Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Most vagyok elsőéves gyógytorn...

Annabella2000 kérdése:

Most vagyok elsőéves gyógytornász hallgató a Sote-n. A második anatómia zh-m sem sikerült. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van még egy szóbeli lehetőségem, de annyira félek, hogy ez sem lesz meg, pedig rengeteget tanulok, és úgy érzem, hogy erre a másodikra különösen sokat készültem. Csak olyan gondolataim vannak, hogy ezek után nem is biztos, hogy ide való vagyok, később csak nehezebb lesz, és ha már most sikerült mi lesz később? Esetleg van valami tippetek, aki hasonló cipőben jár, nagyon köszi előre is:S
2018. dec. 10. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Ó istenem, ne félj, ha megbuksz addig próbálkozol amíg nem sikerül...de ha tanulsz és igyekszel átengednek! Ha meg nem, és ezért kirúgnak az iskolából úgy az azt jelenti teljesen reménytelen eset vagy, de ilyen persze nincs.
2018. dec. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
A gyógytornász Németországban azonnal el tud helyezkedni.
2018. dec. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Írd ki vázlatosan az egészet, bontsd le kis részekre, úgy hátha nem lesz olyan nehéz.

Youtube-n keress rá erre:

Domján László A hatékony tanulás mesterfogásai

Hátha segít ez is a tanulásban.

Nem tudom, az mennyire járható út, hogy abból az anyagrészből mely különösen nem megy, könyvtárban keresel irodalmakat, mert ott olvashatsz más-más nézőpontból történő magyarázatokat pl.

2018. dec. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy hallottam, hogy a SOTE-n az anatómiával szórják a hallgatókat, szóval sok esetben nem is azon múlik, hogy oda való vagy-e, vagy nem, hanem egyszerűen ki akarják söpörni az embereket hely- és eszközhiány végett. Igazságtalan nagyon, azonban pont emiatt nem szabad azt hinned, hogy kevés vagy.

Elsősorban ez a legfontosabb, hogy próbáld meg nem hagyni, hogy az egyetem lerombolja az önbizalmadat, mivel sok esetben nem méltó módon értékelik a teljesítményedet, és ha számodra ez a mérvadó, akkor hamar elmegy a kedved a tanulástól, meg ettől az egésztől. Úgy kell az egyetemre tekintened, hogy ezek mindenkibe folyamatosan csak belé próbálnak rúgni, azonban ha továbbra is keményen tanulsz, akkor garantáltan el fogod érni a célodat.

Nekem is volt hasonló szórótárgyam, és pont harmadikra sikerült. A következő alkalommal már még több mindent fogsz tudni, és lehetséges, hogy pont azt a részt kérik számon, amit már többször is megtanultál, és könnyen vissza tudod mondani.

Milyen módszerekkel készültél idáig? Mennyire megy a nyilvános beszéd?

2018. dec. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztató válaszokat!! Amúgy sem vagyok túl magabiztos, ez pedig most még inkább elbizonytalanít:(


Igeen készítek jegyezteket is külön, elolvasom, memorizálom, utána megpróbálom felmondani magamnak, megnézem az atlaszban meg sokszor még én magam is csinálok rajzokat...

2018. dec. 10. 14:52
 6/12 A kérdező kommentje:
*mármint a helyzet bizonytalanít el, nem a válaszok!! Bocsii
2018. dec. 10. 14:52
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Nincs esetleg arra lehetőségetek, hogy összeüljetek többen és valaki korrepetáljon? :)

Mi miatt buktál meg az előző ZH-kon?

2018. dec. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

De igeen, mármint az utóbbi időben összeültünk és fel is mondtuk egymásnak:(

Eddig két zh-t írtunk, az elsőt az sajnos nem nézhettük meg, de ezen a mostanin négy feladat volt és háromhoz pipát tett, de az utolsó feladatot at se huzta, nem is pipalta es rairta, hogy elegtelen... igazából leblokkoltam es nem jutott eszembe az a 3 izom, amit kérdezezz😔

2018. dec. 10. 19:22
 9/12 Lipton18 válasza:
Szia!Ne aggódj, ha tényleg sokat tanultál/tanulsz rá, akkor a belefektetett energia meghozza majd a gyümölcsét!Csak ne hagyd, hogy úrrá legyen rajtad a félelem és a bizonytalanság!Ne ezen kattogjon az agyad, hogy mi van, hogyha nem sikerül, attól, hogy hirtelen leblokkoltál a zhn, még simán lehet, sőt valószínű, hogy ha nyugodt körülmények között gondolod át azt az izmos kérdést, akkor eszedbe jut. És jövőhéten a szóbelin se pánikolj be, gondolj arra, hogy te mindent megtettél ezért, és hidd el magadról, hogy képes vagy rá! Ügyes leszel!:)
2018. dec. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én tavaly ugyanígy jártam anatómiával. Sehogy sem jött össze, én a harmadik lehetőséget is elbuktam. Ekkor jöttem rá, hogy ez engem nem érdekel olyan mértékben, hogy meg tudjam tanulni. Azóta pszichológiát tanulok és az anatómia gyakorlatot 5-össel zártam. Persze ez nem azt jelenti hogy nem való neked ez a szak. Sikerült egyébként azóta a zh? :)
2018. dec. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!