Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak? Hová menjek?

Mit csináljak? Hová menjek?

Figyelt kérdés
Sajnos eléggé fura az én történetem. Én eléggé vallásos ember vagyok, aki örök életében templomba járt rendszeresen és megpróbáltam ilyen életet is élni. 4 évig egy állami iskolába jártam majd úgy döntöttünk 5-os koromba átmegyek egy egyházi iskolába és 2 éve ide járok. Általában nagyon jó véleménnyel vannak az emberek az egyházi iskolákról de én csalódtam nagyon. Örültem, hogy olyan közegbe kerülök ahol hasonló gondolkodású emberek, tanárok vannak de ez egyáltalán nincs így és nagyon rosszul érzem magam. A tanárok nagyon gonoszak a gyerekekkel, sokszor csúnya szavakat ejtenek ki és az a fura, hogy egymást us kibeszélik és őszintén ilyen elszánt az egész tanári kar. Az osztályom nagyon klikkes, és ott még rosszabba helyzet, mert tényleg annyi gyűlölet van a gyerekekben, hogy egymást tudnák megfolytani. És nincs egy barátom se, sőt olyan se akivel tudnék beszélgetni. Édesanyámnak még nem beszéltem erről, mert úgyis azt mondaná, hogy becsüljem meg, hogy egyházi iskolába járok. Úgy érzem nincs mit megbecsülnöm. Bár az előző iskolám állami volr, itt sokkal rosszabb dolgok történnek. Ahh nem tudom mit csináljak. Nem szeretném végigszenvedni az előttem álló két évet de ha mégegyszer iskolát váltanék az nagyon gáz lenne.
2019. ápr. 17. 01:10
 1/5 A kérdező kommentje:
*álszent
2019. ápr. 17. 01:12
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha másik iskolába mennél is ugyan ez lenne (nagy eséllyel). Nem te rontodtad el, de azért próbálj 1-2 normális emberrel beszélgetni, barátkozni. Nem muszáj osztálytársnak lennie, lehet évfolyam társ vagy máshonnan is (edzés, másik suli stb).

Anyuddal mindenképp beszélj, neki kell törődnie a lelki állapotoddal. Főleg egy vallásos ember (szerintem) nem mondhat olyat, hogy nem segít a saját lányának.

2019. ápr. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Probálj meg önfejlesztő könyveket olvasni, hogy megtudd ki miért viselkedik úgy. Tanuld meg kezelni, és elengedni a konfliktusokat.


Nagyon sok problémád lesz még az életben, ha így kilógsz a sorból. Tudom mert én is ilyen voltam.

GOndolom anyud elrendezi annyival, hogy egyházi uliba jársz tehát rosz nem lehet....

2019. ápr. 17. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonymousreview60 ***** válasza:

Gyerekeken végzett felmérések igazolták, hogy minél vallásosabbak ők, annál kevésbé megbocsàjtóak. Vicces, ugye? Hiszen a tarsolyukban van a tuti mérce, ami nem hazudhat, hehe. Ez persze a felnőttekre is igaz valamelyest.

Édesanyáddal kell beszélned, ő tud rajtad érdemben segíteni, ha akar.

2019. ápr. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Huh hát figyelj valamennyire átérzem a helyzeted. Én is hívő családból származom s én is úgy döntöttem hogy egyházi gimibe megyek. Igaz én elég liberális vagyok meg az a fajta aki egymagában éli meg a hitét első sorban de nekem is csalódnom kellett az iskolában, a tanári karban és a diákságban olyan téren hogy lelkész tanár bort iszik és vizet prédikál, a diákság nagy része ateista stb.

Ennek ellenére, ha világi szemmel nézzük akkor nagyon jó suli, aranyos a tanári kar és jó a közösség, ha keresztény szemmel akkor vannak kivetni valók nem is kevés. Meg nálunk fenáll tanári részről a "Refishez (református kollégium) ilyen viselkedés nem illik", diák részről meg a "Refis vagyok megtehetem" elv ha valami csintalanságról, balhéről vagy simán züllésről van szó.

Igazuk van az előttem szólókhoz, nem fogsz olyan iskolát (majd később munkahelyet stb) találni ahol minden a te értékrendednek megfelelő. Én ezt úgy oldottam meg hogy keresem az olyan iskolai alkalmakat ahol megélhetem akár személyesen akár közösségben a hitem (ezen felül pedig ugye ott a gyülekezet is), megkerestem azokat a tanárokat, diákokat akikkel tudok ilyensmikről beszélni akár. Ezen kívül pedig én azt az elvet követem hogy hagyni kell a másikat a hitében, nálam baráti körben sosem volt ez (gyerekkorunk óta) vita téma hogy ki miben hisz vagy nem....voltak/vannak/lesznek eszmecseréink de mindig tiszteltük a másik hitét.

Szerintem érdemes lenne így megnézni a helyzetet, az iskolád, tiszteletben tartva más hitét (vagy nem hitét), és kicsit "világi" szemmel nézni a tanáraid, társaid. Attól hogy így nézed őket te nem kell olyanná válj, esetleg kicsit engedned feléjük hogy ne légy annyira kivül álló, azonban a saját határaidon belül. Ha így se tetszik, nem bírod akkor beszélj anyuddal válts iskolát de tökéletest nem fogsz találni sajnos...


bármi kérdésed van, vagy besézlgetni akarsz írj nyugodtan privátban :)

2019. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!