Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lelki okok miatt nem járni...

Lelki okok miatt nem járni suliba? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

9.-es fiú vagyok..a csaladban, sok a veszekedés, nagyonnagyon kikészít lekileg..Nem bírok órán figyelni, keptelen vagyok igy suliba járni..A családi ugyek megoldasaig,mi a teendő ilyen helyzetben?


Nagyon szenvedek a suliban miatta, nem bírom egyszerűen..


2018. dec. 13. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:
11%
lelki okok hát, majd már akkor se kell iskolába járni ha kicsit szomi vagy nem? járj vagy ne járj (16 éves korodig kénytelen vagy), de azt azért tartsd észben hogy senki nem lesz belőled ha nem fejezed be. az a teendő hogy befejezés a hisztit és tanulsz. azt hiszed csak neked vannak gondjaid? mások simán csak nem vinnyognak rajta. én úgy jártam ki h apánk fenyegetett minket, mégse rinyáltam gykn. kis hisztis
2018. dec. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
48%

#1 ritka nagy barom vagy látszik, hogy fogalmad nincs róla, milyen egy szar családban felnőni.


Kérdező, tudom, hogy nem könnyű, tudom, milyen folyamatosan olyan gondon kattogni, amit nem oldhatsz meg, de meg kell értened a következőket:

- nem a te dolgod megoldani a szülők problémáját

- csak magadnak ártasz ezzel az idegeskedéssel, senkinek nem lesz jobb tőle, neked pedig csak rosszabb, ugye nem akarsz rosszat magadnak?

- bármennyire is fontos a család, magad kell az első helyre tenni, a te érdeked pedig most az, hogy tanulj, bejárj és figyelj az órákon

- bármilyen nehéz, meg kell próbálnod elhatárolódni ettől a konfliktustól, mert nem csak megvisel lelkileg, hanem az előmeneteledben is hátráltat, ami a hosszútávú érdekeidnek nem fele meg -> tanulásra tökéletesen alkalmas pl a könyvtár, társaságban még élvezhető is, ha otthon nem tudsz a leckével foglalkozni

Semmiképp se hanyagold mások hülyesége miatt az iskolát!

Ja és jusson eszedbe néha: idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyesége miatt maadnak ártani.

2018. dec. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!