Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek ez mitol lehet?

Szerintetek ez mitol lehet?

Figyelt kérdés
Az egyik gyerek onkielegitest az osztalyban, masok elott vegzi.

2019. márc. 13. 17:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Érdemes mindenképpen. Pszichológushoz irányítani először. A pszichológus elvégez pár vizsgálatot és abból megállapítja, hogy pontosan milyen terápiára van szükség és kell e pszichiáter vagy nem illetve hogyan tovább.
2019. márc. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a szülőknek ezt hangsúlyozd ki; a gyerek nem kevesebb ettől, nem gondolod, hogy ő más lenne, mint a többiek, rossz értelemben, mert a szülők hajlamosak a tanártól sértésnek venni, ha a gyerekkel kapcsolatban ezt tanácsolják.
2019. márc. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Mindenkeppen szeretnek segiteni, es diszkreten kezelni, emiatt is egy anonim oldalon tettem fel a kerdest. Annyit meg tudok a gyerekrol, hogy koradzulott volt, lehet , hogy ez is kozrejatszhat a dologban.
2019. márc. 14. 10:12
 14/14 anonim ***** válasza:

Igen, értem és ez nagyon szép Tőled, hogy segítenél.


Arra céloztam, hogy, ha diszkréten is kezeled, sok szülő sértésnek veszi a javaslatot, miszerint vigyék a gyereket pszichológushoz. Úgy érzik, ez egy támadás a pedagógus részéről, mintha azt mondaná "Az önök gyereke ostoba" - közben erről szó sincs;pont, hogy jó szándékkal segítene - ahogy Te is ebben az esetben.


Ülj le velük és utalj rá, hogy ez a szokása utalhat arra, hogy... (amit írtam feljebb) és ilyenkor érdemes bevonni egy szakembert, hogy ezt ő is megnézze, átlássa, mi állhat a háttérben, hogyan orvosolható és milyen lépéseket szükséges neki, a szülőknek és Neked megtenni.


Nagyon fontos kiemelni, hogy a gyereket Te nem gondolod kevesebbnek a társaitól, amikor javaslod a pszichológust, mert sok szülő sajnos ezen a ponton dugja homokba a fejét, "Az én gyerekem nem ostoba!" címszóval.

2019. márc. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!