Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A gyerekkori, kamaszkori...

A gyerekkori, kamaszkori otthoni étkezések hogyan befolyásolták a súlyotokat?

Figyelt kérdés

ha például anyátok nem tudott jól főzni, az hogyan alakította az étkezéshez való viszonyotokat?


több félkész mirelit vagy gyorskaját, vagy több édességet ettetek?



2018. ápr. 23. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk apám és anyám is szeret és tud is főzni, mindig finomat ettünk és olyan ételeket, amiket szerettünk. Sosem volt olyan, hogy valamit muszály megenni, ha szűkös időt éltünk anyagilag, még akkor is próbáltak kreatívan hozzáállni az ételekhez (magyarán nem volt szokás nálunk, hogy 1 hétig ugyanazt az ételt ettük volna)!


A nassolás és édesség mindig a mindennapjaink része volt, ha pénz nem volt rá, akkor készítettünk.

Kirepülve a családi fészekből megmaradt ez a hozzáállás az ételekhez, jelenleg én főzök a páromra és a két gyerekemre, szinte minden nap attól függetlenül, hogy elég sokat dolgozok és háztartást is én vezetem. Mivel a párom is szeret enni, sajnos kicsit el is szaladt velünk a ló, mindketten felszedtünk néhány kiló felesleget, amin most próbálunk változtatni főleg több mozgással, mivel az étkezési szokásainkon nem tudunk és sok esetben nem is kívánunk változtatni.


A mozgás, meg persze az értelmes és egészséges étkezés hozzájárult ahhoz, hogy közel 1 év alatt lement rólam 13 kg felesleg, páromról pedig 8 kg. Alapvetően nem éhezünk, csak sokat mozgunk és minden ételt magunknak készítünk el! ...na jó, néha elcsábulunk egy kis nasira, de az belefér még :)


Én azt javaslom, hogy kerüld a mirelit, félkész és egyéb ilyen dolgokat! Nem csak az a baj, hogy sokszor gagyi és tele van mű dolgokkal, de ennek tetejébe még sokszor drágább is, mintha saját magad készítenéd! Inkább főzz helyette! Sokan (főleg a középkrú nők, családanyák hajlamosak rá, és ezért nyugodtan le lehet pontozni!) azt hiszik, hogy a főzés egy órákon át tartó kínlódás, ezért megfőzik a családnak egy hétre előre az ételt, holott a hétköznapi reggelik, ebédek, vacsorák kb fél óra alatt elkészülnek, ha képes vagy arra, hogy szervezetten és gyorsan dolgozz, több folyamatot hangolj össze egyszerre.


Remélem tudtam segíteni a kérdésedben :)


27/N

2018. ápr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Anyám jól főzött s én is hamar megtanultam. Rengeteget ettem, de tényleg. Özön szénhidrát (tészta, édesség, zöldség, gyümölcs, mindenből sok), özön zsír, özön fehérje. Szerettem én szinte mindent s volt is bőven mindenféle...

Az ebéd utáni édesség szokása máig kísért, de néha ma már sikerül kávéval kiváltanom (az sem segít, hogy a párom képes minden étkezésre sütit és csokit enni. amúgy nem eszik rosszul, de neki sok kalória kell s édességet percek alatt össze lehet hozni, szinte akármilyen egészségtudatos étrenden is).


Sokat változott az életmódom (két drasztikus és alapos életmódváltás van mögöttem), de bizonyos szokások azért maradtak, már csak azért is, mert jólesnek s passzolnak hozzám. Amit utáltam a gyerekkori étrendemben (minden vasárnap hús, felvágottak, ünnepekkor túl sok süti s amúgyis túl sok étel), azt rég megváltoztattam.


Otthon is, később is lassan híztam, mert nagyon jól tudok enni. Az életmódváltásaim óta inkább stagnálok, de ha odateszem magam, fogyok is.


Gyorskaja régen sem volt, most pedig pláne. Alapanyagokat veszek. Az édesség nem kevesebb, de sokkal jobbféle.

Az megmaradt, hogy nem dobunk ki ételt és legyen otthon mindenféle étel. Mivel ma már jobbára tartós alapanyagaim vannak, ez a kettő nagyon jól összefér, a zöldségekre pedig ügyelek, időben elkészítem őket. A gyümölcsöknek esélyük sincs, úgy szétkapjuk őket, hacsak nem a Nyírségből jövünk meg pár láda almával, de azokat befőzöm, ha veszélyeztetve vannak.

2018. ápr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megutáltam a főzést egy életre. Anyám és nagyszüleim is magyarosan, borzasztóan zsírosan főztek, sok hús, disznóvágás... Túlsúlyos is lettem tizenévesen, de nem volt vita, ezt kellett enni. Amikor elkerültem otthonról kb 6 évig vegetáriánus voltam, úgy megutáltam a húst. Ma már eszek húst, de csak sovány csirkét vagy steaket. A magyaros kajákra meg rá sem bírok nézni. Főzni sem nagyon főzök, valahogy mindig ez a gyerekkori rossz élmény jut eszembe.
2018. ápr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem otthon apukám főzött, amikor már nagyobbak voltunk és nem a sulibal kajáltunk, akkor szüleim rendeltek kaját nekünk, amit én annyira nem szerettem, ezért hamar el kezdtem magamra főzni. Amúgy nálunk sose volt sok édesség, nasi és üdítő italok, csak 100%os gyümölcslevek. Én mindig kicsit ducibb voltam, de aztán 17-18 évesen sikerült leadnom 15kgt :) és azóta ezt nagyából tartom. Illetve mostmár egyáltalán nem kívánom a cukros dolgokat chipseket. Viszont a barátom, aki üditőkön chipseken, gumicukron nőtt fel, sokkal nehezebben mond nemet és persze sokkal többet eszik/iszik ezekből a sz@rokból.
2018. ápr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!