Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kitörölnétek facebook-on a...

Kitörölnétek facebook-on a saját évfolyamtársa (i) tokat az ismerőseitek közül?

Figyelt kérdés

Szóval az Egyetemen van 2 olyan évfolyam társaim (ők is lányok, én is az vagyok), akikből elegem van. A legelején még jóban voltunk, de nem tudom mit vétettem, hírtelen "rossz" lettem, pedig SOHA nem bántok senkit, visszahúzódó típus vagyok. 9-en vagyunk az évfolyamban, mind lányok. Ez a 2 lány (nevezzük őket Sz és B ) folyamatosan ki pletykálnak mindenkit, állandóan néznek minket, és azt nézik, milyen rosszat mondjanak rólunk, meg hallottuk, hogy rólunk beszéltek mögöttünk, és azt mondták "kinek képzeli magát, ez sem külömb", és ránk mutattak. B nem rég azt állította, hogy én kinevettem zene órán, pedig ez NEM igaz, nekem tiszta a lelki ismeretem. Lehet, hogy épp akkor mikor rám nézett, mosolyra gördült a szám, de nem is figyeltem, higy ő mit hogyan csinál, egyszerűen teljesen másra gondoltam, szép dologra, és ilyenkor autómatikusan mosolygok.


Illetve ez a két lány azt is ki találta, hogy én csúnya szúrós szemmel nézek rájuk, és azért hord az egyik piros ékszert, hogy ne verjem meg szemmel. Most komolyan, értelmes emberek állítanak ilyet?!

Egyszerűen nem tudok rájuk mosolyogni, mert kiütötték nálam a biztosítékot. Ezért többször is megfordult a fejemben, hogy kettejüket kitörlöm, mert idegesítenek, örülök, ha az Egyetemen elviselem őket, nem hogy még a facebook-on is. Van egy facebook csoportunk, de oda akkor is birunk írni, stb, ha nem vagyunk ismerősök.


Ti mit tennétek a helyemben?



2018. dec. 12. 16:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Mint már az előbb is írtam, nem csak "megmutatni szeretném", hanem a továbbiakban tényleg nem vagyok rájuk kíváncsi, mert undorítónak tartom, ahogyan viselkednek... B ha meghalja valahol a nevét, pl. az egyetem előtt, már tudni akarja, ki mikor mit beszélt róla, de ő undorítóan beszél másokról, egyszerűen úgy érzem, én ebbőlbki szeretnék maradni. A követést már leállítottam, de még mindig zavar, ha látom, hogy fent vannak, mert már az idegesít, ha meglátom a profilképüket. Én sem vagyok tökéletes, tényleg, de nem beszélek úgy senkiről sem, ahogy ők ketten. Eddig türelmes voltam, sok tüskét dobáltak belém, de mostmár úgy érzem, valamit tennem kell. Mivel az Egyetemen nem kerülhetem el őket, legalább a facebook-on ne lássam őket.

2018. dec. 12. 23:05
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!



Mint már az előbb is írtam, ebben az esetben töröld/tiltsd őket és ne a Gyakori népének adj magyarázatot arra, hogy miért teszed, hanem, ha szükségét érzed, hogy a lányok tudtára add az irántuk érzett gyűlöletet, akkor nekik.


De nem is kötelező - csak blokkolod vagy törlőd őket és kész; egy gombnyomás, Te is akarod, Tudod hogy így lenne a jobb, hát tedd, ha megoldja a gondod, ne rugózz rajta, ne csinálj ebből elefántot; lesznek ennél nagyobb megpróbáltatásaid is az életben és lehet sokszor olyan, amin egy gombnyomás nem segít semennyit. Pl egy munkatársam kezét levágták; a volt kollégámnak meghalt a fia... nem lehet ezeket a veszteségeket pótolni.


Szóval, kérdező, ha letörölnéd B-t meg Sz-t és tudod, hogy jót is tenne és tudod,hogy hosszútávon se bánnád meg, nyugodtan töröld/tiltsd őket. :)

2018. dec. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!