Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem visz osztálykirándulni az...

Nem visz osztálykirándulni az osztályfőnök. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap közölte velem mindenki előtt az osztályfőnök, hogy nem mehetek osztálykirándulni, amit a nem megfelelő magatartásommal indokolt. Természetesen nem vagyok ártatlan, de ez az egész “rossz magaviselet” az órákon való folyamatos beszélgetésekkel ki is merül. A helyzeten nem lehet változatni, nem fogok neki könyörögni.


A tervem az, hogy az osztálykirándulás időpontjával egy időben foglalok arra a helyre szállást, ahová mennek és igazából az osztályommal lehetnék végig. Így egyáltalán nem számítana az osztályfőnök véleménye és beleegyezése. Ez működhet?



2019. ápr. 3. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Hány éves vagy?

A tanár felelőssége csak az osztályra vonatkozik, te egyedül nem mehetsz csak úgy el, ha a szüleid nem engednek, nem felügyelnek.

Szóval technikailag foglalhatsz szállást ugyanoda, de ha kiskorú vagy, felügyelettel, hivatalosan és nyilván az osztály közös programjain nem vehetsz részt.

Inkább a magatartásodon kellene változtatni talán, nem tudod magad meghúzni?

2019. ápr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Majd ebből megtanulod, hogy kussolj az órán!
2019. ápr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
18 vagyok. #2-nak üzenem: Az milyen dolog, hogy aki verekszik az iskolában rendszeresen az elmehet, de aki órán HALLKAN beszélget (dráma óra, osztályfőnöki és egyéb töltelék tantárgyak...) az nem? Ez nekem egy kicsit unfair. Egyébként az egész oktatás úgy f*os, ahogy van.
2019. ápr. 3. 16:00
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

"Mit tegyek?"


Tanuld meg, hol a helyed és maradj otthon.

2019. ápr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4: A helyem ott van, ahol az osztályomnak. Nem csak tanulni kell együtt, hanem az élményeket is közösen kell átélni. Vagy rúgjanak ki, ha úgy látják, hogy nem vagyok érdemes arra, hogy elvigyenek osztálykirándulni. Az nem is számít, hogy én folyamatosan elismerést szerzek iskolámnak a tanulmányi versenyeim miatt? Olyankor jó vagyok?
2019. ápr. 3. 16:14
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Beszélj az igazgatóval.

És legközelebb maradj csöndben.

2019. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

Ha 18+ vagy, akkor lemehetsz Te is egy másik szállásra, de csak az ofő engedélyével csatlakozhatsz az osztályhoz a programok erejéig, amit nem fogsz megkapni.


Ugyanúgy, ahogy én, ha lemegyek az utcára és odamegyek egy kiránduló osztályhoz és velük sétálok ki a Gellért hegyre, diskurálva, heherészve, úgy fog elzavarni az ofőjük, mint a sicc. :D


Tudom, hogy Ti nem vagytok egymásnak idegenek, de érted, mire célzok.


Nem hiszem, hogy sokat segít, ha az igazgatóval beszélsz erről, ugyanis ezt az intézmény vezetője is jóváhagyja, nem csak úgy önmagától tilt el kirándulástól a gyerekeket.


Azt megteheted, hogy leülsz az ofővel, őszintén bocsánatot kérsz és megkéred, adjon egy esélyt, hogy van x idő az oszikirándulásig és hogy addig és utána is csendben leszel az órákon, példás magaviseletet mutatsz és szépen kéred, hogy, ha a pozitív változás tetszetős Neki, adjon még egy esélyt és engedjen el kirándulni.


Tudom, most azt gondolod, hogy minek te hunyászkodj meg, ha más rosszabb magaviselettel meg kirándulhat, de az ofő attól nem fog megenyhülni, hogy fellázadsz, hitetlenkedsz; attól lehetséges, hogy látja, sajnálod és tudod, változtatnod kell és igyekszel ezt megtenni.


Engem kétszer tiltottak el osztálykirándulástól és jogosan, rossz magaviselet miatt.


Egyszer külföldön, akkor az egész iskolában nem volt tanítás és két fiúval 8szintén eltiltották őket) meg nlhány felügyelő tanárral meg az igazgató helyettessel voltunk bent.


Egyszer Magyarországon; akkor egy másik osztályban voltam egész nap.

2019. ápr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
*ard le, neki az a lehető legnagyobb bosszúság, ha látja rajtad, hogy nem érdekel. Annyit még megtehettek, hogyha összetartó az osztály, hogy mindenki lemondja a kirándulást, és együtt szerveztek egy másikat.
2019. ápr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

"A helyem ott van, ahol az osztályomnak."

Nem. A helyed ott van, ahol a tanáraid kijelölik számodra. Ha nem tetszik, mehetsz másik suliba.


"Nem csak tanulni kell együtt, hanem az élményeket is közösen kell átélni."

Kellene. De gyakorlatilag csak akkor fog sikerülni, ha olyan viszonyt alakítasz ki az ofővel, hogy ne tiltson el az osztálykirándulástól.


"Vagy rúgjanak ki, ha úgy látják, hogy nem vagyok érdemes arra, hogy elvigyenek osztálykirándulni."

Attól még nem kötelesek kirúgni. De ha tovább feszíted a húrt, még az is bekövetkezhet.


"Az nem is számít, hogy én folyamatosan elismerést szerzek iskolámnak a tanulmányi versenyeim miatt? Olyankor jó vagyok?"

Egyértelmű, hogy visszaélsz ezzel. Bármi áron nem fogják elviselni.


"Beszélj az igazgatóval."

Senki sem kötelezheti az ofőt arra, hogy olyan gyereket is magával vigyen, akiben nem bízik, akiből nem nézi ki, hogy normálisan végig fogja csinálni az osztálykirándulást, aki fegyelmezetlen, nem hallgat rá, tiszteletlen viselkedéssel kínosabbnál kínosabb helyzetekbe hozhatja őt, stb. Egyáltalán: senki sem kötelezheti az ofőt arra, hogy osztálykirándulást szervezzen.

2019. ápr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Lányomék osztályában az egyetlen hiperaktív hülyegyerek volt az, akit következetesen soha nem vitt az ofő kirándulni. Szerintem mikor így dönt egy ofő, annak oka van.
2019. ápr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!