Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyünk, ha az osztályfőnö...

Mit tegyünk, ha az osztályfőnök nem enged el minket iskolai programokra?

Figyelt kérdés

Az osztályfőnökünk nagyon szigorú, azt vallja, hogy első a tanulás, ezért rossz szemmel nézi, ha hiányzunk az iskolából.

Azt még megértem, hogy annak nem örül, hogy valakik heteket hiányoznak, mert családdal nyaralgatnak vagy csak szimplán lógnak, de már hivatalos okból történő hiányzásokat sem engedélyez. Például két osztálytársam az iskola kézilabdacsapatában játszik, és meccsük lett volna délután 1-kor, de az ofő nem engedte el őket, pedig a tesitanárnő elkérte őket, ráadásul a csapat számított rájuk... Ugyanígy nem engedte, hogy egy lány elkéredzkedjen utolsó óráról, hogy egy versenyre tudjon készülni. A legutóbbi balhé abból volt, hogy egy tanár el akart vinni minket egy hétköznap kirándulásra és színházba, már minden le volt beszélve, összegyűjtöttük a pénzt, mikor az ofő közölte, hogy senki nem megy sehova tanítás alatt, ezért le lett fújva az egész.

Külsős programra eddig se nagyon engedett el minket (teljesen felháborodott, mikor a művészeti suli kikért engem 2 óráról),  de szerintem az már felháborító, hogy iskolai kirándulásra, sportmeccsre se lehet elmenni. Mindenre azt mondja, hogy intézzük el sulin kívül, ha annyira fontos.

Szerintetek mit tehetnénk?


2019. febr. 28. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Beszélni kell az igazgatóval. A tanulás - iskolai élményt veszi el ezzel tőletek. Baromi rossz pedagógiai hozzáállás...
2019. febr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azok az osztálytársaim, akik nem mehettek el a meccsre elmesélték az igazgatóhelyettesnek az esetet, de az ofő csak leszidott minket, hogy miért rohangálunk egyből a vezetőséghez.
2019. febr. 28. 17:58
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Mást nem vártam volna. Nyilvan le fog titeket szidni. Hisz mast sem csinal...
2019. febr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Erdemes lenne a szuloket is bevonni. Elvegre nekem ha lesz gyerekem baromira nem mindegy hogy a plusz elfoglaltsagait aminek orulok hogy vegzi, pont egy tanar tiltja... nem hagynam szo nelkul. Nem kizart, hogy kivennem a gyereket is onnan ha nincs megoldas...
2019. febr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ez elég durva, tényleg...

Nyuhodtan szólkatok több tanárnak, az igazgatónak és a szülőknek. A tanulás ennyire nem fontos, úgyse azon a pár hiányzott órán/napon fog múlni az életetek...

2019. márc. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

*Nyugodtan szóljatok

Előző vagyok, írni meg majd megtanulok, csak tudod hiányoztam egyik órámról, ezért nehezebben megy az írás :D

2019. márc. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!