Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek menjek haza...

Szerintetek menjek haza vizsgaidőszak alatt vagy maradjak tanulni?

Figyelt kérdés

Az otthonomtol 300 km-re lakom, nincs autóm igy vonattal/busszal járok, kétszer kell váltsak/átszálljak út közben. A két vizsgám között egy hét van.

Ha haza megyek:

-jobban érzem magam

-a családommal és a párommal lehetek

-feltöltődök

-kevesebbet tudok tanulni

-kifáraszt az út (2 nap telik el összesen utazással)


Ha itt maradok:

-jobban tanulok

-szomorú vagyok, magányos, unott, hiányzik mindneki otthonrol


Nehéz vizsgakrol van szó, az én szessziom 5 hetet tart. Most lesz az első hét.

(Romaniaban lakom)


2019. jan. 16. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Semmiképpen sem érné meg ha most nem tanulnál és nem sikerülne a vizsgád. Inkább tanulj normálisan mert ha megbuksz sokkal stresszesebb lenne egy pótvizsga.

Persze azt is értem, hogy hiányzik a család de azt arra a pár hétre old meg valahogy telefonnal vagy valami.

2019. jan. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Tehat a 7 napbol marad 5 napod a csaladra, taulasra, minden egyébre.Tanulni tudsz mondjuk a vonaton, tudsz figyelni? Ha igen, akkor en a haza utazasra szavazok. :) sok sikert a vizsgàkhoz. :)
2019. jan. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen :) attól felek ha itt maradok annyira rosszul fogom érezni magam hogy nem fog menni a tanulás
2019. jan. 16. 20:33
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Ne menj haza. Maradj ott és tanulj. Ez a dolgod, majd ha végeztél a vizsgával szépen hazamész. De a feladat az első. :)
2019. jan. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele, a kolit utálom (retkes, kicsi, kényelmetlen, zajos, nincsen magánszféra stb.), a városért sem vagyok oda (nincsen ott semmim és senkim), úgyhogy mindig azt várom, hogy mikor mehetek már haza (normális emberi körülmények, család, barátok stb.). Viszont àltalánosságban a koliban könnyebben tanultam, mert vagy megöl az unalom vagy tanulok... Ugyanakkor a szorgalmi időszak végén-vizsgaidőszak elején már azt éreztem, hogy ha nem tudok azonnal hazautazni, akkor felkötöm magam az első fára... Borzasztóan éreztem magam és abszolút nem tudtam koncentrálni a tanulásra, csak azon járt az eszem, hogy mikor megyek haza és ott mit fogok csinálni. Úgyhogy haza is mentem és csak a vizsgákra utaztam vissza, majd utána jöttem is haza. Az utazás fárasztó volt és nehezebb volt tanulni, mert csomó minden egyéb sokka szimpatikusabb lett volna, ott voltak a többiek is stb., de legalább tanultam és nem bőgtem, siránkoztam stb. Én nem bántam meg.
2019. jan. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!