Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a vélemènyetek erről?

Mi a vélemènyetek erről?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, egy nagyon erős gimnáziumba jàrok. Volt egy rajzverseny az suliban, melynek keretein belül az iskola névadójáról kellett portrét készíteni. Mivel többször volt kiállítás az alkotásaimból és ismertebb művèszek is ódákat zengtek rólam, ezért úgy gondoltam, hogy nevezek a versenyen. A rajzom tökéletes mása lett az ihletőjének, a többi rajz az enyèmhez képest firka volt...Egyértelművé vàlt, hogy én fogok nyerni...Egy rajzot díjaztak és nem az enyém volt az...Ez igazán felháborító volt, mert az a rajz egyáltalán nem volt azon a szinten...Az egyik tanàr oda is jött hozzám és beszélt velem róla...Mondta, hogy sajnos ez egy ilyen iskola, nem a tehetséget díjazzàk, szokjam meg, hogy annak ellenére, hogy hatalmas művész vagyok, sohasem fogok érvènyesülni, mert nem az szàmít, jobb, ha abbahagyom....El is ment a kedvem a rajzolástól...így is alig van önbizalmam, erre még jobban elveszik a hitem...

2018. dec. 1. 20:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem értékelik a tehetséged, akkor válts iskolát.
2018. dec. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szóval odament a tanár és azt mondta, hogy hagyd abba mert túl jó vagy? Aha.
2018. dec. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen...Azt mondta, hogy màr nincs hova fejlődnöm, ezért inkàbb nem tàmogatnak ebben...Valamint azt is említette, hogy ez csak protekcióval működik, apukám nem cégtulajdonos, csak egy kormánytisztviselő, ne vàrjak sokat a sulitól...
2018. dec. 1. 20:18
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
Kb. minden képzőművészeti ágra jellemző az ma, hogy azok a művelői tudnak jól érvényesülni, akiknek befolyásos támogatóik vannak (ha csórik, akkor testük áruba bocsátásával szerezhetnek támogatókat), mellette meg extravagáns partiarcok.
2018. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

Ez érdekes, megnézhetem a rajzaidat? Kíváncsi vagyok igaza van-e a tanárodnak.

Ha gondolod elküldhetsz párat privibe.

18/L

2018. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem is vagy nagyon elszállva magadtól. Jó sokszor pofára fogsz esni abban biztos vagyok. De megérdemled.
2018. dec. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Sajnàlom, hogy az jött le a kérdésemből, hogy el vagyok szállva magamtól. Muszàj tisztázni, ezért leírom... 6 hónapja járok pszichológushoz önértékelési problémàkkal...Undorodom magamtól, mindentől amit én csinàlok, vagdosom magam és meg akarok halni. Úgy érzem nincs értelme élnem, szörnyű gondolatok gyötörnek, emiatt a művészetbe menekülök(zene, festés, rajzolás,versírás). Minden percben azon gondolkodom, hogy miért vagyok olyan, amilyen, miért születtem meg és Isten miért büntet, ha nem tettem semmi rosszat? Fuldoklok az érzéseimtől, pánikrohamjaim vannak és magas vérnyomàsom...Legszívesebben öngyilkos lennék, de nem teszem meg, mert megint mások érdekét helyezem előtérbe a magamé helyett...Nem szeretnék senkinek sem csalódást okozni...Annyi fàjdalmat átéltem már, hogy egy kisebb kudarc is szörnyű érzéseket vált ki bennem...Megerősíti bennem, hogy semmire sem vagyok jó...
2018. dec. 1. 20:40
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
nice troll
2018. dec. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%
Kamu
2018. dec. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy nem kellene egy ilyen versenyre alapoznod. Sőt semmilyenre. Ha te tudod, hogy jó vagy, miért lényeges, hogy mások mit gondolnak? Simán lehetsz még egy elismert művész, még csak 16 vagy, ebből akár meg is élhetsz, ha meg akarsz.


Ui.: küldesz nekem is pár rajzot?

2018. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!