Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy rázzam le ezt a srácot?

Hogy rázzam le ezt a srácot?

Figyelt kérdés
Van egy srác a sulimban, aki egy ázsiai cserediák és nagyon rám van kattanva. Kicsit ijesztő a srác, mert sokat nézeget, de soha nem szól hozzám, csak köszönni szoktunk egymásnak. Mivel ugyanazzal a vonattal járunk suliba, amikor a váróban ülök, mindig velem szembe ül le és engem nézeget. Köszönni szoktunk egymásnak, de beszélgetést soha nem kezdeményez velem (volt egy kivétel, amikor megkért, hogy segítsek neki jegyet venni, mert nem tud magyarul). Egyszer volt olyan is, hogy kint várakoztam a vonatra, mert tele volt a váró, ő odajött hozzám, köszöntünk egymásnak, majd megállt tőlem kb 2 méterre, nem szólt semmit, én elővettem a telefonomat, mert unatkoztam, de közben azt vettem észre, hogy a csávó egy-egy lépéssel igyekszik közelebb állni hozzám. Egy idő után már annyira belemászott a személyes szférámba, hogy arébb mentem. Azután is közelített felém, de akkor már nagyobb távolságot tartott. Engem nagyon zavar, hogy nem szól hozzám, csak bámul, mert így nincs meg köztünk a beszélőviszony és el szeretném neki mondani, hogy már van barátom. Én szerintem elég elutasítóan viselkedem vele, nem szólok hozzá, rá se nézek, ha éppen nem bámul és a suliban igyekszem elkerülni, de sajnos nem vette az adást és már lassan 2 hónapja nyomja ezt az "udvarlást" nekem. Amúgy nincs sok óránk együtt, csak heti 3, ezenkívül a többi kéttannyelvű osztállyal van órája. Amikor együtt van óránk, mindig mellém vagy a közelembe ül és engem néz. Nem tudom, hogy koptassam le, így hogy nincs meg köztünk a beszélőviszony, szerintem egy kicsit erős csak úgy odamondani neki, hogy van barátom. Szerintetek mit tegyek?
2019. jan. 2. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

“Légyszíves ne bámulj mindig,mert megijesztesz”

“Ne haragudj,de látom hogy közeledsz felém, van már barátom és ő ezt nem nézi jó szemmel”

Én valahogy igy csinálnám

2019. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem a gyerek pszichopata módjára csinálja, amit csinál? Te sem valami tökös kislány ha nem mersz ki állni magadért, ha valakivel szem kontaktus tartasz, igyekezzünk már a szánkat is használni a tisztázás véget!!
2019. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Hát remélem hogy csak ennyiben marad. Már eddig mindent meg tettél amit lehetett. Az utolsó lépés még annyi lehet hogy rászólsz hogy hagyjon békén.
2019. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Vagy ha mindig ugyan azzal a vonattal mentek akkor kérd meg a barátodat hogy kísérjen el egyszer.
2019. jan. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem tud magyarul, akkor mutass neki egy közös képet a barátoddal, vagy jelenj meg előtte vele kézenfogva. Ha nem veszi a lapot, akkor avass be egy felnőttet, aki megfelelően figyelmezteti a következményekre, amennyiben nem hagyja abba a kellemetlenkedést.
2019. jan. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt azert tudni kell, hogy egy tok mas kulturabol jon. Ott egy varosreszben el annyi ember, mint itt egy nagyvarosban. Sokan vannak, igy az emberek kozotti tavolsag is kisebb (nemzetkozi kommunikacio es pszichologia cimszo alatt tobbet tudhatsz meg). Ezert allhat olyan kozel hozzad.

Plusz, azsiaban a nok (kina, tajfold) nagyon nyomulosak, hiszen 1 pasira jut kb. 5 no, ha nem tobb. Nagy a verseny, lehet, h arra szamit, majd tenkozelitesz hozza. Plusz az sem biztos, h akar toled valamit, elkepzelhetonek tartom, h nagyon maganyos lehet itt, kirekesztve erzi magat egy idegen orszagban.

En vagy elbeszelgetnek vele baratsagosan, majd kesobb raternek, hogy “most mennem kell, mert a baratom var”, s te is megkerdezheted tole maskor, h van-e otthon baratnoje. Vagy elhivnam a baratod beleegyezesevel szorakozni, vihetsz egy baratnodet is neki, plusz legalabb az orszagat is megismerheted, a jovoben meg akar jol is johet egy ilyen kapcsolat.


En semmi esetre sem allitanek ida hozza leszogezve, h neked baratod van. O egyszeruen csak mas, es nem biztos, hogy azt a kapcsolatot azeretne, amit te gondolsz. Inkabb baratkozz vele, hatha kisul, h jo fej a gyerek.

2019. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem kicsit félre érted őt. Gondolj bele az ő helyzetébe. Egy teljesen idegen országban van ahol nem beszéli a nyelvet és nem ismer senkit. Szerencsére téged már ismer az iskolából és mivel egy vonattal utaztok a közeledben marad, mert így érzi magát biztonságban. Az hogy furán néz az valószínűleg azért van mert szégyenlős és nem tudja hogyan kezdeményezzen (barátságot vagy többet). Ez ugyan lehet zavaró.


Mi lenne ha egyszer te kezdeményeznél beszélgetést? És meg ismernéd? (Mint barátot) utána valószínű ő is lazább lesz és meg mer szólítani nem csak nézni.

2019. jan. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%
Nyakamat tenném rá, hogy csak barátkozni akar. Hidd el...
2019. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!