Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanár írásbeli dolgozatnál...

A tanár írásbeli dolgozatnál vonhat le azért pontot, mert nem tudja kiolvasni, amit írtam?

Figyelt kérdés

Hullámos vonallal aláhúzza, amit nem tud elolvasni és a dolgozat kiosztásakor hiába mondom neki szóban, hogy mit írtam oda, nem fogadja el akkor sem, ha jót mondok.


Azzal indokolja, hogy meg kell tanulni olvashatóan írni.


Most akkor nyolcadikosként írjak úgy, mint egy kisiskolás? Ilyenkor már kezd kialakulni az egyénre jellemző írás, nem? Akkor miért nem fogadja el az enyémet?


2019. jan. 23. 22:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%
nem kell gondolom olyan gyorsan írni, hogy ne lehessen olvashatóan írni. én se fogadnám el.
2019. jan. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen normális, érettségin sem adják meg, egyetemen még ki is röhögnek ha panaszkodsz. Utólag mindenki azt mond amit akar. Tanulj meg normálisan írni. Az olvasható nem egyenlő azzal, hogy gyerekként írsz.
2019. jan. 24. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 RockyCellar ***** válasza:
87%

Persze hogy lehet

Nekem emiatt sok gondom volt a suliban mert rendkívül pici betűkkel és csúnyán írok.

A puskát meg nagyon pici betűkkel és szépen írtam le.

Volt hogy lebuktam de a tanár sokszor csak nagyítóval tudta kiolvasni. Erre megkaptam a kettest

2019. jan. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen normális
2019. jan. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
84%
Ha tanár lennék én is aláhúznám. Tessék megtanulni szépen írni, az is egy képesség, amit fejleszteni lehet.
2019. jan. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell szépen írni, de az a minimum, hogy mindenféle erőfeszítés nélkül el lehessen olvasni.

Teljesen jogos, hogy nem kapsz pontot azért, amiről a tanár nem tudja.

2019. jan. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%
Igen ! Írj úgy mint egy kisiskolás , mivel még az vagy :D A tanárodnak ebből a szempontból igaza van .
2019. jan. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Jogos a tanár fellépése már csak abból a szempontból is, hogy ha kommunikálnunk szükséges valakivel, akkor illik ezt értelmezhetően megtennünk, illik megtisztelni a kommunikációs partnert azzal a minimummal, hogy az általunk közölni kívántakat emészthető formában tudatjuk vele.

Szóban vissza tudnak kérdezni a kommunikációs partnerek, ott többnyire azt a leggyakoribb neveletlenséget követik el egymással az emberek, hogy nem hallgatják végig a kommunikációs partnerük mondandóját. Írásban még visszakérdezni sem lehet. Lehetetlen küldetés x ledolgozott óra után koponyára lebontott jelrendszerek megfejtésén agyalni, - ezt te is beláthatod.

2019. jan. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy vonhat le. Ha bármilyen hivatalos papírt töltesz ki, oda is ráírják, hogy olvashatóan kell kitölteni. ha nem az, akkor visszaküldik javításra (jó esetben), vagy figyelembe se veszik. Dolgozatnál ugyanez van. magadnak úgy jegyzetelsz, ahogy akarsz, de ha másnak írsz, akkor olvashatónak kell lennie.
2019. jan. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
72%
utolsó vagyok: Láttam én már többdiplomás idős egyetemi professzorokat is, ahogy erősen koncentrálva, lassan, néha anyázva töltöttek ki egy jelentkezési lapot :) Mert nyomtatva nem lehetett, az olvasható írástól meg már nagyon elszoktak, de itt muszáj volt szépen írni. Vicces volt. :)
2019. jan. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!