Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemi élethez kell laptop?...

Egyetemi élethez kell laptop? Vagy az csak a filmekben van?

Figyelt kérdés
Pl minden filmben, amiben egyetemi jelenet van, a diák előtt a padon ott a laptop. Ez a valóságban is így megy? Vagy nem? Vagy egyáltalán nem is lehet laptopot használni egyetemi órán?
2019. jan. 27. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Itthon teljesen felesleges órára laptopot cipelni, a félév alatt jó, ha háromszor láttam a diáktársaimat laptopot használni, és akkor sem jegyzetelésre használták. Bem tiltott, de szerintem elég a füzet és toll.
2019. jan. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Altalaban minden egyetemen sok a beadando, aminek nagy reszet ma mar szovegszerkesztoben (Word) kerik. Ha otthon van asztali geped, akkor nincs igazabol szukseg ra. Eloadasokon szoktak meg paran hasznalni, akik a laptopjukon jegyzetelnek es nem papirra. Nmde itt se jellemzo...nalunk kb egy 100 fos eloadason 10-15-en hasznalnak laptopot jegyzetelesre. Gyakorlati orakon meg nem engedik a hasznalatat.
2019. jan. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Órára nem kell, de otthon valamilyen gép kell (asztali vagy laptop).
2019. jan. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Vannak akik hozzák, mert úgy szeretnek gépelni. De nem muszáj. Lehet használni. Végig is telefonozhatod az órát ha úgy akarod. Tanár megkapja a fizetését, te meg majd megoldod a vizsgára való felkészülést ahogy szeretnéd. De ugye az órák nagy részére be se kell járni ha nem akarsz. A lényeg hogy vizsgán tudd az anyagot.


Viszont hogyha otthon van valami saját gépes és nyomtatód az rengeteget tud segíteni.

2019. jan. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%
Sajnos alapkövetelménnyé tették már régen a laptopot. Lehet, hogy még nem vettél róla tudomást, de a klasszisokkal alacsonyabb oktatási szinteken is már 1000 éve az internetet erőltetik. A leckék hivatkozások. A tanulmányok számos forrása hivatkozás. A szorgalmi feladatok hivatkozások mögött bújnak meg. - Bár aktívan nem vettem részt egy ilyen "modern oktatásban" már huzamosabb ideje, de valószínű, hogy a tanárok már csak a hivatkozásokat adják meg, - érdemi szó nem esik fizikálisan "A tananyag" -ról! internetről kell letölteni jogszabályokat, interneten tudsz letölteni számos, a tanulmányokat érintő dokumentumot, kérődzőlapokat és hasonlókat. Fészbúkon tolják a jegyeket is, - igazából nem is tudom, hogy mi szükség van annyi tanárra, mikor a töredéke fel tudná olvasgatni a hivatkozásokat, mint amennyi az intézményekben ezzel tölti el részben az idejét? Dolgozatokat azért át kell időközönként nézni és nem árt leosztályozni, felpakolni a netre sem, mert akkor nem marad fizikális nyom a tevékenységükről.
2019. jan. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Nekem már a gimnazista élethez is kell laptop. Suliba nem viszem be, de prezentációkat ezen csinálom meg.
2019. jan. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Az órákra nem feltétlenül kell magaddal vinned, de pl. nálunk többen hozzák magukkal és azon jegyzetelnek, illetve csomó anyagot digitális formában kapunk meg és praktikusabb gépen nézni, mint minden kinyomtatni (az nagyon sok lenne). Szerintem attól függ, hogy neked hogyan kényelmesebb, hogyan tudsz gyorsabban és könnyebben jegyzetelni. Én kézzel szoktam írni, de a tárolás, szállítás szempontjából a gépen jegyzetelés praktikusabb, könnyebben vissza is lehet keresni vagy utólag módosítani.
2019. jan. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Internet hozzáférés kell.

Lapotop nem feltétlenül.

2019. jan. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy órán is használható legyen a laptop, nagyon profin kell gépelni, főleg ha hadar a tanár. :D


Amúgy nem feltétel, mert megoldható minden nélküle is,de jó ha van. Inkább kényelmi szempontból.

A beadandót könnyebb azon írni. Hétvégén, vagy szünetben ha haza mész könnyebb hazavinni és ha kell azon folytatni a munkát.

Én szerettem bevinni a könyvtárba is magammal, ha olyan beadandó kellett, amihez több olyan forrást is használtam, ami nem kölcsönözhető. Mert persze a könyvtárban is volt olyan helyiség ahol közés használatú gépek voltak, de az többnyire lutri, hogy van e szabad gép, plusz a pendriveot, amin az anyagot tárolja az ember, könnyebb elhagyni. Kényelmesebb egy csendesebb olvasósarokban egy asztalhoz leülni. Előfordult olyan is, hogy szemináriumi kiselőadásomra bevittem és azon prezentáltam (persze ez akkor működik, ha van a teremben projektor).


Kényelmes volt az is, hogy nem voltam helyhez kötve és a beadandót simán írhattam az ágyamban ülve is.


De persze, ha nem tudsz venni laptopot, az sem a világvége. Mert mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.

2019. jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írják, egyetemen nem feltétlenül kell- Jegyzetelésre szerintem a mai napig sokkal jobb a papír+ceruza, egyszerűen jobban megragad az anyag.


Viszont otthonra, kollégiumba nem árt legalább egy alap gép amin van internet.

2019. jan. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!