Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az oldalsó nyomás nem káros...

Az oldalsó nyomás nem káros annyira, mint a nyak mögött?

Figyelt kérdés

Pavel Erőt,egészsége c. könyvében ajánlja a rúddal történő oldalsó nyomást.

Ez nem veszélyes annyira, mint a nyak mögötti nyomás?

Én most kezdtem el,alig dőlök oldalra, a rúd a nyakam mögött van.

Majdnem olyan mint ha nyak mögül nyomnék egy kézzel.



2017. nov. 27. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom elképzelni a gyakorlatot... :/
2017. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyenre gondolsz?

2017. nov. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vagy várj most látom rúddal csinálod. Az mégis hogy néz ki??
2017. nov. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=I2QacUCN5_k

Én ennyire sem dőlök bele.


https://www.youtube.com/watch?v=GyT482WlTUk


A rudat elvileg úgy fogod,hogy az mögötted van én nem melletted.

2017. nov. 28. 16:25
 5/10 anonim ***** válasza:
crossfit es baromság
2017. nov. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért kell egy ilyen elcseszett variációt csinálni amúgy? Semmi előnye, kisebb súlyt bírsz csak használni és meglehetősen sérülés veszélyes is.
2017. nov. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Attól,hogy kisebb súlyt használsz még nem biztos,hogy könnyebb is.


Mitől sérülés veszélyes?

2017. nov. 29. 11:20
 8/10 anonim ***** válasza:

attól, hogy crossfites baromság

anatómiailag nem erre lett tervezve az ember

2017. nov. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az ember eleve nem arra van tervezve, hogy súlyokkal eddzen, szóval szerintem ezen túl is léphetünk.


A kérdésre válaszolva: ez érdekes. Alapvetően lehet értelme ennek a gyakorlatnak, de minden aszimetrikus gyakorlatot úgy érdemes felfogni, hogy elsősorban a törzset lehet vele jól erősíteni. Pl. egykezes nyomásban megerősödsz, és utána ha visszatérsz a sima katonai nyomáshoz, akkor a törzsednek egy vicc lesz az egyenletes terhelés.


A váll ereje szempontjából már más a helyzet. Ez vállra soha nem lesz olyan hatékony, mint egy nyak mögül nyomás, mivel egyszerűen kisebb súlyt tudsz használni, ráadásul a kétoldali gyakorlatok nem véletlenül hatékonyabbak, minél több izmot vonsz be, annál nagyobb feszülést tudsz elérni.


A nyak mögül nyomás sem feltétlenül káros, de szem előtt kell tartani pár dolgot:

- nagyon fontos a megfelelő felsőháti mobilitás

- fontos a megfelelő váll kirotációs és flexiós tartományának megléte (utóbbit korlátozhatja a széles hátizom is, ami elég jellemző nagyobb tömegnél)

- mindenképp érdemes korlátozni a súlyt a sima mellről nyomáshoz képest

- a gyakorlat során végig törekedni kell a váll kirotációra és próbáld meg elöl közelíteni könyökeidet, ez nyilván nem fog sikerülni, de így elérhető, hogy a lehető legtermészetesebb úton mozogjon a felkarcsont a vápában (más szóval mutasd előrefelé a hónaljaidat és a rudat próbáld meg eltörni)

2017. dec. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ami kimaradt: visszatérve, ha kényelmetlennek érzed ezt a gyakorlatot, lehet, hogy itt is nagyon kicsavarod a vállízületet. Próbáld meg előrefelé nézőbb (igen hülyén hangzik) könyökkel csinálni, ahogy írtam a nyak mögül nyomásnál is.
2017. dec. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!