Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok. Ha valaki rosszul...

Tanárok. Ha valaki rosszul érzi magát a suliban diák ti is leelenörzitek hogy lázas?

Figyelt kérdés
Ma azért szoltak meg mert az egyik gyerek (kozepsuliban) rosszul volt es megneztem a homlokat erre azt mondtak ne erjek a diakhoz! Nem ertem semmi rosszat nem csinaltam.
2019. márc. 21. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk anno középiskolában megfogták a gyerek homlokát (ha azt mondta, rosszul van). Nem lett belőle gond.


Kik szóltak? A kollégák vagy a diákok? Csak, mert, ha a diákok, annyira nem hiszem, hogy komolyan kéne venni.

2019. márc. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Közben rákerestem


"Az érintéses viselkedésnek elsősorban az élet korai szakaszában és a felnőttek szexuális életében van nagy jelentősége."


" Az érintés ellene dolgozik a tanár-diák kapcsolatnak, mert többnyire olyan erős érzelmeket mozgósít, amelyek szétfeszítik a kapcsolat szokásos kereteit. A tanár részéről történő megérintés csak akkor helyeselhető, ha a gyermek erre igényt tart."


blablabla a kicsikről


" Később azonban ezt célszerű kerülni, mert bármennyire is ártatlannak szánja a tanár – különösen ha férfi tanárról és leány tanulókról, vagy tanárnőről és fiú tanulókról van szó –, ellenőrizhetetlen fantáziaműködést indíthat el, amelynek során a diák felnagyítja és kiszínezi a történteket, jeleneteket dolgoz ki magában, nem beszélve arról, hogy az elképzelt, de meg nem történt dolgokból mit ad tovább másoknak, mit ad elő realitásként és azt hogyan állítja be. Mindezek miatt a pedagógus-tanuló közötti testi érintés általában nem kívánatosnak tekinthető."


[link]

2019. márc. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nő vagyok és lány volt a diák.

A "kislány" nekem mindegyik kislány amúgy 10.es oda jött és mondta hogy rázza a hideg rosszul van. Én reflexből néztem a homlokát és az egyik kolegám mondta hogy ne érjek a diákhoz. Semmi több nem volt persze hazaengedtem. Nem vagyok osztályfönöke csak a matek tanárja.

2019. márc. 21. 17:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk vezetőségi döntés, hogy ilyen esetben az iskolai védőnő nézi meg a diákot, lázat mér, s az ő javaslatára az osztályfőnök hazaengedheti.
2019. márc. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!