Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem szeretnék már nyelvtanárho...

Nem szeretnék már nyelvtanárhoz járni. Hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés
Tavaly tavasszal kezdtem németre járni nyelvvizsga miatt. Nagyon nehezen ment, teljesen az elejéről kellett kezdeni. Sajnos sokáig nem volt munkám, úgyhogy napi szinten órákat csak németeztem, haladtam is rendesen. Októberben megpróbáltam az írásbelit, de nagyon gyenge lett az eredmény, ami elvette a kedvem mert rengeteg időt belefektettem. Aztán elkezdtünk készülni a szóbelire. Ez még rosszabbul megy. Grafikonelemzésnél, szituációnál meg sem tudok szólalni. A magnó megy úgy ahogy. Most már dolgozok is, alig van időm este tanulni. Egy szenvedésnek érzem már a nyelvtanulást. Főleg,hogyha elő kell vennem, gyomorgörcsöm van. Pénzkidobás így az egész. Évekkel ezelőtt az angol sem ment. Többszöri nekifutásra sem sikerült az írásbelim. Diplomához kellett volna, de a lelkesedésem már nulla. Belefáradtam az évek óta tartó szenvedésbe. A tanárom azt mondta a tavaszi vizsgára fel lehet még készülni, de már nem akarok. Hogy mondjam meg neki, hogy be szeretném fejezni?
2019. jan. 23. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi lesz a diplomáddal? Én biztos összekapnám magam és a cél előtt nem adnám fel! Nagyon meg fogod bánni, ha nem csinálod végig, hidd el.
2019. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az angoltanáromnak megírtam nagyon udvariasan, hogy már nem akarok járni órákra (nagyjából hasonló okok miatt, mint amiket Te is írtál), és volt nálam jó pár könyve, CD-je. Kértem, írja meg, mikor vihetem neki vissza (egyébként óraidőpontot adott meg). Visszavittem, megbeszéltük, teljesen megértő volt. De ha döntöttél, hívd fel, mondd el neki, hogy már nem akarsz járni. Ha megkérdezi, hogy miért nem, mondd el neki őszintén.
2019. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Valoszinüleg nem tudod magyarul a nyelvtani szabályokat. Ha azt kívülről tudod, mennie kell németül is. Én igy jártam. Harmadikként a franciát tanulom
2019. jan. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Ez mekkora baromsag, utolsó
2019. jan. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Mond azt, hogy már dolgozol és kiderült, hogy az utcában van egy magántanár és időszűkében megpróbálnád vele. Kicsi füllentés, de én alkalmaztam párszor... Én vagy 6 tanárhoz jártam és bátran ki tudom jelenteni hogy az összes egy kókler volt. Főként magyarul beszéltünk, meg az óra fele elment avval, hogy a magánéletükről beszéltek. Hát kösz... Megvettem a saját nyelvkönyvét a nyelvvizsgának és egyedül készültem fel. Olyan tempóban tanultam akkor amikor jól esett, nem kellett máshoz igazodnom.
2019. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

"Valoszinüleg nem tudod magyarul a nyelvtani szabályokat. Ha azt kívülről tudod, mennie kell németül is."


Ezt a hülyeséget hogy találtad ki? Semmiféle nyelvtani szabályt nem kell kivülröl tudni, sem magyarul, sem németül, hanem használni kell!

2019. jan. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Pláne hogy a magyar nyelvtannak a vilagon semmi köze nincs a némethez....
2019. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtanár vagyok. A dolgok úgy működnek, hogy alap esetben senki sem jár élete végéig nyelvtanárhoz. Van, aki csak úgy egyszerűen eltűnik, más pedig szól, nem kell túlmagyarázni, elég annyi, hogy "Meggondoltam magam, most tavasszal nem szeretném megpróbálni a nyelvvizsgát, belefáradtam, tartok egy kis szünetet. Ha újra aktuális lesz, jelentkezem." Meg fogja érteni.
2019. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi lesz a diplomámmal. Eddig annyira rágörcsöltem a tanulásra emiatt. Ráment az egész nyaram, minden ünnepem, ha elmentem valahova akkor is folyton az járt az eszemben, hogy nem készültem egy napot, lelkiismeretfurdalásom volt. Rengeteget tanultam, nem a szorgalommal van baj. Valahogy a nyelvtanulás nem megy :( Tudom, ha meg el fog telni sok idő, akkor megint kezdhetem a nulláról. Nem tudom mit csináljak, ha se az angol, se a német nem megy. Egy szerencsétlen vagyok :( És a kudarcok miatt, már nem tudok lelkesedni.


Eltűnni egy szó nélkül semmiképpen nem akarok. Nem szoktam ilyet csinálni. Csak nagyon rendes a tanárom, nem akarom megbántani, azért voltam kíváncsi véleményekre.


Köszönöm nektek a tanácsokat! Rendesek vagytok!

2019. jan. 23. 19:52
 10/11 Metionin ***** válasza:
100%
Én is nyelvtanár vagyok, pontosan úgy csinálhatod, ahogy a 8-as írta. Szerintem most hagyd ezt ülepedni. Amíg úgy állsz hozzá, hogy ez nem megy, rosszul vagy ha elő kell venni, addig hiába próbálkozol. De idővel a csalódás átmegy tapasztalatba és ha már vissza tudsz rá úgy gondolni, hogy na mit rontottam el, mire kellene jobban figyelni, milyen tanulási módszer nem jött be, akkor arra már tudsz építeni.
2019. jan. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!