Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Titeket mennyire befolyásoltak...

Titeket mennyire befolyásoltak az egyetemen/főiskolán a szaktársaitok?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudtam megfogalmazni a kérdésben, pontosan mire gondolok.

Az én konkrét esetem az, hogy most kezdtem el egy képzést egy jó hírű egyetemen, a ponthatár alacsony volt, de a követelmények ennek ellenére magasak. Szeretek itt tanulni, számomra kihívás bent maradni és hozni a színvonalat, amit tőlem elvárnak. Sok szaktársamnak azonban ez a szak csak a B terve volt, és min. a fele, ha nem még nagyobb része az évfolyamnak vagy át akar menni a karon belül más szakra, vagy egy teljesen más szakirány érdekli, vagy egyáltalán nem tervez továbbtanulni.

Titeteket hogyan érintene, érintett esetleg, ha voltatok hasonló helyzetben?

Számomra elég demotiváló, habár nem voltam eddig sem 100%-ig biztos abban, hogy itt szeretnék maradni, az az érzésem, mintha nem is lenne értéke annak, amit tanulok. Persze emiatt nem fogok kibukni a szakról, továbbra is úgy érzem, van értelme és biztosan lesz állásom a későbbiekben,

(hiányszakma) de azért kicsit rossz érzés fog el, amikor azt hallgatom mindenkitől, mennyire nem akarnak itt lenni...


2018. nov. 23. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Semennyire, mert nem vettek fel.😁
2018. nov. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Én ott fognám meg ezt a dolgot, hogy tudod ki hallgatna olyan emberre aki ott van egy adott szakon de mégsem akar ott lenni...érted. Akkor minek van ott? Engedd el a csordaszellemet. Az utcán 10-ből 8 ember a mobilját nyomkodja. Csak azért mert többen vannak még nem biztos, hogy jobbak vagy tudnak valamit.
2018. nov. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk nem pont ugyanez volt a helyzet. Nem akarták sokan otthagyni, de nagyon sokan nem vették komolyan, nem tanultak, kibuktak. Én ettől függetlenül csináltam, ahogy tudtam. Nem érdekelt, hogy más mit csinál, nekem meg volt a tervem, hogy miért akarom elvégezni.
2018. nov. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
86%
Engem nem
2018. nov. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

A fősulin én is éreztem ezt amit te. Azzal a különbséggel hogy minket a tanárok többsége is demotivált. Például egyik vicces kinézetű tanár, aki a megjelenésével egy ittas culáger benyomását keltette, kiállt a hallgatóság elé és közölte hogy "Maguk az életben középcsókák lesznek". Érthető, ha már ő annak érzi magát a feltételezett diplomája birtokában, akkor más is legyen az. Ismerős a szomszéd tehenének megdöglésével kapcsolatos hasonlat.

A tankörtársaim közt is volt másokat demotiváló, de ezen meg sem lepődtem mert a mások lenyomása Magyarországon nemzeti sport. Tán a legnagyobb hatást az gyakorolta rám hogy sokan diplomával a kezükben olyan állásokat töltöttek be amit egy szakmunkás is simán el tud látni. Sőt némelyik szinte vágyott is valami alja vagy szolgamunkára már a diákévei alatt is és másoknak is azt kívánta.


Jól mondják az előttem válaszolók, hogy attól hogy valamit sokan csinálnak, még nem biztos hogy helyes. A diploma után én is a magam feje után mentem, különc lettem. És az hozott sikert, elégedettséget, minden pozitívot.

2018. nov. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a hozzászólásokat!


Kettes, mondasz valamit, igyekszem ezt észben tartani. Sokan a karon belül szeretnének másik szakra átmenni, emiatt kezdték el mégis a szakot. Első évben még nagyjából mindegyik szakon ugyanazokat az alapozó tárgyakat tanuljuk, így a tervük az, hogy átmennek másik szakra az év végén, és így nem hagynak ki egy évet, mert el fogják fogadni az itt megszerzett krediteket a másik szakon is. Max. 1-2 szakspecifikus tárgyat még pluszban felvesznek.


Hármas, átérzem a helyzeted. Én már az elejétől kezdve úgy voltam vele, hogy én ide tanulni jöttem, nem hagyom, hogy bárki is befolyásoljon, de a nagy létszám ellenére is olyanok vagyunk kb, mint egy középiskolás osztály, és minél jobban megismerem a szaktársaimat, annál jobban látni, milyen rossz a helyzet. Nem igazán számítottam erre.

2018. nov. 23. 12:23
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Nézd. Nagyon sokan azért mennek egyetemre mert ma már szinte társadalmi elvárás alapja hogy legyen diplomája az emberek, teljesen mindegy milyen, és hogy később vagy megy vele valamire, vagy nem, de benne van sokakba az hogy ez kötelező és kényszerből csinálják.


Persze vannak olyanok is mint például te hogy maradni akarsz, mert neked kihívás meg tudod te hogy ezt szeretnéd stb... ez legyen a te dolgod, a saját elhatározásod alapján csináld amit kell, és jónak érzed, ne mások döntései alapján hozd meg a saját döntéseidet.

Sokan vannak olyanok akiket érdekelt egy adott szak, de amikor már belementek a sűrűjébe akkor szembesültek azzal hogy ez nekik nem pálya. Vannak ilyenek is.


Lényeg az hogy ne foglalkozz velük, ők azért beszélnek róla mert ki akarják magukat beszélni hogy neki ennyire nem jó stb...


Te hallgasd meg őket maximum de ne hagyd hogy átpróbáljanak csalni ha arról lenne szó.

Döntsd el te mit akarsz a továbbiakban, és aszerint cselekedj.

2018. nov. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
hát, én amikor egyetemre kerültem a szaktársak mind black metált hallgattak, én meg leginkább trash-t és death-et. próbálták erőltetni a gagyi blackmetáljukat, de nem igazán értek el vele eredményt...
2018. nov. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Ha el tudod képzelni magad abban a munkakörben, amit a szak biztosít és motivált vagy a tanulásra, miért hagynád ott, mert mást más érdekel? Ez már olyan, mintha azt mondanád, "Úgy ennék sajtburgert, de a többiek chicken burgert esznek, így én is.".
2018. nov. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!