Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tanuljak? (többi lent)

Hogyan tanuljak? (többi lent)

Figyelt kérdés
7.-es vagyok és hát eddig nem voltam rossz tanuló és most is mondjuk hogy tartom a színvonalamat de egyszerűen nem tudok tanulni, tesóm állandóan olyan hangosan hallgatja a zenét hogy már baromira zavar és kerhetem hogy halkítsa le ,nem teszi ... A félév még nem de az év végi jegyeim már beleszámitanak a felvetelimbe 8. végén , nagyon energikus vagyok és nemtudok koncentrálni csak arra amit szeretek pl.táncolni , próbáltam már , hogy előtte kicsit levezetem az energiám vagy hogy előtte eneklek egy kicsit de a családom előtt nem merek énekelni nemtudom miért ...egyik nap sírva hazajöttem és azóta is minden este sírok a jegyeim miatt...anyum direkt nem csesztet mert látja hogy már magamtól is óriási lelkiismeretfurdalásom van , viszont az zavar hogy sokszor a tesoimhoz (jobb tanulok) hasonlít..kicsit kiakarok zökkeni a sulis napokbol...és tudom hogy 10-en x évesen nem ennek kéne a legnagyobb problemamnak lennie de nem akarok csalódást okozni ...kicsit hosszú lett .és bocsi, hogy néha ékezet nélkül írtam

2018. dec. 9. 21:40
 1/3 anonim válasza:
Kérd meg a szüleidet, hogy szóljanak rá a tesódra
2018. dec. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Sportolj valamit, menj futni minden nap egy keveset vagy sétálj egyet közben hallgass zenét,aztán tanulj. Vagy esetleg még a módszerrel van gond, amivel tanulsz? Vizuális vagy auditív típus vagy?
2018. dec. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A tesódsal kapcsolatban szerintem próbálj meg vele kompromisszumot kötni, hogy neked fontos lenne most tanulnod és mondjuk kérd meg hogy ne zavarjon két óráig, ha értelmesen meg tudjátok beszélni, biztos enged.(vagy akár elmehetsz könyvtárba is tanulni). A tanulással kapcsolatban, azt javaslom, tűzz ki egy célt magadnak, hogy pl.melyik suliba akarsz felvételt nyerni és ne érdekeljen senki más körülötted. Ne akarj megfelelni senki másnak magadon kívűl. Ezenkívűl tapasztald ki mi az, ami stresszoldó hatású nálad, akár rajzolgathatsz is vagy sportolhatsz valamit. Hajrá, kitartást!
2018. dec. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!