Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van olyan, aki baráti kapcsola...

Van olyan, aki baráti kapcsolatban maradt a volt (férfi) tanárával?

Figyelt kérdés

Lányok válasza érdekelne, aki barátságot kötött férfi tanárával középiskolában vagy egyetemen.

Mesélnétek róla?

Van egy tanárom, akivel nagyon jól kijöttünk, szeretném tartani vele kapcsolatot, de nem tudom hogy hogy kellene?

Itt az oldalon olvastam már, hogy van aki baráti viszonyban maradt a tanárával.


Akivel volt hasonló, mesélne kicsit? :)



2019. máj. 8. 02:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy kijöttetek? Már elballagtál?
2019. máj. 8. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Beszélgettünk, voltak közös témáink, tantárggyal kapcsolatban, másról is.
2019. máj. 8. 03:11
 3/6 anonim ***** válasza:
És már nincsenek?
2019. máj. 8. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Én egy női egyetemi tanárommal maradtam jóban, de azért, mert az írással foglalkozok és néha tudunk beszélni arról, amin dolgozok (pl tanácsot kérek); oylankor megbeszéljük, hogy ő is jól van, meg én is, ha történik valami nagyon különleges épp, azt is megosztom.


Olyan, hogy férfi tanár jóban volt a tanítvánnyal a gimiben volt nálunk; a tanítvány (egy lány) jóképességű volt; szét tudta választani az iskolát az otthontól, mindenkivel kedves volt. Gyorsan tanult és nem volt neki fontos, hogy kitünő legyen. Ami érdekelte, ott szorgalmas volt, de nem harcolt azért , hogy ötös e legyen. Plusz rá lehetett bízni bármit, ami osztállyal kapcsolatos volt, segített a tanároknak, ha kérték (nem, hogy feltünősködjön, hanem, mert szívesen segített), de mindig annyirwa volt elérhető, amennyire a tanároknak kényelmes volt; ergo nem lihegett a nyakukba, nem mászott az aurájukba. Ráadásul lehetett vele iskolán kívül bármilyen témáról értelmesen beszélgetni. A tanár ezért kedvelte nagyon. A nagyon jó esze miatt illetve azért, mert érdeklődött egy bizonyos terület után sokat segített neki érettséginél, hogy bejusson egy helyre. Órák után és néha órák alatt is sokat beszélgettek, néha telefonon is felhívták egymást.


Engem nem zavart, a többieknek bökte a csőrét; ők nem angyon értették meg, hogy pontosan miért kedveli a tanár a diákot, csak ahgyták, ha borítsa el a köd az agyukat és majom módjára gondoljanak ökörségeket. :)


Ha jól tudom, gimi után is nagyon jóban maradtak.


***


Szerintem írj rá nyugodtan, hogy szeretnéd iskolai időben meglátogatni, beszélgetnél vele és mikor lenne alkalmas.


ha ő szeretné baráti kapcsolatnak fenntartani, akkor ad egy időpontot, amikor van egy lukasórája vagy egy szünete, akkor bemehetsz, bezélgettek, utána valami ürüggyel fel tudod venni a kapcsolatot vele chat-en, ő visszaír, a stílusából látod, hogy ő csak egy volt tanítványaként gondol Rád vagy egy kedves barátoi kapcsolat van köztetek.


***


Azt tudni kell, hogy egy tanárnak rengeteg diákja van, akikkel próbál jó viszonyt ápolni, majd, a diákok elballagnak és ő új diákokat tanít és segíti őket a magánéletben, ha a nebulók ezt megigénylik.


Általában ilyen tanár-diák barátságok akkor maradnak fenn, ha a diák ugyanarra a pályára lép, amire a tanár (ő is tanár lesz vagy az adott tantárggyal kezd valamihez, stb); ezt vettem észre. Illetve, ha a tanár nagyon nagy hatással volt a diák életére; olyannyira, hogy a tanárnak is hozott valami változást, tanított valamit, stb.

2019. máj. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Általános sulis tanárnőmmel vagyok (én is lány vagyok) mai napig baráti kapcsolatban, gyakran hetente találkozunk kb fél órára, egy órára már három éve


Jelen pillanatban pedig szintén van egy férfi tanárom akivel baráti a viszonyom, igaz még tanít emiatt furább az egész dolog főleg amikor más is van a közelben. De még akkor is látszik rajtunk hogy nagyon jóban vagyunk. Amikor kettesben vagyunk pedig tényleg csak annyi jelzi hogy amúgy a tanárom hogy "tanárúrnak" szólítom. Többször voltunk együtt kávézni vagy csak a suliban dumáltunk órák után, vagy szünetben vagy ilyenek. Ugyanígy szoktunk dumálni messengeren esetleg telefonon (valamilyen ok miatt felhívjuk egymást azt abból lesz egy pár perces csevegés). Meg többször előfordult hogy rendezvényen vagy bármi volt rám támaszkodott, én rá, meg egy csomó mindent megdumálunk, hülyéskedünk, beszólogatunk egymásnak és mindez természetes. A feleségével is nagyon jóban vagyok, keresztlányával is együtt táborozunk s ilyenek. Szóval igen, mi barátok vagyunk, ami ki is volt már mondva. Persze kapok beszólásokat a környezetemből de nem érdekelnek.


Szerintem nyugodtan írj rá, esetleg mond el neki hogy nem szeretnéd ha eltűnne az életedből s onnan alakul a dolog :)

18/l

2019. máj. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"szeretném tartani vele kapcsolatot, de nem tudom hogy hogy kellene?"

1. Nem kell.

2. Hogy hogyan lehet, az meg csak nem kérdés már a 21. században...

2019. máj. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!