Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy tipikus "rosszmájú"...

Van egy tipikus "rosszmájú" idős házaspár a szomszédunkban aki állandóan átkukucskál és kíváncsiskodik nem tisztelve a magánszféránkat. Építhetek a saját telkemen belül egy kerítést, hogy ne lássanak át?

Figyelt kérdés
A kerítést úgy rögzíteném természetesen, hogy az ő általuk épített kerítéssel ne csatlakozzon sehol, tehát teljes egészében az én telkemen lenne a maximum 2m magasságú, fenyő kerítés. Elméletileg ez ütközne valamilyen jogszabállyal vagy van valamilyen akadálya?

2019. ápr. 26. 14:41
 1/6 anonim válasza:
14%
szerintem nincs, ha valaki nagyon kötekedni akar az talál benne hibát, de csak akkor ha direkt jelenti valaki.
2019. ápr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
A helyi önkormányzatnál kérdezd meg, mert nem egységes a szabályzás, helyi eltérések vannak.
2019. ápr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Így van, helyi rendeletekben előfordulhat, hogy tiltják. A jegyző tudja megmondani. Vagy beírod a gugliba a településed nevét, utána azt, hogy "Helyi Építési Szabályzat", és elképzelhető, hogy megtalálod a neten azt a rendeletet, amiben az ilyesmit meg szokták tiltani. Ha ebben nincs benne, akkor csinálhatod.

A külső oldala a határvonalon álljon, teljes terjedelmében a saját telkeden legyen, ahogy írod, akkor nem köthet bele senki.

Kerítést a saját telek bármelyik részén építhet az ember, akár a szélén, akár a közepén. (A telek közepén lévő kerítés már jobban meg van szigorítva.)

2019. ápr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg 2.5 méter magas kerítés építhető a szomszédok felé, ha a helyi önkormányzat nem rendelkezik másképpen.


Nálam is így van, + mellette körben sövény és tujasor ami már ezt a magasságot is jóval túlhaladta.

Ha át akarnának lesni, fel kellene mászniuk a háztetőjükre.

2019. ápr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Én megoldottam egy 5 méter magas tuja sorral.
2019. ápr. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sövèny az jóbb megoldás..

Olcsobb is szebb is. beleköthetetlen.

Èlmèny lehet az ilyen szomszèd!

2023. szept. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!