Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit kaptatok ballagásra anno?

Ti mit kaptatok ballagásra anno?

Figyelt kérdés

Én általánosra anyáméktól semmit...


Középiskolásra egy csokrot anyáméktól, meg nagynéném adott egy 20.000 forintot.


Elképedek, hogy más több százezret rákölt, jó mondjuk több a rokon, de az én szüleim úgy voltak, hogy ekkor is tanulni kellene, mi értelme, meg miért nem vagy kitűnő...


2019. máj. 2. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindig így volt, lóvés családoknál röpködtek ballagásra a nagy pénzek.
2019. máj. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Puszit, sok virágot (kifejezetten mondtam, hogy nem szeretnék virágot, mert elhervadna és ezért ne dobjanak ki pénzt), héliumos lufit és 20.000ret apámtól.

Illetve egy szűk családi ünneplést egy étteremben (10.000 Ft volt pedig 10en voltunk).

2019. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én általános sulis ballagásra mobilt, gimiben laptopot,ami amúgy is valszeg lett volna véve a tovább tanuláshoz.. viszont nagy banzáj nem lett rendezve szűk családi kör jó kajákkal.
2019. máj. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

én általánosban 20.000-et és meg volt 9 hónapig annyira vigyáztam és gyüjtöttem hozzá házimunkával stb-vel


középiskolában 80.000-et a családtagoktól összesen mindenkiadott bele én is adtam a bátyáméba ugyan így:)

2019. máj. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem általános iskolai ballagásom nem volt, mert gimibe jártam már.Érettségis ballagásomra ezeket kaptam:emléktárgyakat kaptam,ballagási vacsorát, meg pénzt amiből később tudtam venni egy jobb telefont.
2019. máj. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. A csokor virágokat hagytam ki.
2019. máj. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jogsit, általánosban tv-t, gépet soha nem sajnaltak tőlem a pénzt, pedig egyáltalán nem vagyunk gazdagok, de ez mindenkinél máshogy megy, nem a pénz számít szerintem
2019. máj. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy az számít, hogy szeressenek, törődjenek veled.
2019. máj. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akiket meghivtam kb egyesével kaptam 10-20 ezret. kb 15 meghivo volt
2019. máj. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csokrokat, egy plüss elefántot, pénzt, magamnak vettem egy Spongyabob formájú nagy héliumlufit (de valami dereng, hogy édesanyám finanszírozta), egy láncot. Édesanyám tartott ünnepi ebédet. Most màs nem ugrik be.


Én arra emlékszem, volt egy beszélgetésünk az egyik édesanyával; a lányát, pár lányt és engem vitt már nem emlékszem honnan autóval.


Arról beszélgettünk, mikor érdemes ajándékozni; ballagás vagy érettségi bizi átvételénél. Azt mondta, azért jobb érettségi bizi átvételénél ünnepelni, mert akkor azt jutalmazzák, hogy leérettségizett, tehát jogos a jutalom.


Egyetértettem vele. Én még azt is hozzátenném, hogy a ballagáskor a gyerek még be van gyulladva a közelgő érettségi miatt. Én is emlékszem, ahogy elmentek a rokonok, mentem tanulni.

2019. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!