Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a vélemènyetek erről?

Mi a vélemènyetek erről?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, egy nagyon erős gimnáziumba jàrok. Volt egy rajzverseny az suliban, melynek keretein belül az iskola névadójáról kellett portrét készíteni. Mivel többször volt kiállítás az alkotásaimból és ismertebb művèszek is ódákat zengtek rólam, ezért úgy gondoltam, hogy nevezek a versenyen. A rajzom tökéletes mása lett az ihletőjének, a többi rajz az enyèmhez képest firka volt...Egyértelművé vàlt, hogy én fogok nyerni...Egy rajzot díjaztak és nem az enyém volt az...Ez igazán felháborító volt, mert az a rajz egyáltalán nem volt azon a szinten...Az egyik tanàr oda is jött hozzám és beszélt velem róla...Mondta, hogy sajnos ez egy ilyen iskola, nem a tehetséget díjazzàk, szokjam meg, hogy annak ellenére, hogy hatalmas művész vagyok, sohasem fogok érvènyesülni, mert nem az szàmít, jobb, ha abbahagyom....El is ment a kedvem a rajzolástól...így is alig van önbizalmam, erre még jobban elveszik a hitem...

2018. dec. 1. 20:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom kamu,de ha nem...

Mutasd azt a műakotást! Látni akarjuk :) Én képzőművészettel foglalkozom legalább 8 éve,és elárulom,hogy mindig van hova fejlődni. Elképzelhetetlen hogy gimiben már mindent tudj és művésznek számíts. Nem attól vagy művész hogy sikerül (állításod szerint) pontosan lemásolni egy képet. A hiperrealizmus is egy ág,amiben ezek szerint előnnyel indulsz,de oda is sokszor kevés a 10 éves belefektetett munka hogy művésznek nevezhessenek. És igen,a művészek általában nem nevezik magukat művésznek,hanem mások tartják őket annak. Ők pedig életük végéig tökéletesítik a tudásukat. A tanárodnak is külön gratulálok ha "hatalmas művésznek" titulál egy gimis rajzverseny miatt. Látod azért csak van hova fejlődni ha nem te nyertél,és szokj hozzá ezer ilyen alkalom lesz még. Pont azért hogy motiváljon és fejlődni tudj. De ha teletömik a fejedet azzal hogy tökéletes vagy és te vagy a legjobb,akkor bizony érhetnek majd ilyen és hasonló cslaódások,igen. Az önbizalmad miatt ne aggódj,szerintem nagyon helyén van az is.

2018. dec. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%
Hát már meg ne haragudjál de abból amit írtál nem úgy jött le hogy annyira önbizalom hiányos lennél, de ha tényleg így van ahogy írtad ne másoknak akarj megfelelni hanem magadnak, ha nem értékelik ne mutasd meg nekik, legyél elégedett magaddal és akkor boldog leszel
2018. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ha ennyire labilis vagy, akkor tényleg nem jó pálya neked a művészet. Művészeti pályán jóval több az igazságtalanság, mint más szakmákban. Jó pár művész életéről készült filmet néztem (szeretem az életrajzi filmeket). Sokban volt az téma, hogy mekkora erőfeszítéseket öltek abba, hogy sikeresek legyenek, mennyire lélekölő tud lenni, ha nem jön be az, amit kitűztek maguk elé, vagy csak egy rövid ideig vannak a csúcson, stb...
2018. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal a rengeteg àldozattal, nem is szeretnék művészettel foglalkozni később...De azért ez akkor is durva, ez olyan szintű sértés volt, mintha egy 5 diplomàval rendelkező személynek olyat modanának, hogy analfabéta.....
2018. dec. 1. 21:03
 15/20 anonim ***** válasza:
Muti a rajzot.
2018. dec. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
29%

Aki öngyilkos akar lenni az nem vagdossa magát hanem öngyilkos lesz. Hihetetlen és felháborító hogy rengeteg olyan fiatal van itt akik jajdenagyon önbizalomhiányosak, de azért mégis csak g*ci beképzeltek, illetve az is hogy itt ömlengenek hogy nekik minden milyen nehéz és "meg akarok halni figyeljetek ráám"


B*ssza meg.. mindenkinek vannak problémái, mindenki átél nehéz időszakokat, senki sincs magával teljesen megelégedve, de értelmes ember nem itt nyögi ki a hülye bánatait, ez inkább csak feltűnősködés.


Aki ténylegesen depressziós az kussba van.

2018. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ez egyàltalán nem igaz....Régebben én is elítéltem azokat, akik vagdosták magukat, de màr megtanultam, hogy nem tudhatjuk milyen mértékű a másik problémàja...ezért nem szabad ez alapján ítélkezni...Nem egy pasi miatt vagdosom magam, hanem súlyosabb okokból...nem csak egy feltűnési vàgy miatt..nyomatékos oka van
2018. dec. 1. 21:14
 18/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, megmutatod nekem is a rajzaidat? :)
2018. dec. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Na mutatod a rajzokat?
2018. dec. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd már meg azt a k... rajzot. Fogadok egyiknek sem küldted el privátban, akik kérték.


Féligmeddig viccet félrétéve:


Eléggé kamuszaga van a kérdésednek.

De ha neadjisten tényleg tényleg van egy ilyen eltájolódott lélek, akkor megsúgom, nem attól lesz valaki "hatalmas művész", hogy lemásol egy fotót. Ettől csak másoló lesz.

2018. dec. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!