Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak ha utalom a tanárt?

Mit csináljak ha utalom a tanárt?

Figyelt kérdés

Próbálom elfojtani de nem megy. Mindig irat egy csomó részből és ez eddig nem is lenne baj.

De ő nem egy olyan tanár akinek lenne oka, hogy miért is jött tanárnak. Semmit nem tanít és mindig számon kéri. Órán zanzát nézünk vagy valami YouTube-os hulyeseget. Megkerdezunk tőle valamit nem válaszol, a könyvből nézi a dolgokat és azt mondja azért, mert nem akar rosszat mondani.

Ti kibírnátok? Tudom hogy ki kell bírni de nemtudom hogy mert...



2019. márc. 27. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Képzeld el ugyanezt, csak főnökben.

Üdv az életben. Bírd ki és készülj fel rá, hogy nem ez az utolsó eset, hogy olyan embert kell elviselned magad fölött, akit ki nem állhatsz. :) Fogd fel edzésnek.

2019. márc. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát a főnök még mindig rosszabb lenne de most, suliban tanítani kéne de azt se tud a tanár szóval
2019. márc. 27. 20:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt pár ilyen tanárom, de és? Akkor tanulj magadtól. Ha nem teszed, később neked lesz belőle bajod.

Plusz egyetemen se az összes prof tud tanítani. Leadják az anyagot, aztán a diák oldja meg, ahogy tudja és akarja. Nem tudod az ilyet kikerülni.

Mint mondtam, fogd fel edzésnek, az életre felkészítésnek. Ennyi.

2019. márc. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

annyira megértelek, gimiben annyi rossz tanárom volt, BME-s vagyok pedig és ezt jobban élvezem, mint azt a szenvedést

ha érettségi tárgy, amit tanít akkor arra a kevésre is figyelj, amit produkál, mert középszinten ugye ő fog érettségiztetni, ha meg majd később emeltezni akarsz, akkor keresned kell valami normálisabb forrást a tudáshoz, mint ez a jóember

de a lényeg, hogy amíg nem tudod, hogy milyen tárggyal akarsz tovább menni, muszáj lesz kibírni mindenképpen

milyen tantárgy ez és hanyadikos vagy?

2019. márc. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
77%

Törekedj rá, hogy ne utáld. Bőven elég, ha csak nem kedveled. És az jóval kevesebb energiát vesz el saját magadtól.

Az felnőtt életben sem szimpatikus mindenki. Erősen érdemes megtanulni nem utálni az unszimpi embereket és kijönni velük is :)

Én mindenkiben keresek valamit, ami kedvelhető a számomra. Lehet, hogy pl. undok a stílusa, de finom sütiket tud sütni.

2019. márc. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

#5 tökéletesen leírta.


Kérdező, a te (és mindenki, aki olvassa) érdekedben írom. Sokkal minőségibb életet lehetsz képes élni, ha megpróbálsz a következők szerint cselekedni.


Ha valakit nem kedvelsz (neadjisten utálsz), az mind az általad nem kedvelt személy, mind a TE energiádat is lehúzza. Ez olyan, mint amikor a pesszimista embereknek nem sikerül fele annyi sem, mint a pozitív felfogásúaknak. A negatívkodás lehúz, és az utálkozás negatív. Emberek vagyunk, így működünk, ilyen a természetünk.


Ennek ellenében tudsz tenni (klisé következik): mindig, minden rosszban van jó is, ez is tény. Ha történik veled valami rossz, abban is van jó. Ellenkezhetsz, hogy nincs, de nem igaz. Van. Meg kell találni, és tudni kell becsülni. Ugyanez a helyzet, ha nem szimpatikus egy személy számodra: nem kedvelem, mert egy dilettáns fsz. Ez rendben is van, hiszen nem lehet mindenkit kedvelni. Ugyanakkor - folytatva az arról a bizonyos személyről szóló gondolatmenetet - akármennyire nem bírom, el kell ismerni, hogy pl. nagyon ízlésesen és divatosan öltözködik.


És itt következik a lényeg!


Ha már idáig eljutsz, hogy meglátsz valakiben valami apró szikrát amit kedvelsz benne, akkor jó úton vagy. Teszem azt, ha például a főnököd nem bírod, akkor lehet, hogy nem köszönsz neki. Viszont: felismerted, hogy igencsak jól öltözködik. Ez benned is ébreszt a főnök felé egy kis pozitív indulatot, tehát már mikor reggel meglátod, köszönsz neki, hogy helló főnök.


Ez egy öngerjesztő folyamat: a főnök felismeri, hogy már köszönsz neki, ezért ő is fog neked. Ez számodra megintcsak egy pozitív dolog, ami téged is pozitívvá tesz. Ezek megint új szituációkat szülnek, és gerjesztődik a folyamat.


Ahhoz, hogy ezeket te hatékonyan tudd gyakorolni, sok idő kell és először még nem is feltétlen szembetűnő a változás. Mint mást sem, ezt sem szabad feladni.


Remélem tudtam segíteni!

2019. márc. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit tanít, de, ha nem olyat, amiből érettségiznél, akkor hagyd rá; viszont, ha olyat, amiből majd gimnázium végeztével le kell vizsgáznod, jelentsd/jelentsétek az igazgatónak - elvégre a tanár azzal, hogy nem teljesíti a kötelességét, nem készít fel Téged.
2019. márc. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!