Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Utálom az egyetemet, de nem...

Utálom az egyetemet, de nem akarom otthagyni sem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm az egyetemet. Nem azzal van a baj, amit tanulok, mert az érdekel és szeretem a szakomat, viszont egyszerűen fel tudnàm kötni magamat az első fára, amit meglátok a kapun kilépve... Rengeteget kell tanulni, én még ennyi fogalmazást soha életemben nem írtam, mint ezen félév alatt. Kb. semmi életem nincsen mellette, be vannak osztva a napjaim, hogy melyik délután olvasom a kötelezőket, mikor írom meg a beadandókat, mikor csinálom meg az előadásokat és mikor tanulok a zh-kra. Semmi időm nincsen mellette, sokszor még azt is nehéz beosztani, hogy mikor mire készüljek... Ha végeztem mindennel, akkor azonnal el is alszom. Az, hogy legyen mellette hobbim vagy elmenjek valahová baràtokkal, az kb. lehetetlen. A sportolást is ajánlják sokan, de szerintem megmozdulni sem bírnék a fáradtságtól. Két alkalommal már el is ájultam az egyetemen.


Viszont nem akarom otthagyni, mert amúgy érdekel a szak. Nem is tudnék elképzelni mást, ami jobban érdekelne vagy jobban menne. Valamint már 20 éves vagyok és ez a második szakom, szóval nem szeretnék egy harmadikba is belekezdeni, ami megint vagy bejön vagy sem.


2018. dec. 3. 17:59
 1/3 October15 ***** válasza:
77%

Részvétem. :D Hány beadandót sikerült összeszedni?

Hát ha nem akarod otthagyni akkor vagy valahogy kibírod vagy berendezkedsz arra, hogy tovább csinálod és kevesebb tárgyat veszel fel 1 félévre.

Milyen szakon vagy és hol?

2018. dec. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
Pedig nagyon fontos lenne, hogy valamennyi időd jusson más tevékenységre is, mert így kiégéshez vezet ez az életmód. Sportolásnak megfelel egy séta is: 1-2 megállóval előbb szállsz le és hazasétálsz vagy be az egyetemre. Mindenképp világosban, jó levegőn és éld meg a pillanatot: vedd szemügyre a környezetedben a dolgokat. És igen, iktass be egy találkozót a barátaiddal, még ha csak egy félóra is. Lásd a célt magad előtt, de éld meg a pillanatot is.
2018. dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%

A másodiknak igaza van.


Én túlvállaltam magam az egyetemen (konkrétan 20 tárgyat csináltam egyszerre egy félévben), olyan nekem, hogy szabadidő nem létezett, pénteken már a hétfőre készültem, semmit időm nem volt olyanokra, hogy egy kvé, egy mozi, stb. - ugyanúgy be volt osztva, hogy melyik nap mit írok meg, mit olvasok el, mit magolok be, és sokszor ott is lehetetlen volt mindent teljesítenem a hatalmas mennyiség miatt (pl volt hogy egy beadandót nem tudtam nmegírni vagy egy kissebb dolgozatra (ami nem volt zh de beleszámított a félévi jegybe) nem tudtam készülni. Tényleg szó szerint úgy égtem ki , hogy végzős évemben pszichiáterhez kellett járnom és gyógyszereket szednem.


Szóval fontos lenne, hogy az egyetem mellett maradjon némi szabadidőd. És hogy ne olyan mennyiség zúduljon rád, ami megterhelő. Főleg, hogy már el is ájultál.


Én anno osztottra jártam (külön volt BA és MA) és ki lehetett tolni a végzést. 3 éves volt a BA alapképzés, de volt ismerősöm aki ezt 5 év alatt végezte el államilag támogatotton (ott is meg volt egy max félév szám amivel kitolhatta fizetős félév nélkül)


Ezt azért írom, mert lehet, küvetkező félévben a tevrezett tárgyaknak a felét vagy 3/4-ét vennéd fel és akkor később végzel, de nem kapsz agyérgörcsöt diploma előtt pár hónappal.


Vagy nem lehet, hogy van pár extra tárgy, ami nem kötelező, de felvetted a biztonság kedvéért vagy hogy meglegyen a kedit?

2018. dec. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!