Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Normális, hogy a tanárok nem...

Normális, hogy a tanárok nem díjazzák az ilyen fogalmazásokat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A 8 éves fiamnak írnia kellett egy fogalmazást az óra alatt: egy mókusról szóló mesét, amire csillagos ötöst kapott (csodálkoztam is, mert eddig sima 5-öst kapott :) ). Mesélte, hogy egy barátja (akivel együtt szeretik a Mása és a medve című orosz mesét) vicces mesét írt a mókusról, ami nem tetszett a tanárnőnek. Nem adott neki rossz jegyet, de újra meg kellett írnia a fogalmazását -normális mese stílusban, ne legyen rajzfilmes, poénos.

Mikor iskolás voltam, nekünk is ilyen mesefogalmazásokat kellett írnunk. Emlékszem egy macskás-egeres képre, arról kellett kitalálnunk egy mesét. Egy osztálytársam rajzfilmszerűen fogalmazta meg az egészet, úgy, hogy a kilenc kisegeret egy szuperhős-egér mentette meg. Mi nagyon viccesnek találtunk, de a tanárnőnk nem, ezért újra meg kellett írnia. Úgy fogalmazta meg, ahogy egy normális meséhez illik: az öreg egér figyelmeztette a kisegereket, hogy ne bosszantsák fel az alvó macskát. A tanárnőnek ezt tetszett és azt mondta neki, ilyennek kell lennie egy mesének.


Egy volt lány osztálytársam tanárnő. Szereti a gyerekeket, és ők is őt. Egyszer megkérdeztem tőle, emlékszik-e a fogalmazásírásokra és, hogy mit gondol ezekről. Azt felelte, hogy őt nem zavarná, ha vicces, rajzfilmes meséket írnak a gyerekek, de erőszak tényleg ne legyen benne. Mesélte, hogy egy kolléganője azon akadt ki, hogy két gyerek nem úgy írta meg a fogalmazást, ahogy ő várta el. El is olvasta ezeket és az volt a véleménye, hogy szerinte jók lettek. Jó, ha van benne humor. Kérdezte is a kollégát, hogy volt-e neki egyáltalán gyerekkora, írt-e ilyen fogalmazásokat vagy az iskolatársai. Hogy lehet ezt elfelejteni tanárnőként? A nő meg is lepődött, végül 4-es alát adott


Ti mit gondoltak erről őszintén?



2018. dec. 2. 13:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

9-es: Jó hosszú volt, amit leírtál, de tetszett nekem :) Főleg az osztálykirándulásos rész :D

Emlékszem, nekünk is erről kellett fogalmazást írni. Én nem írtam bele semmi vicceset, csak őszintén leírtam, hogy reméltem, láthatunk majd vadon élő állatokat, például szarvasokat, őzeket. Ehelyett csak egy nagyon magasan repülő sast és a szállónk előtt repkedő denevért, amit nem tudtam jól megnézni, milyen fajta volt pontosan. Ő azt írta bele, hogy mégis mire számítottam?

Szeretem az állatokat és közelebbről is szerettem volna megnézni. Ennyi!

2018. dec. 2. 18:10
 12/13 anonim ***** válasza:
32%

Én úgy vagyok vele, hogy a tanulókat arra okítják ezzel, hogy egy feladat elvégzésénél kövessék a normákat és ez ne jelentsen gondot a későbbiekben. Ha pl én (Ügyfélszolgálatos vagyok) felvennék egy hívást és elmondanék egy viccet, össze-vissza rötyögnék, beszélgetnék magánéleti dolgokról, a hívás regisztrációjánál pedig emojikkal pakolnám tele a szöveget, lehet, hogy a hívó jól érezné magát, de én olyan nullás quality-t kapnék, mint az atom.

Vagy, ha a szakdogámat én nem az elvárás szerint írtam volna meg, alá se írta volna az igazoló dokumentumot a konzulens, hogy a szakdogám leadásra kész.

Ergo, ha egy gyereknek egy "sablon" szerint kell írnia, az elvárás, hogy kövesse.


VISZONT!!!


Azzal, hogy meg vannak húzva a határvonalak nem tesznek jót. A gyerek azért kap rossz osztályzatot, mert kreatív.


***


Aminek meg kéne történnie, hogy


a gyermek is folyamatosan tanulja, hogy vannak bizonyos dolgok, amiket követni kell sablonosan


és


a tanár a gyermek kreativítására is adjon pozitív visszajelzést.


Vagyis legyen éreztetve a gyerekkel, hogy egy feladatnál maradjon a "kereteken belül", de az is, hogy a kreativítását használja ki és folytassa a tanulás mellett az írást.

2018. dec. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
74%

Az ilyen k.ocsog szubjektiv megiteleseken alapulo tantargyak miatt mentem muszaki diplomat csinalni. Ott nem tudtak megmagyarazni,hogy 2-+2 az nemnegy,akkor se,ha beszoltam oran rendszeresen.

N/36

2018. dec. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!