Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az nagy gáz, hogy amit előző...

Az nagy gáz, hogy amit előző félévben tanultam egyetemen, abból szinte már semmire sem emlékszem?

Figyelt kérdés
Pár fogalom megvan,de a nagyrészét elfelejteettem.

2019. márc. 28. 01:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én középiskolában vagyok így, pont érettségi előtt 1 évvel. Amint irunk egy témából tz-t, azonnal elfelejtem az egészet.
2019. márc. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%
Nem gáz, a nagy része úgyse kell. A tanulási módon változtass, ha rendesen akarsz emlékezni mindenre.
2019. márc. 28. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Nem nagyon, de gáz, mert:

1. Más tárgyak épülnek rá, amiket emiatt kevésbé értesz.

2. Szigorlat is van sokmindenből, plusz záróvizsga, amire nem 20-30, hanem 80-95%-ot kell újratanulnod.

3. Ha a munkahelyeden kapcsolatba kerülsz az egyik témával, értetlenül állsz előtte. Lesz ott felkészülési idő, de nagyon felkészületlen leszel.

Gyanítom, hogy kampányszerűen tanulsz a vizsgaidőszakban. Napi rendszerességgel kellene. A fenti probléma miatt is van olyan egyetem, pl. a Bécsi Műszaki ilyen volt 15 éve, ahol 2 hét a vizsgaidőszak.

2019. márc. 28. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Második évtől már 20 tárgyat csináltam félévben, szóval gyakran megesett, hogy köv félévben nem emlékeztem arra, amit előzőben tanultam.


Max azért jó, ha nem felejted el, mert jól jön, amikor az államvizsgára készülsz (mármint könnyebben készülsz fel), de, amúgy nem gáz.

2019. márc. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Üdv. Villamosmérnök képzésen veszek részt... (2. Félév)


A Villamosságtan I, Matek I anyaga teljesen, Info I, Digitális technika I anyaga nagyrészt megvan a fejemben. (Első féléves tárgyak) Leginkább azért, mert eme tárgyak tananyagát mindig-mindig használjuk valamilyen szinten.


De a legfontosabb, hogy értsd is, mit tanulsz/mit akarsz csinálni.

Ha értesz egy adott tárgyat, sokmindent úgyis le tudsz vezetni, hogy amúgy pl nem tudod az összes egyenletet fejből.

Például meg nem mondom neked fejből a kétlépcsős fesz.osztó egyenletet fejből, de levezetem 1 perc alatt.


Levezeted. Sokszor hosszú időket gondolkodom egy-egy nehéz példán, hogy ez meg hogy a fenébe jött ki. Ez maga a tanulás, nem az, hogy bemagolsz sok szart és ezerrel oldasz példákat, mint az állat. Ha ezerrel oldasz példákat, az "csak" gyakorlás, a tananyagot már tudod, csak azért gyakorolsz, hogy vizsgán jobban menjen.


Egy tanárom mondta, hogy a vizsga után exponenciálisan felejtünk: az első pár napon/héten rengeteget, majd ugyanúgy felejtünk, csak nem olyan mértékben. A lényegre/alapokra mindig emlékezni fogsz (jó esetben).


Milyen tárgyakat felejtettél el és hova jársz? :)

2019. márc. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem probléma. Majd ha megszerzed a diplomát, rájössz, hogy a következő pár év során a teljes tananyag 90-95%-át is el fogod felejteni, de az már semmilyen problémát nem fog okozni, ugyanis a papírod már megvan arról, hogy tudod.
2019. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonymousreview60 ***** válasza:
Pocok (#4): Milyen képzés(ek)en?
2019. márc. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!