Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egy tanuló kimegy az...

Ha egy tanuló kimegy az óráról, mert rosszul lesz és esetleg hosszú ideje nem jön vissza, hivatalosan mit kell tennie a tanárnak?

Figyelt kérdés

Mi a HIVATALOS eljárás erre?


Mert, ha jól tudom, diákot nem küldhet utána (sok helyen olvastam, hogy, ha pl egy gyerek zavarja az órát, nem küldheti ki, mert ezzel akadályozza a gyereket a tanulásban és szerintem itt is ez lenne), illetve a diák nem tudna semmihez se kezdeni a társával.


A tanár pedig nem hagyhatja felügyelet nélkül az osztályt.


Azért is vagyok ezzel bajban, mert nálunk sosem lett rosszul ennyire senki, hogy utána kellett menni, szóval nem tudom, ez hogy néz ki hivatalosan.


Írok valamit és ahhoz kéne ez az infó.


Nálatok ez hogyan volt/van megoldva?


Előre is köszönöm!



2019. márc. 11. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Èn nem tudom milyen idióta törvények vannak erre.


De ha tényleg az van amit írtál, akkor én a tanár helyében ezt tenném: "gyerekek a Julcsi már elég régóta kiment, kell valakinek Wc-re mennie, aki közben megnézné mi van Julcsival?, ha úgy érzed, hogy segítség kell Julcsinak akkor menj le a tanáriba segítséget kérni"


De nem hiszem, hogy ilyen törvény lenne, mert ugye akár valaki kiabálhat a folyosón is, hogy segítség, és akkor egy osztályból sem mehet ki tanár segíteni? Hüleség.


Ha meg a tanár lesz rosszul akkor az egész osztály követi a WC-re?

2019. márc. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg iskolás voltam, és valaki szólt, hogy rosszul van, ki kell mennie, a tanár mondta, hogy menjen vele valaki, kísérje el.
2019. márc. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, ha rosszul van a gyerek, nem mehet ki egyedül, kísérje ki valaki. Megszédülhet, eleshet, elájulhat, kell hogy legyen ott valaki, aki segítséget tud hívni.
2019. márc. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk se engedett ki a tanár annak idején egyedül senkit ha rosszul volt, mindig valakinek ki kellett kísérnie..

egyszer az órán ájult el egyik osztálytársam, akkor egy gyereket leküldött az orvosiba, de közben ahogy sikerült magához térítenie el is indult vele minket otthagyva + egy osztálytársammal aki segített neki ... nem várták, hogy az orvos felérjen... vitték is le hozzá...

2019. márc. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
100%
Vagy eleve küldök vele valakit vagy adok a többieknek feladatot és utánamegyek én (ha a diák nem szólt hogy rosszul van, csak kiment de már régóta kint van).
2019. márc. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utánaküldök valakit,hogy keresse meg. Nem én fogom keresgélni a wc-ben nyilván,meg felborítani a rendet azzal, hogy kimegyek. Annak annyi lenne a vége,hogy a diákok elkezdenek őrjöngeni amint kiteszem a lábam.
2019. márc. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nálunk kiment volna a tanár, de mi nem őrjöngtünk akkor se, amikor nem volt bent.
2019. márc. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
48%
Beírja hiányzónak xD
2019. ápr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!