Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy lehet ilyen rosszmájú...

Hogy lehet ilyen rosszmájú valaki?

Figyelt kérdés

Az Egyetemen ZH-t írtunk valamiből. Épp nem tanultam, hátsó padban ültem. Esélyem adódott puskázásra, így hát miért ne használjam ki a lehetőséget. Amikor kiment a tanár, az egyik lány csoporttársam azt a megjegyzést tette: "Iskolába nem járunk, de azért puskázni tudunk".

90%-ig biztos vagyok benne, hogy ezt rám értette. Az nem igaz, hogy nem járok, néha ki hagytam egy-egy órát, abból valamennyi orvosilag igazolva van, másrészt meg sűrűn nem jól érzem magam testileg, másrészt meg nekem lelki erő is kell ahhoz, hogy egyáltalán ezeket a csoporttársakat lássam. A másik lány, aki néha nem megy be órára, nem tud puskázni, most sem írt ZH-t, ezért biztos vagyok benne, hogy rám értette.

Miért fáj az valakinek, ha fel találom magam? Ráadásul neki fogalma sincs, hogy rosszul érzem magam, fejfájás, szédülés, gyengének érzem magam. Így is van mit tanulni, miért ne próbálnék meg kicsit puskázni, hátha egy sovány pozitív jegyet kapok?


2019. máj. 15. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Az is szarul tud esni hogy valaki csalással éri el azt a jegyet amiért a másik a belét kitanulja. Egyébként szerintem mindketten foglalkozzak magatokkal.
2019. máj. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
4%
Szokott ám kamera is lenni. Ha ez kiderül, minimum ugrik a féléved, de fegyelmi is lehet belőle. De ez most mellékes. A többi a maga dolgával foglalkozzon, ne mással. Ha annyi esze sincs, hogy bejárjon órára és tanuljon, majd jól megbukik.
2019. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Inkább örülnél, hogy a lány jofej volt és nem szólt a tanárnak.
2019. máj. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Logsz,puskazol es meg te szolsz le masokat,h milyenek?

Szep👏👏👏

2019. máj. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Miért lenne rosszmájú? Te meg minden szaron megsértődsz? Fogsz még szenvedni az életben eleget!

Igenis bosszantó, ha valaki tanul, és mégis jobbat kap nála az, aki nem tudott semmit. Velem megtörtént egyszer, hogy egy ZH-t teljes egészében a mellettem ülőéről másoltam. Ő kettest kapott, én négyest. Égett a pofám rendesen :D Pedig csak annyi történt, hogy ő kimásolta szó szerint a puskából, én viszont leírtam egyszerűen megfogalmazva a saját szavaimmal, hogy ne legyen olyan feltűnő.

2019. máj. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%

Kaptál elég választ a kérdésedre, én csak egyetlen dolgot tudok hozzáfűzni: ember, életed legjobb időszaka van, ÉLVEZD KI! A csoporttársaiddal is haverkodni kéne inkább, mert ha meglesz a dipi, egymást tudjátok segíteni az elhelyezkedésben.

Ha meg nem érzed jól magad alapból, azzal próbálj meg kezdeni valamit, mert az nem jó.

2019. máj. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Hát az igazságot fájdalmas lehet hallani, de a "rosszmájú" csajt is meg lehet érteni, mert tényleg igazságtalan a csalással szerzett érdemjegy, míg a másik szorgalmasan és becsülettel kitanulja a belét.


Az is elképzelhető, hogy a fáradtság, feszültség miatt sem bírta megállni szó nélkül a csaj, de attól még, hogy nem volt ezzel éppen kedves, az ő szemszögén is érdemes elgondolkodnod, hogy miért mondta.... vagy hogy miért mentél egyetemre....

2019. máj. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%

Nem kell letámadni szegény kérdezőt; anno a giminkben egy gyereket nem tudok mondani, aki ne puskázott volna legalább egyszer.


Én is volt, hogy puskáztam. :)


Gondolom a lány ömbizalomhiányos pl és az adja neki az örömöt, ha ilyen apróságokat megjegyez másoknak. Nekem is volt, hogy nagyon nem tudtam puskázni, mert a tanár fenekében ültem vagy pl egymásnak javítottunk és nagyon becsületes valakit kaptam, míg a tbbiek ötösre javították egymásét, de egyszer nem jutott volna eszembe, hogy ezért bárkit is beoltsak.


Ignoráld; szerintem nem tesz valakit rossz emberré, hogy ő puskázik egy zh alatt.

2019. máj. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Azért tette a megjegyzést, hogy hátha egy kicsit magadba nézel.

A jellemtelen emberek szoktak csalni.


Ez nem a feltalálom magamat kategória.

A legtöbb ember nem szereti a jogtalan előnyre szert tevőket, magyarul a csalókat.


Felnőtt vagy, a tetteidnek viseld a következményeit.

És igen, örülj, hogy nem a tanárnak szólt, mert megtehette volna azt is.

2019. máj. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Hát puskáztál, nem? Esetleg azt kellett volna mondania, hogy "hű, de profin tudsz puskázni, adhatnál néhány jótanácsot"?

Kevesen fejezik be úgy az iskoláikat, hogy egyszer sem puskáznak, de a legtöbben legalább egy kicsit restellkedünk, mentegetőzünk miatta. Persze, nem volt helyes amit csináltam, de... és itt jobb-rosszabb kifogások következnek. Te viszont úgy tűnik, semmi problémát nem érzel a dologban. "...hát miért ne használjam ki a lehetőséget?"

Talán mert a csalás nem helyes dolog?

Egyébként, ha a boltban alkalmad van elemelni egy üveg italt/szemfestéket vagy akár egy szelet csokit, azt is megteszed? Kihasználod a lehetőséget???

Annak idején a lányoméknál a Műszaki Egyetemen a tanulmányi ösztöndíjakat az is befolyásolta, hogy milyen átlagokat ért el az évfolyam. Tehát ha a sok puskázó miatt soknak lett magas a tanulmányi átlaga, akkor a jeles rendűek kevesebb ösztöndíjat kaptak, mintha csak feleannyian értek volna el ilyen eredményt. Így bizony a puskázók anyagi kárt okoztak a csalással a többieknek.

2019. máj. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!