mert nem érdemes. Továbbá melyik f***szopó akar piti tolvajként Tökölön agyonveretetni magát a cigányokkal szaros telefon miatt?


Mert bármelyik f***szopó probálja ellopni. 1. Nem fogja tudni használni. 2. Megtalálják a tolvajt.

2018. nov. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Kaptál egy telót, amivel menőzni akartál, most meg félsz, hogy ellopják? Micsoda probléma. Egy tanácsot adhatok, ne légy menőző tucat ember, vagy ha már az akarsz lenni, akkor ne parázz, hanem menőzz. Elvégre ezért kaptad a telót, nem? Remélem kinövöd ezt a baromságot. Az iPhone 5-ös srác sokkal különb nálad, mert le se szarja, hogy az a teló, ami nem is olyan rég baromi menő volt, már a kis seggdugaszok szemében ciki. Vegyél te is egy iPhone 5-t és azt vidd a suliba az már olyan "elavult" őskövület, hogy valamit magára adó, elkényeztetett "trendi" fiatal bottal nem piszkálná meg.
2018. nov. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!