Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy tanárnőm az osztállyal...

Egy tanárnőm az osztállyal való borozgatás során felajánlotta a tegeződést, mi viszont annak ellenére hogy "megittuk a pertut" ugyanúgy ön-öztük azon az estén, pusztán reflexből, ez már sértés?

Figyelt kérdés
Ballagó diák vagyok, a tanárnő pedig nagyon közvetlen és barátságos elsőre azonban mégsem jött össze nekünk ez a tegeződés, legközelebb ha látom akkor illene tegezzem, ugye?

2019. máj. 24. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem illene tegezni, ha már fel ajánlotta. A végén még sértésnek veheti/ azt hiheti úgy gondolsz rá mint egy vénasszonyra azért nem tegezed :D
2019. máj. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Illik elfogadni. Ne sértsd meg a magázással!
2019. máj. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

10 éves osztálytalálkozón ittuk meg a pertut a tanárunkkal, aki amúgy se sokkal idősebb nálunk. De a suliban magázódás volt a divat. (annyira, hogy 14 évesen, míg még újak voltunk a tanárainknak, néhányan viszont magáztak minket)

Annyira rögzült, hogy bár a 60 éves kollégát minden gond nélkül tegezem, a tanárt képtelen voltam, hiába engedte meg. Olyan sután éreztem magam (bár kicsit úgy tűnt, ő is) mikor sziával köszöntünk el a találkozó végén, hogy az már szinte szánalmas.

Szóval totál megértelek, de amúgy igen. Tegezni illene, de nem hinném, hogy sertésnek veszi/vette, ha nem jött össze elsőre. Szokatlan nektek. És tuti, nem ti voltatok az első osztálya, szóval biztos volt már erre példa. :)

No para.

2019. máj. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, legalábbis én el nem tudom képzelni, hogy valaki ennyire szigorúan és komolyan venne ilyen jellegű "szabályokat". Mi ugyanígy jártunk körülbelül... Megszoktuk, hogy magázódunk, egyrészt eleve a korkülönbség miatt, másrészt pedig a tanár-diák szerep miatt és erről később sem igazán tudtunk leállni, mert egyszerűen a magázódás volt számukra a legkézenfekvőbb és természetesebb. Mi azóta is mindig magázzuk, egyszerűen így esik jól. Meg lehet neki mondani, hogy ne haragudjon, de nem biztos, hogy menni fog a tegeződés, meg kell szokni stb. Velem ugyanez van pl. csomó ismerőssel, akiket magáztam, mert már gyerekkorom óta ismertem őket, nekem ők a XY néni/bácsi és most, hogy felnőttem már sokan mondják, hogy tegeződjünk, hát már én is felnőtt vagyok stb., jó, jó, én értem, hogy mit akarnak, de nekem egyszerűen nem megy. Az egyetemen is sok tanár kéri, hogy tegezzük és néha fura, ha tényleg sokkal idősebb 60+ embereket "kell" tegezni, de azért az más. Átállni egy megszokott dologról már nehezebb.
2019. máj. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat :)
2019. máj. 25. 19:58
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

pont a múlt héten történt velem is hasonló

Az illető tanárt (kb 10 év van köztünk) egy darabig tegeztem mert ismertem még mielőtt tanitani kezdett...aztán egy évig tanított majd újra nem s pont pénteken futottunk össze s mondta hogy na mostmár tegezzem mert már régóta ismerem....erre a következő mondatomban megint magáztam s javítottam is magam s ő csak mosolygott rajtam

vannak ilyen berogződések s a tanár valamilyen szinte örökké tanár marad, idővel persze megszokjátok ti is hogy mostmár lehet tegezni nyugodtan

2019. máj. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!