Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nektek is ilyen volt az...

Nektek is ilyen volt az iskola, vagy velem van a baj?

Figyelt kérdés

Szeptember óta járok a jelenlegi gimnáziumomba,kilencedikbe. Általánosban elég népszerű voltam, vicceskedtem de keretek között ezért a tanárok is bírtak,sok barátom volt,sőt a 27 fős osztályomból kb. mindenki bírt és én is őt. Nos lassan féléve járok a jelenlegi iskolámba és nagyon rosszul érzem magam. Rengeteget vagyok bent, egy rendes felnőtt műszakot majdnem lenyomok (heti 38 óra) de mindegy ezzel még nem is lenne bajom.


Az igazi a probléma az az hogy egész nap kell játszanom magam.Nem én vagyok már a vicces srác,akit mindenki szeret,emelett ez nagyképűen hangzik,nem ez a célom de úgy gondolom az osztályom rendkívül gyerekes komolytalan.Emelett én egy beszédes típus vagyok viszont az ostályban vannak nálam úgymond még beszédesebbek. Ezek elnyomnak és az általános iskola után furcsa hogy nem én vagyok középen,alig beszélek. Emelett mivel én nem veszek részt a gyerekes rosszaságokban,hülyeségben ezért én vagyok kirekesztve.

Vannak barátaim az osztályban de csak azért mert nem akarok kitűnni. Nekem sok barátom van általánosból,táborokból.edzésről akikkel heti-kétheti szinten találkozom.


Mit tehetnék? Változzak? Váltsak iskolát? Szenvedjek még 3,5 évig?



2019. jan. 4. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ilyesmi volt. Vannak olyan osztálytársam, akikkel a 4 év alatt egy mondatot nem beszéltem.

Mivel van sok barátod, ezért nem leszel magányos így sem, de azért még fog alakulni az osztályközösség. A fél év még nem olyan sok.

Szerintem később jobb lesz, vagy legalább is megszokod.

2019. jan. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szó szerint ugyanez volt velem, de tényleg, ugyanez, egy egész éven át depressziós is voltam emiatt(ezen pszichológus segített, és a régi barátaim. A pszichológust ne úgy képzeld el, mint aki sorozatgyilkosokat kezel, hanem mint egy felnőtt havert!:D). Várj jövőév közepéig, addigra már meg fogod szokni:) Nekem sajnos ez a megszokás abból állt, hogy elfogadtam, hogy a többiek ilyenek, én meg nem. Hidd el, lesz egy baráti köröd, akivel rendesen haverkodhatsz. Kitartást, minden jó lesz, csak nem szabad feladni!:D Egyébként, ha van még valami kételyed, írj privátban!:D
2019. jan. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!