Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hová menjek dolgozni, ahol...

Hová menjek dolgozni, ahol bejelentenek és nem kell folyton gürcölni?

Figyelt kérdés

A párommal összeházasodunk,nagyon szeretnénk kisbabát,de ehhez nekem kell egy olyan munka,ahol 8 órában bejelentenek és nem minden hétvégén kell ott lennem.

Jelenleg heti 6 napot dolgozok 10órában,4re vagyok bejelentve.

Mostmár lépni szeretnék. De merre?

Gondolkoztam egy gyógyszertári aszisztens vagy hasonkó képzésen.

A környéken sajna nincs túl sok lehetőség..az előző munkahelyen bejelentettek ugyan,de kiszabták,hogy péntek,szombat,vasárnap kizárt szabadnap,így egy szabad hétvégém sem volt,13 órákat dolgoztam,amire majdnem rá is ment a kapcsolatunk anno.

Nem tudom merre induljak.

23.l


2018. máj. 7. 09:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Érdemes lenne elvégezni gyógyszertári aszisztens,szociális gondozó/aszisztens vagy pedagógiai aszisztens tanfolyanot elvégezni????
2018. máj. 7. 09:43
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Ha szabad hétvégéket szeretnél, akkor a ped. asszisztens a nyerő ezek közül. Mivel egyre komolyabb a pedagógushiány, valószínűleg találsz állást. Szintén jó eséllyel el tudsz helyezkedni szoc. gondozóként is, de akkor már lehet, hogy ugrik a hétvége. A legjobb keresetet valószínűleg gyógyszertári asszisztensként fogod elérni, de ott megint csak nem lesz szabad a hétvégéd.


Fontos tudni, hogy a munkaadó jogszabályilag köteles havonta legalább egy szabad hétvégét (szombat + vasárnap) és egy fél hétvégét (péntek + szombat vagy vasárnap + hétfő) biztosítani. A túlóra maximális mértéke évente 250 óra (bizonyos esetekben 300 is lehet), tehát ha napi 13 órát dolgozol, az egész biztosan szabálytalan.

2018. máj. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezt én is tudom..csak sajnos itt nem igazán tud lépni az ember,örül,ha van munka. :(

Érettségivel el lehet végezni okjn a ped.aszisztenst??

2018. máj. 7. 09:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Utánanéztem, a ped. asszisztens képzés megszűnt. Olyan van, hogy "Pedagógiai- és Családsegítő Munkatárs". Ezzel mind óvodában, mind iskolában elhelyezkedhetsz. Középiskolai érettségi szükséges a beiratkozáshoz. Egy szűk év alatt elvégezheted. Nagy fizetésre ne számíts, de a garantált bérminimumot (jelenleg bruttó 180 ezer Ft) biztosan megkapod, hivatalosan foglalkoztatnak majd, és lesz szabadidőd.
2018. máj. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg ezért a produkcióért én nettó 110 e ft.ot kapok. Bejelentetlenul..

Ezért nekem ez már óriási segítség lenne.:)

2018. máj. 7. 10:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá! Sok sikert!
2018. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes választ. :)
2018. máj. 8. 08:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, de eddig miért nem jutott eszedbe bejelentve dolgozni. durva hogy ennyit dolgoztál ilyen kevés pénzért ráadásul bejelentetlenül. Érettségivel is lett volna lehetőséged esetleg távolsági busszal se lenne közelebb egy nagyobb város ahol kicsivel több a munkalehetőség?
2018. máj. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!