Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit csinálnátok? Egyik...

Ti mit csinálnátok? Egyik osztálytársam folyton megvádol, hogy lelkileg terrorizálom, osztályfőnököm lelki terroristának nevez, pedig október óta hozzá sem szóltam.

Figyelt kérdés
Ma kaptam intőt ezügyben, pest megye egyik jó nevű gimijébe járok.
2018. dec. 6. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Én abbahagynám a terrorizálást.
2018. dec. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De nem terrorizálom, de ezt állítja.
2018. dec. 6. 16:44
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha normális az ofő, akkor kérd meg, hogy hármasban az illető osztálytárssal beszéljétek meg a problémát. Arra kell rávilágítanod, hogy te nem terrorizálod őt, és hogy így bizonyára nincsenek is bizonyítékok arra az állítólagos terrorizálásra.


Ha idióta az ofő, vagy nem vagy egy nagy szónok, hogy ki tudj állni magadért, akkor kérd meg a szüleid, hogy segítsenek a hamis vádat elhárítani. Akár iskolaváltás is felmerülhet ilyen esetben, vagy átmehetsz másik osztályba az iskolán belül.


Ha a szüleid nem akarnak segíteni, az pech. Akkor nem nagyon van más lehetőséged, mint tűrni. Esetleg ha van másik normális tanár, még ha az ofővel nem is lehet igazán szót érteni, az ő segítségét is kérheted a szüleidé helyett.

2018. dec. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem csak szavakkal lehet lelki terror van tartani valakit.

Jegyezd meg!


Majd ha nem szarsz és nem eszel felsőbbrendű leszel embertársaidnál de addig amíg ez nem történik meg, nem vagy az.

2018. dec. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden ember ugyanaz, így lehet, amit Te ártalmatlannak gondolsz, ő lelki terrornak érzi.


Leülsz először a gyerekkel, megpróbálod megbeszélni vele, hogy mi pontosan a gondja, miért érzi magát lelki terrorban. Akár nem együttműködő, akár sikerült megbeszélnetek, felkeresed az osztályfőnököt és megbeszéled vele, hogy Te mit gondoltál nem támadásnak, amit ő annak vett és hogy miben állapodtatok meg. Ha pedig nem volt együtt működő akkor megkéred az ofőt, hogy intézze el, hogy Ő is és Te is üljetek le egyszerre és mondja el az ofőnek, hogy mi pontosan a baja, mi az, amivel feszélyeztetve érzi magát és Te elmondhatod, hogy mit látsz megoldásnak meg ő is elmondja.

2018. dec. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Mondj példákat mire értik ezt.
2018. dec. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Pl.: órai munka ötöst kapnék de rábeszéli a tanárt, hogy ne adjon mert biztos csaltam, rászólok, hogy fogja be a száját, holnap osztályfőnöknél kezdtem.
2018. dec. 6. 19:58
 8/12 TappancsMancs ***** válasza:
Ülj el mellőle, ez az első, és ne tudjon a dolgaidról. Másik, hogy beszélj a tanárokkal is erről, mondj el mindent. Egy normális tanár nem ad rosszabb jegyet csak azért, mert egy diák valakit valamilyennek mond. Ezt kétlem.
2018. dec. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Érdekes. Velem is pont a mai napon történt egy hasonló dolog. Engem is megvádoltak azzal hogy lelkileg terrorizálom egyik osztálytársamat, ami nem teljesen fedi a valóságot. A gyerek mindenkinek beszólogat és ha pedig valaki visszaszól neki akkor vagy apukájának (jelezném hogy ezt: 9. osztályban) vagy pedig az osztályfőnöknek szól. És a legrosszabb az egészben hogy az osztályfőnököm már meg sem halgatja hogy mi történt valójában. Én nekem még annyi esélyem van hogy az osztályfőnököm meghalgatja több másik osztálytársamat akik tudják hogy mi történt valójában. Szerintem próbáld meg te is ezt a módszert.
2018. dec. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már én érzem magam terrorizálva, félek mit fog legközelebb kitalálni. Most például azt állítja, hogy nem mer felszállni arra a tömegközlekedési járműre, pedig direkt elülök mellőle, hogy ne legyen baj. Nem lehet megbeszélni vele, mert azt mondja neki semmi baja velem, majd másnap jön az ofő, hogy megint zaklattam.
2018. dec. 8. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!