Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A férfi-nő barátsággal kapcsol...

A férfi-nő barátsággal kapcsolatban van egy fordított kérdésem. Mi a helyzet a nők részéről, náluk ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Most felejtsük el a sztereotipiákat, hogy a férfi előbb utóbb többet akar, mert ez nem feltétlen igaz. Van aki ilyen, de van akik képesek jó barátságot ápolni nőkkel...csakis barátságot.


És a nők hogy állnak a témához? Náluk ez hogy működik, hogy kezelik fejben?

Ha van egy számukra szimpatikus férfi, aki megtetszik neki, ismerkedés után képes csak barátságig elmenni, ha a férfi nem akar többet?



2018. febr. 2. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Ugyanúgy személyiségfüggő, mint a férfiaknál.

Van nő ismerősöm, aki kijelentette, hogy nincs szerinte a két nem között barátság, mert a saját tapasztalata az, hogy mindig többet fog akarni valamelyik fél.

Nekem meg jól működő, szerelem és szeemtes barátságaim vannak férfiakkal.

2018. febr. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

*szexmentes

És lemaradt, hogy én is nő vagyok.

2018. febr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

" képes csak barátságig elmenni, ha a férfi nem akar többet"


Képes csak a barátságig elmenni, ha a NŐ nem akar többet. :D Nem attól fog eszembe jutni normális esetben, hogy milyen lenne partnerként az adott férfi, hogy ő kikezd-e velem, vagy sem. Ha barátként tekintek rá, akkor ez így marad akkor is, ha szerelmet vall - ebből jön ugye a rettegett friend-zone.

Vannak kivételek nyilván, ha valaki kevésbé határozott, önbizalomhiányos, akkor simán "elcsábul", ha kikezd vele a férfi, akkor is, ha magától nem jutott volna eszébe, hogy több is lehet barátságnál. De amennyire én látom, az ilyen kapcsolatok ritkán sikerülnek jól.


Egyébként szituáció és személyfüggő is. Én azt gondolom, hogy egy férfi-nő barátság akkor működik jól, hogyha igenis felismerjük és elfogadjuk, hogy a másik más-nemű, és ezzel együtt alakítjuk ki a barátságot. Attól, hogy tudom a másikról, hogy férfi, még nem a farka lesz a fő dolog, ami érdekel benne.

Ám ha a másikban még azt sem tudom észrevenni, hogy férfi, akkor aligha lesz annyira szimpatikus, hogy közelebbi kapcsolatba (barátság, haverság) kerüljünk.


Nem tudom én ezt szépen megfogalmazni, de van erről egy szuper idézetem. :)


"Hát persze, az én figyelmemet sem kerülte el, hogy szemügyre veendő, delejes vonzerejű, érzéki pasas. Az ilyen jeleket azokról is levesszük, akik szerelmi téren nem érdekelnek bennünket. Ezt szeretjük érezni a másneművel kapcsolatban, akkor is, ha csupán felebaráti, vagy üzleti kapcsolatot tartunk. Lelki szerelemre kellő, igaz barátot is eszerint választunk. Szívesebben beszélgetek azzal az újságossal, asztalossal, üzleti partnerrel, feljebbvalóval, beosztottal vagy egyenrangúval, akit emberi valamilyensége mellett férfinak is érzek: ha érződik az a szikrázás, aminek férfi és nő között létre kell jönnie ahhoz, hogy örömet leljenek együttlétükben. Ha utánagondol, rá fog jönni, hogy ez magánál is ekként működik. És közben szerelemről, szexről szó sincs. Ahhoz ugyanis még egy megatonna plusz vibráció kell. Többnyire azokkal kerülünk közömbös vagy esetleg ellenséges kapcsolatba, akiknek a társaságában egyetlen ízben sem tudatosult bennünk, hogy az illető másnemű, de még az se, hogy egyáltalán neme van."

2018. febr. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Nekem a legjobb barátom férfi, akivel gyerekkorunk óta barátok vagyunk. És ez már több, mint 20 éve tart. Soha nem volt köztünk semmi. Mindkettőnknek van családja.

Lehet, hogy azért, mert még gyerekek voltunk, amikor megismerkedtünk.

De később munkahelyen is megismertem egy olyan férfit, aki nagyon jó barátom lett. Vele se merült fel párkapcsolat. Talán a munka miatt. Meg azt hiszem, akkor már volt párkapcsolatunk, amikor megismertük egymást.

Mindkettőjükben az a közös, hogy olyanokról el tudok beszélgetni velük, amiről senki mással. Sokszor kikérjük egymás tanácsát, kb. mintha családtagok lennénk.

2018. febr. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegy, hogy a férfi vagy a nő részéről nézed-e, inkább a személyiségük határozza meg ezt a kérdést.
2018. febr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!